Υπαρχει πουθενά λίστα με publishers;

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 22 Φεβ 2011 19:33

Που βρίσκουμε λίστα με τους affiliate του κάθε network (linkwise, clickbanner, affiliatemotion.. άλλο) ;;

Αν όχι όλα τα site, τουλάχιστον τα μεγάλα (traffic wise)...
Λιγο που το εψαξα στις σελίδες της linkwise & clickbanner... δε βρήκα τίποτα.

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 22 Φεβ 2011 19:37

Publishers λίγο δύσκολο να βρεις, advertisers αν θέλεις κάτι έχουμε

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 22 Φεβ 2011 19:40

φαντάζομαι ότι εάν επικοινωνήσεις μαζί τους ως merchant το λογικό είναι να σου δώσουν την λίστα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 22 Φεβ 2011 19:49

Το να μην υπάρχει πουθενά κάποια λίστα δεν είναι μειονέκτημα ;

Εγω σαν εταιρία μπορεί να θέλω να προωθήσω ένα προιον αλλα σε ορισμένες μόνο σελίδες (target).
ή μπορεί να θέλω να δημιουργήσω μια νέα υπηρεσία (ή προιον) η οποία πιστεύω μπορει να προωθηθεί μέσω ενός συγκεκριμένου site.
Δεν θα ήταν πιο εύκολο να υπάρχει κάπου μια λίστα ωστε να μπορώ να κάνω την ερεύνα μου και να ερθω σε επαφή μετά ;

Αυτο που είπε ο cordis είναι μια λύση μιας και υπάρχουν λίγα networks (προς το παρών) αλλα μια λιστα ισως βοηθούσε και τις εταιρίες και τα networks/affiliates.

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 22 Φεβ 2011 19:53

Μόνο της affiliatemotion είναι public η λίστα, και δεν γνωρίζω αν είναι ενημερωμένη:

http://affiliatemotion.gr/affiliates/3.html

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 22 Φεβ 2011 20:00

φαντάζομαι ότι αυτό που θα σου πουν είναι ότι μπορείς να φτιάξεις το πρόγραμμά σου κλειστό και να κάνεις review έναν - έναν τους publishers που ενδιαφέρονται να μπουν.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Φεβ 2011 22:06

cordis έγραψε:φαντάζομαι ότι αυτό που θα σου πουν είναι ότι μπορείς να φτιάξεις το πρόγραμμά σου κλειστό και να κάνεις review έναν - έναν τους publishers που ενδιαφέρονται να μπουν.
κατι τετοιο στην Linkwise το εκανε η voda

Άβαταρ μέλους
Kat - Linkwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kat - Linkwise » 23 Φεβ 2011 16:36

Figaro έγραψε:Το να μην υπάρχει πουθενά κάποια λίστα δεν είναι μειονέκτημα ;

Εγω σαν εταιρία μπορεί να θέλω να προωθήσω ένα προιον αλλα σε ορισμένες μόνο σελίδες (target).
ή μπορεί να θέλω να δημιουργήσω μια νέα υπηρεσία (ή προιον) η οποία πιστεύω μπορει να προωθηθεί μέσω ενός συγκεκριμένου site.
Δεν θα ήταν πιο εύκολο να υπάρχει κάπου μια λίστα ωστε να μπορώ να κάνω την ερεύνα μου και να ερθω σε επαφή μετά ;

Αυτο που είπε ο cordis είναι μια λύση μιας και υπάρχουν λίγα networks (προς το παρών) αλλα μια λιστα ισως βοηθούσε και τις εταιρίες και τα networks/affiliates.
Όντως ισχύουν όλα όσα είπαν και οι προηγούμενοι... Ότι δηλαδή μια ενδεικτική λίστα μπορεί να σταλεί σε όποιον πελάτη ενδιαφέρεται να συνεργαστεί μαζί μας. Όπως και το ότι μια καμπάνια μπορεί να βγει περιορισμένη και κατόπιν έγκρισης των affiliates (βλ. Vodafone, Toi&moi, Ricardo).
Linkwise Affiliate Network

Tel: 210 2419592 | Email: contact @ linkwise.gr | Web: www.linkwise.gr | Blog: www.linkwise.gr/blog/ | Twitter: http://twitter.com/Linkwise

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 20 Μαρ 2011 06:10

Kat - Linkwise έγραψε:
Όντως ισχύουν όλα όσα είπαν και οι προηγούμενοι... Ότι δηλαδή μια ενδεικτική λίστα μπορεί να σταλεί σε όποιον πελάτη ενδιαφέρεται να συνεργαστεί μαζί μας.
na ipotheso oti prin stalei opiadipote lista me sites echete sinenoithei prota me ta antisticha sites/publishers ta opia tha ssimperilavete?
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 21 Μαρ 2011 07:32

Στην AffiliateMotion κάθε διαφημιζόμενος έχει πρόσβαση στους affiliates και μπορεί να απορρίψει ή αποδεχθεί κάποιον affiliate. Ο affiliate αποτελεί συνεργάτη - όχι μόνο ως μετάφραση του όρου από τα αγγλικά - αλλά και πρακτικά. Μόνο μέσω της επικοινωνίας των merchants με τους affiliates πιστεύουμε ότι μπορεί να επιτευχθεί το μέγιστο αποτέλεσμα για όλες τις εμπλεκόμενες πλευρές.

Είναι πολύ εύκολο θεωρητικά να πούμε σε μια επιχείρηση ότι ο τάδε ή δείνα affiliate έχει αυτό το site, καθώς αυτό έχει δηλώσει στην πλατφόρμα. Αλλά είναι σύνηθες ένας affiliate να έχει πολλά sites, ή να φτιάξει καινούργια sites αφού πρώτα έχει εγγραφή στο δίκτυο. Για αυτό τον λόγο ο διαφημιζόμενος όχι μόνο έχει την δυνατότητα να επιλέξει sites της επιλογής του, αλλά έχει και πρόσβαση σε στατιστικά που του επιτρέπουν να γνωρίζει από ποιά sites έρχεται το traffic, ανεξάρτητα αν είναι δηλωμένα από τον affiliate ή όχι. ΄

Όπως έχει και την δυνατότητα να επικοινωνήσει απευθείας με τους affiliates, χωρίς να απαιτείται η δική μας παρέμβαση. Έχουμε την πεποίθηση ότι σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τις ανάγκες μιας επιχείρησης καλύτερα από τον επιχειρηματία. Για αυτό τον λόγο, προσφέρουμε την δυνατότητα άμεσης επικοινωνίας με τους affiliates, αλλά και πλήρη διαφάνεια ως προς το που διαφημίζετε η κάθε επιχείρηση. Προφανώς και θα βοηθήσουμε την διαφημιζόμενη επιχείρηση στην ανάπτυξη του προγράμματος τους μέσα από την AffiliateMotion αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε ή μας επιτρέπετε να υποκαταστήσουμε των επιχειρηματία.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 28 Μαρ 2011 23:10

tin erotisi pou ekana stin Kat, tin apeuthino pros ola ta diktia (incl. LW) an nomizete oti den endiaferei tous affiliates apla ...min tin apantate
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες