Πρόβλημα adsense στο blog μου!

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
pareadiko

Δημοσίευση από pareadiko » 21 Φεβ 2011 19:03

Καλησπέρα,

Έχω δημιουργήσει το blog -> http://pareadiko.blogspot.com/ εδώ και περίπου 10 ημέρες!

Έχω προσπαθήσει να βάλω διαφημίσεις google adsense και ενώ προστείθονται δεν εμφανίζουν περιεχόμενο!( τις ρυθμίσεις για την προσθήκη του adsense τις έκανα απο το interface του blog ).

Μετά εφοσον πέρασαν κάποιες ημέρες δοκίμασα να κάνω αιτηση απο το adsense.com και μου απαντησαν πως

"Προβλήματα:
-
Η διεύθυνση επικοινωνίας είναι εσφαλμένη, μη ολοκληρωμένη ή δεν έχει υποβληθεί
"

Ενώ τους απάντησα πάλι δεν έλαβα καμμια σχετική διευκρινηση ( λες κ υπάρχουν αυτοματοποιημένα μηνύματα που στέλνουν ).

Μετά δοκίμασα να βάλω adbrite...έβαλα κανονικά πάλι τις διαφημίσεις ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ δεν εμφανιζονταν περιεχόμενο! :s πριν λίγο έβαλα πάλι google ads αλλα κλασσικα δεν υπάρχουν πάλι διαφημίσεις.

Μπορείτε να με βοηθήσετε;;;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 21 Φεβ 2011 20:54

ισως φταιει οτι το site σου δεν εχει καθολου unique περιεχομενο και ειναι ολα αντιγραμενα απο αλλου...γραψε και τιποτα δικο σου
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 21 Φεβ 2011 21:03

άστους χρόνο να μάθουν την σελίδα σου, μπορεί να πάρει και πάνω από εβδομάδα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

pareadiko

Δημοσίευση από pareadiko » 21 Φεβ 2011 21:15

free3yourmind όλα τα sites αναδημοσιεύσεις ή μεταφράσεις κάνουν. Φυσικά υπάρχουν κάποια ελάχιστα άρθρα που έχουμε γράψει εμείς ή μας έχουν στείλει αναγνώστες. Φυσικά κατά κόρον αυτή τι στιγμή κυρίως αναδημοσιεύσεις κάνουμε. Δεν νομίζω ότι αυτός είναι λόγος όμως.

Cordis έχω προσθέσει το blog και στις Search engines, πριν 3 χρόνια που είχα ασχοληθεί πάλι με adsense λειτούργησε «μπάμ» σε κάποιες ώρες μέσα.
Σχετικά με την απάντηση της google που ανέφερα παραπάνω, θεωρείτε δηλ ότι είναι η τυποποιημένη απάντηση που στέλουν σε έναν ενεργοποιημένο λογαριασμό adsense;;
Επίσης όταν μπαίνω στο url https://www.google.com/adsense/disapproved μου αναφέρει το εξής μήνυμα : "Δεν υπάρχει λογαριασμός AdSense για αυτή τη σύνδεση καθώς αφορά μια μη εγκεκριμένη αίτηση. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την αίτησή σας εξετάστε το μήνυμα που στείλαμε στην διεύθυνση email που δηλώσατε στην αίτησή σας. "

Καμία ιδέα για το τι μπορώ να κάνω ή τι μπορεί να φταίει;

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 21 Φεβ 2011 21:21

ναι βλακεια εγραψα πριν...απο βιασυνη διαβασα οτι ειναι live 10 μηνες το blog αντι 10 μερες και ηταν το μονο που σκεφτηκα για τοσο μεγαλο διαστημα. Για τις 10 μερες οπως ειπε και ο γιαννης ειναι πολυ νωρις, περιμενε...
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 21 Φεβ 2011 21:53

εγω εκανα σημερα αιτηση για νεο λογαριασμο adsense ( http://www.cosiradio.com ) εγκριθηκε μεσα σε 2 ωρες και μετα απο μια ωρα εβαλα στο site και παιζει κανονικα

1. εκανες αιτηση με ολα τα στοιχεια σου?
2. σου ηρθε μηνυμα οτι θα το ελεγξουν το site Και θα εγκριθεις?
3. σου ηρθε το μηνυμα εγκρισης οτι ολα ειναι καλα και ειχε λινκ να μπεις στο panel?

βαζεις στο login το mail σου (οχι gmail ) με σωστο κωδικα? το να εχεις απλα ενα blog δεν σημαινει οτι εχεις και adsense! καθως εκει πρεπει να κολησεις το pub id που εχεις!

pareadiko

Δημοσίευση από pareadiko » 21 Φεβ 2011 22:26

fiskilis καλησπέρα,

Αναφέρω σε προηγούμενο post μου, πως έλαβα απάντηση οτι ο λογαριασμός δεν εγκρίθηκε λόγο :

"Προβλήματα:
-
Η διεύθυνση επικοινωνίας είναι εσφαλμένη, μη ολοκληρωμένη ή δεν έχει υποβληθεί
"

Το email που έκανα την αίτηση ειναι gmail, δεν χρειάζεται δηλ να ειναι gmail στο blogspot της google? :s

Η επόμενη απαντηση που έβαλα ηταν εντελώς γενική και αυτοματοποιημένη, δηλ εαν εχω αλλο λογαριασμό adsense να εισάγω αυτον στο site κτλ.

Please Help δεν μπορώ να βγάλω άκρη! παλιότερα που ειχα κάνει την διαδικασία σε λίγες ώρες ηταν έτοιμο! ( σε κανονικό site όμως )

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 21 Φεβ 2011 22:50

μαλλον δεν ειχες βαλει σωστα ειτε το email σου ειτε τα πληρη στοιχεια επικοινωνιας (διευθυνση οδο αριθμο ταχυδρομικο κωδικα τηλεφωνο)

pareadiko

Δημοσίευση από pareadiko » 21 Φεβ 2011 22:59

Τα έχω βάλει και αυτά, πριν λίγο έκανα νέα αίτηση απο άλλο email να δω τι απάντηση θα λάβω.......Πολυ μπέρδεμα ρε παιδιά! :s

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 01 Μαρ 2011 14:32

απλά ελπίζω να έχεις αρκετή κίνηση, γιατί με 10-20 αναγνώστες την ήμερα για παράδειγμα δεν αξίζει ο κόπος καν να βάλεις διαφημίσεις. Χαλάς λιγάκι και την εικόνα.

Τώρα αν θες να το κάνεις για εκπαιδευτικούς σκοπούς οκ. Νο1 προτεραιότητά σου πρέπει να είναι να ανεβάσεις τη κίνησή σου...
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες