poso to kostoligite?

Σε αυτήν την περιοχή βάζουμε επαγγελματικές σελίδες που θέλουμε απόψεις, αλλά δεν θέλουμε να τις βλέπουν τα μη μέλη και οι μηχανές αναζήτησης.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
mairy2424

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από mairy2424 » 09 Μαρ 2010 20:55

www.neafokea.gr

Poso tha to kostologoysate? apo mia prwth matia mono.
den thelw na to poylisw apla thelw na mathw poso mporei na kostisei ena tetoio site
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mairy2424 την 10 Μαρ 2010 00:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από dimsis » 09 Μαρ 2010 21:15

768 €

mairy2424

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από mairy2424 » 09 Μαρ 2010 21:23

ksexasa na pw oti einai me html kai css. xreisimopoio script gia ta nea kai to hmerologio.
eyxaristw

ALR
Honorary Member

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από ALR » 10 Μαρ 2010 00:40

Μαίρη, είναι πάρα πολύ παλιό αυτό το style. Είναι σα να πουλάς κινητό του 1997 και να μπαίνεις στο Γερμανό και να ρωτάς πόσο κοστολογείτε το κινητό μου.
Γίνονται πραγματάκια

parisseirios

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από parisseirios » 10 Μαρ 2010 12:32

dimsis έγραψε:768 €
800 ευρώ και πολύ είναι

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από vassilism » 10 Μαρ 2010 12:36

ALR έγραψε:Μαίρη, είναι πάρα πολύ παλιό αυτό το style. Είναι σα να πουλάς κινητό του 1997 και να μπαίνεις στο Γερμανό και να ρωτάς πόσο κοστολογείτε το κινητό μου.
+1
Εκτός απο αυτό δεν έχει πολύ περιεχόμενο και σίγουρα η τιμή που σου είπε ο dimsis είναι η maximoum που μπορεί να πιάσει.

mairy2424

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από mairy2424 » 10 Μαρ 2010 13:41

Sas eyxaristw gia tis apanthseis. Ti mporw na kanw gia na to kanw pio monterno?
entona xrwmata? na pianei olh thn othoni?
den eimai epaggelmatias apla moy aresei kai asxoloymai tha hthela na akoysw thn apopsh sas.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από scoobby » 10 Μαρ 2010 13:49

vassilism έγραψε:
ALR έγραψε:Μαίρη, είναι πάρα πολύ παλιό αυτό το style. Είναι σα να πουλάς κινητό του 1997 και να μπαίνεις στο Γερμανό και να ρωτάς πόσο κοστολογείτε το κινητό μου.
+1
Εκτός απο αυτό δεν έχει πολύ περιεχόμενο και σίγουρα η τιμή που σου είπε ο dimsis είναι η maximoum που μπορεί να πιάσει.
Αυτο που της λετε σημαινει οτι εχει μηδενικη αξια,εγω δεν συμφωνω η τουλαχιστον το παραδειγμα ειναι ατυχες.
Μπορει να εχει παλιο λουκ το σαιτ αλλα τουλαχιστον δεν ειναι full flash ουτε ανοιγει το ενα παραθυρο πανω απο το αλλο,ουτε σου καινε τα ματια τα χρωματα,ουτε οταν περιηγεισαι στο σαιτ νομιζεις οτι εισαι μεσα σε λαβυρινθο........ :idea:

nbc
Honorary Member
Επικοινωνία:

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από nbc » 10 Μαρ 2010 14:09

Τάσσομαι κι εγώ κατά της άποψης (trend θα έλεγα) που αξιολογεί τα sites με βάση το design και τίποτε άλλο. Με εξαίρεση τους πωλητές design, η εμφάνιση είναι το μέσο και όχι ο αυτοσκοπός. Εν πάση περιπτώσει, αυτή είναι άλλη κουβέντα.

mairy2424,

Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να φτιάξεις το markup σου. Έχει τραγικά και ανεπίτρεπτα λάθη, όπως για παράδειγμα ξεκάρφωτα li (χωρίς να έχει προηγηθεί ul), center μέσα σε span, κλπ. Δεν συγχωρούν όλοι οι user agents αυτά τα λάθη. Η σελίδα σου διαλύεται σε IE6. Χρησιμοποίησε το w3 validator.

Το κεντρικό μενού αριστερά είναι "νεκρό". Πρέπει να αντιδρά στο hover, με αλλαγή background (όπως στο navbar), underline ή κάπως.

Το animated favicon είναι ενοχλητικό. Το refresh του iframe, επίσης. Σε IE ακούς clicks κάθε 5".

Φρόντισε τα links σου. Η "Διαμονή" πάει στο πουθενά. Το festival κάνει download απροσδόκητα για κεντρική επιλογή.

Σεβάσου τον επισκέπτη για να σε σεβαστεί και αυτός. Τα χρώματα κι αρώματα έπονται. Προσωπικά δε με ενοχλεί το retro look, αρκεί να είναι συνειδητή επιλογή.

ALR
Honorary Member

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από ALR » 10 Μαρ 2010 14:55

scoobby έγραψε:
vassilism έγραψε:
+1
Αυτο που της λετε σημαινει οτι εχει μηδενικη αξια,εγω δεν συμφωνω η τουλαχιστον το παραδειγμα ειναι ατυχες.
Μπορει να εχει παλιο λουκ το σαιτ αλλα τουλαχιστον δεν ειναι full flash ουτε ανοιγει το ενα παραθυρο πανω απο το αλλο,ουτε σου καινε τα ματια τα χρωματα,ουτε οταν περιηγεισαι στο σαιτ νομιζεις οτι εισαι μεσα σε λαβυρινθο........ :idea:
Μάλλον κάτι διάβασες λάθος.

Εγώ δεν μίλησα καν για τιμή ενώ ο vasilis είπε ότι η τιμή του dimsis είναι η maximum.
Που είδες να αναφέρεται ότι η ιστοσελίδα αυτή έχει μηδενική αξία;

Κι επίσης, τα trends δεν έχουν καμία σχέση με το design και ότι αυτό εξυπηρετεί.
Το design είναι πέρα από κάθε trend και για να πουλήσεις και να κοστολογήσεις ικανοποιητικά μια ιστοσελίδα, είναι αναγκαίο να υπάρχει.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από scoobby » 10 Μαρ 2010 15:09

ALR έγραψε:
scoobby έγραψε:
vassilism έγραψε:
+1
Μάλλον κάτι διάβασες λάθος.

Εγώ δεν μίλησα καν για τιμή ενώ ο vasilis είπε ότι η τιμή του dimsis είναι η maximum.
Που είδες να αναφέρεται ότι η ιστοσελίδα αυτή έχει μηδενική αξία;

Κι επίσης, τα trends δεν έχουν καμία σχέση με το design και ότι αυτό εξυπηρετεί.
Το design είναι πέρα από κάθε trend και για να πουλήσεις και να κοστολογήσεις ικανοποιητικά μια ιστοσελίδα, είναι αναγκαίο να υπάρχει.
Ενα κινητο του 97 εχει μηδεν αξια ,αρα ηταν ατυχες το παραδειγμα.

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από vassilism » 10 Μαρ 2010 15:59

scoobby έγραψε:Αυτο που της λετε σημαινει οτι εχει μηδενικη αξια,εγω δεν συμφωνω η τουλαχιστον το παραδειγμα ειναι ατυχες.
Δεν είπαμε ότι το site είναι χάλια ούτε ότι δεν βλέπετε.
Ίσα ίσα έχει μια σωστή δομή και δεν έχει τραγικά λάθη όπως συχνά συνηθίζουμε να βλέπουμε και την δουλεία του πιστεύω ότι την κάνει άνετα.
scoobby έγραψε:Μπορει να εχει παλιο λουκ το σαιτ αλλα τουλαχιστον δεν ειναι full flash ουτε ανοιγει το ενα παραθυρο πανω απο το αλλο,ουτε σου καινε τα ματια τα χρωματα,ουτε οταν περιηγεισαι στο σαιτ νομιζεις οτι εισαι μεσα σε λαβυρινθο........ :idea:
Συμφωνώ απόλυτα.
Το θέμα είναι πόσο περίπου κοστίζει.
Εγώ συμφωνώ με τον dimsis επειδή έχει ένα πολύ απλό και παλιού τύπου design και δεν έχει πολύ περιεχόμενο.

mairy2424

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από mairy2424 » 10 Μαρ 2010 16:31

paidia sas eyxaristw oloys gia tis apanthseis sas.

kai emena moy fainete ligo ftoxo sto design eipa na balw apala xrwmata gia na mhn koyrazoyne (skeftika na balw mia foto toy xwrioy san background), na mhn xreisimopoihsw para polles kathgories kai ypokathgories giati pisteyw oti koyrazoyn ton xrhsth.
Telos gia to yliko prospathoyme na mazepsoyme gia na thn employtisoyme ki allo.

nbc eyxaristw gia tis parathrhseis soy kai tis diorthwnw twra.

andreaskor
Επικοινωνία:

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από andreaskor » 12 Μαρ 2010 13:30

Έχουμε παραλογήσει με τις τιμές.. τι 768€?
Νταβατζιλίκη;
Επείδη ξέρουμε να κάνουμε σελίδες δηλαδή την πουλάμε ακριβά αλλίως καν την μόνος σου; εγω τόσο την έχω;

Τι κοστίζει 800€; Η στατική σελίδα με μόνο 2 δυναμικά κομμάτια (το νέα και το άλλο);

Επειδή οι παλιοί είχανε θέσει κάποιες τιμές πρέπει να συνεχίζομαι τον ανελέητο κέρδος;

Η αγορά πρέπει να ρίχνει τις τιμές, αλλά τα σιτε όχι ε;

Εγώ έδινα 350€ και αν είχε και design ωραίο 500€

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

poso to kostoligite?

Δημοσίευση από korgr » 12 Μαρ 2010 15:08

andreaskor έγραψε:Έχουμε παραλογήσει με τις τιμές.. τι 768€?
Νταβατζιλίκη;
Επείδη ξέρουμε να κάνουμε σελίδες δηλαδή την πουλάμε ακριβά αλλίως καν την μόνος σου; εγω τόσο την έχω;

Τι κοστίζει 800€; Η στατική σελίδα με μόνο 2 δυναμικά κομμάτια (το νέα και το άλλο);

Επειδή οι παλιοί είχανε θέσει κάποιες τιμές πρέπει να συνεχίζομαι τον ανελέητο κέρδος;

Η αγορά πρέπει να ρίχνει τις τιμές, αλλά τα σιτε όχι ε;

Εγώ έδινα 350€ και αν είχε και design ωραίο 500€
Δεν μου λες παλικαρι...
Εναρξη στην εφορια εχεις κανει?
ΤΕΒΕ πληρωνεις?
Ενοικιο γραφειου & συναφη παγια εξοδα?
Software νομιμο εχεις?
Παραστατικα παροχης υπηρεσιων εκδιδεις?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες