Κατασκευή Λογοτύπου

Σε αυτήν την περιοχή βάζουμε επαγγελματικές σελίδες που θέλουμε απόψεις, αλλά δεν θέλουμε να τις βλέπουν τα μη μέλη και οι μηχανές αναζήτησης.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
marpapa

Κατασκευή Λογοτύπου

Δημοσίευση από marpapa » 12 Νοέμ 2010 15:41

Γεια σας,

Θέλω να φτιάξω λογότυπο για την εταιρία μου. Απευθύνομαι σε εσάς μήπως μου προτείνεται κάποιον γραφίστα. Όπου έχω απευθυνθεί για την κατασκευή του λογοτύπου μου, έχω ακούσει τρελλά ποσά ή έχουν την απαίτηση να τους εξολήσω πριν ακόμη μου στείλουν τα πρώτα δείγματα.

Το λογότυπο κυρίως το χρειάζομαι για την ιστοσελίδα μας και για άλλα διαφημιστικά έντυπα.
Maria Papa

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κατασκευή Λογοτύπου

Δημοσίευση από hitca » 12 Νοέμ 2010 16:20

Υπάρχουν και online υπηρεσίες για πιό απλές καταστάσεις πχ http://cooltext.com/

Με καλή έρευνα θα βρείς πολλά sites και με ετοιμοπαράδοτες λύσεις

Εάν ζητάς συνδυασμό υπηρεσιών τότε δεν θα αποφύγεις τους επαγγελματίες πχ για τέτοιο αποτέλεσμα

Εικόνα

marpapa

Κατασκευή Λογοτύπου

Δημοσίευση από marpapa » 12 Νοέμ 2010 20:12

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θα με ενδιέφερε να βρω κάποιον γραφίστα γιατί θα ήθελα ένα ποιο επαγγελματικό σχεδιασμό. Τα προγράμματα που κυκλοφορούν δεν με εξυπηρετούν.
Maria Papa

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Κατασκευή Λογοτύπου

Δημοσίευση από dva_dev » 12 Νοέμ 2010 20:44

Δεν νομίζω πως τα δείγματα που βλέπω δεν είναι επαγγελματικές δουλειές. Θα έλεγα ότι είναι πιο επαγγελματικές από δουλειές τουλάχιστον το 90% των "επαγγελματιών" που γνωρίζω. Το να θέλεις κάτι ξεχωριστό ή μη τυποποιημένο είναι εντελώς διαφορετικό ζήτημα (και λογικό είναι να το πληρώσεις).

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Κατασκευή Λογοτύπου

Δημοσίευση από manolism » 13 Νοέμ 2010 19:23

Η δημιουργία του λογοτύπου είναι πιο περίπλοκη απ' όσο φαντάζεσαι. Η κατασκευή θα γίνει μία φορά και εσύ θα το χρησιμοποιήσεις για χίλιες εφαρμογές. Άλλωστε αυτό θα είναι το σήμα που θα κάνει αναγνωρίσιμο το προϊόν ή την υπηρεσία σου.

Οπότε λογικό είναι να πληρώνεται καλά.

Και ναι απ' όσο ξέρω το μεγαλύτερο μέρος του κόστους ενός λογοτύπου προπληρώνεται.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες