Κοννοριάδα... The Moon Saga...

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 16 Νοέμ 2009 12:24

Εικόνα
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 16 Νοέμ 2009 12:46

To grammar θες να πεις.
Το spelling μια χαρα το βρησκω, αν εξαιρέσεις το Σελινη.

:D

Το νοημα πάντως το πιασατε!
:)

ναι-ναι δημητρη!
Θα γινω κατι σαν την Λουκα.
θα ειμαι η λουκα της Σελινης εγω
:lol:
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 16 Νοέμ 2009 12:49

Connor MacLeod έγραψε:To grammar θες να πεις.
Το spelling μια χαρα το βρησκω, αν εξαιρέσεις το Σελινη.
:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
:( :( :( :( :(

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 16 Νοέμ 2009 12:57

Για να το σοβαρέψουμε και λίγο:
Μιάς και δεν έχουμε καθημερινή πρόσβαση για επιτόπου έρευνες στο φεγγάρι, δεν θα μου έκανε -προσωπικά πάντα- καθόλου εντύπωση αν -κάποια στιγμή-σε κάποιο βάθος Χ- ανακαλυπτόταν καθαρό-πεντακάθαρο H2O σε υγρή ή/και στερεή μορφή. Ως Ανθρώπινο Γένος διακρινόμαστε για το καλαμο-καβαλήκεμμα σε πολλούς τομείς (μεταξύ αυτών κι η Γνώση!!).
Μολονότι έχουμε πάρει πάρα πολλές φορές δείγματα, πως η Φύση έχει πολλά μανίκια και πολλούς άσσους κρυμμένους σ'αυτά, εμείς κοιμόμαστε ευτυχείς εν τη αγνοία μας ότι -επιτέλους - μάθαμε τα μυστικά αυτού, ή εκείνου, ή του άλλου....
Η Φυσική Connor είναι απ'ευθείας απόγονος-παιδί της Φιλοσοφίας. Αν ο Φυσικός δεν είναι σε θέση (ή/και αρνείται) να φιλοσοφήσει, τότε μάλλον ας ασχοληθεί με κάτι άλλο!
Αν ο Φυσικός δεν πλησιάσει το αντικείμενο της έρευνάς του με τον Σεβασμό του μαθητή προς το Διδάσκαλο, αλλά με την Αλαζονία του 'Κατακτητή Γνώσης', το παιχνίδι είναι χαμένο από χέρι, και μάταιος ο όποιος κόπος!
Τώρα, το αν θα ανακαλυφθεί 'Βαρύ Ύδωρ' (D2O), ή 'Υπέρβαρύ Ύδωρ' (T2O), -για μένα πάντα- όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά. Μιά οι περικοπές δαπανών στο Ερευνητικό Πρόγραμμα της NASA, μιά οι διάφορες ατυχίες, μιά το ένα, μιά το άλλο, οι γνώσεις μας για τη Σελήνη, εξακολουθούν να είναι ελλιπέστατες.
Από την άλλη, έχω μάθει από τα πρώτα έτη του Φυσικού, να περιμένω το 'απροσδόκητο' :P .
Όπως επίσης έχω μάθει να λέω π.χ. "Οι μέχρι τώρα γνώσεις μας για το Φεγγάρι λένε αυτό. Αύριο μπορεί να λένε κάτι περισσότερο, κάτι λιγότερο, ή κάτι άλλο!! :wink: "
Προς Θεού μην αφήνεις, φίλε Connor, κανένα να σου κατευθύνει την άποψη, από εδώ, ή από εκεί. Μείνε χαλαρός σαν ένα σφουγγάρι, έτοιμος να απορροφήσεις την τροφή της νέας γνώσης/πληροφορίας! Αυτά τα ολίγα... Συγγνώμη αν σας κούρασα :cry:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 16 Νοέμ 2009 13:28

Προς Θεού μην αφήνεις, φίλε Connor, κανένα να σου κατευθύνει την άποψη, από εδώ, ή από εκεί.
Μπα. Αυτη ειναι η δικια μου γνωμη. Επίσης μπορει να ειπάρχη Χ^xΟ ή ακομα μπορει να υπάρχει και νερό χωρίς το Ο!
Απλα να μην το εχουμε κανει ακομα discover.

Η αποψι μου ειναι ότι χωρις την στιχιοδη ατμοσφαιρα και χωρις φωτοσυνθεση δεν μπορει να δημειουργηθει Η2Ο.Οποτε αυτο που βρηκαν ή ειναι εκει 1.000.000.000.000 χρόνια σε ποσοστό 0.0000000000000000000000000000001% πραμα που δεν υπάρχει λόγος καν να αναφέρουμε οτι εχει νερο, ή ότι δεν ειναι Η2Ο αλλα κατι άλο και σε ποσοτιτα μεγαλήτερη του προηγουμενου ποσοστου.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 16 Νοέμ 2009 13:47

Βρε connor αν πάρω ένα μπουκάλι νερό H2O από τη Γη και το πάω στη σελήνη πως πρέπει να το αποκαλώ όταν φτάσω εκεί;
Μπορείς να πεις : το νερό που βρέθηκε στη σελήνη δεν δημιουργήθηκε εκεί. Όχι ότι δεν είναι νερό αυτό που βρέθηκε :)

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 16 Νοέμ 2009 14:40

Ακούγοντας/βλέποντας National Geographic, άκουσα -μεταξύ άλλων- μιά θεωρία, που έλεγε, ότι η παρουσία του νερού στη Γη οφείλεται σε βομβαρδισμό από αστεροειδής. Σ'αυτούς επάνω και μέσα υπήρχε το νεράκι!! Από κει και πέρα, διόλου απίθανο, το ίδιο τεράστιο σμήνος αστεροειδών να έχει χτυπήσει στον Άρη, τη Σελήνη, .... οπουδήποτε. Αλλού δεν συγκρατήθηκε στην επιφάνεια, λέει η θεωρία, λόγω χαμηλής έλξης (βαρύτητας), αλλά σε κάποια βάθη μέσα στο ουράνιο σώμα.
Όλα αυτά όμως είναι υποθέσεις! Η Φυσική, εκτός από τις θεωρίες, χρειάζεται και το πείραμα για την επαλήθευση/απόρριψή τους.
θεωρητικά δεν μπορεί να υπάρχει νεράκι στην επιφάνεια του φεγγαριού. Όμως βαθειά στο σώμα του μπορεί να υπάρχει τόσο σε στέρεη, όσο και σε ψυχρή υγρή μορφή :wink: :wink:
Ο χρόνος κι η έρευνα θα δείξουν.
Όσο για την ίδια την έρευνα, μην τη θεωρήσεις ποτέ 'χαμένο κόπο/χρήμα/χρόνο'.
Όταν γίνεται όπως πρέπει, μπορεί με τ'αποτελέσματά της να ταΐσει πολύν κόσμο, να φέρει νέα φάρμακα ανακουφίζοντας και θεραπεύοντας αμέτρητες αρρώστιες.
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 16 Νοέμ 2009 15:49

conor εσύ είσαι αυτός? :o
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 16 Νοέμ 2009 15:51

Ναι. δε σαρεσω?!
:(

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 16 Νοέμ 2009 19:57

πλάκα μου κάνεις?
που το βρήκες αυτό το τυροφρουτένιο ωραίο μαλλί?
το δικό μου ακόμα γάλα είναι... :/ θέλει να ξινίσει λίγο...
παίζει να παω και σε κάνα δερματολόγο γιατί δεν την παλεύω...
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 16 Νοέμ 2009 20:05

Με Ultrex λούστηκες???

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 16 Νοέμ 2009 21:04

GeoStuff έγραψε:Με Ultrex λούστηκες???
θα ήταν ξυρισμένος τότε :wink:
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 16 Νοέμ 2009 21:08

Xaxa. Οχι, αλλα δε σου λεω με τι λουστικα για να μην θεωρηθεί διαφημιστική καμπάνια!!!
:o :lol:

Ναι, zizo ειχα κανει και οντισιόν για τραγουδιστής στους Iced Earth, αλλα ξαφνικά πανω στην οντισιόν παίρνει τηλέφωνο ο Barlow και δηλωσε οτι ξαναγυρνάει στο συγκρότημα.
:(
A, ρε Ματ.....
Τωρα θα ειμουν στη θεση σου...

Ασε που δεν τα βρήκαμε και με τους υπόλοιπους γιατι εχω φωνή περισσότερο για stratovarius μου είπαν, και ψάχναν καποιον στο στυλ του Ματ. Οποτε, καταλαβαίνεις.

Μια οι Iced earth μου ρίχνουν ακυρο, μια ο Στυβ-άκος που του εστειλα CV και με παιρνει τηλέφωνο, με ρωτάει πιος ήταν ο pre-successor του μακ μινι και δεν ηξερα τι να του πω και ετσι με απέρριψε και αυτος. Ακυρο και απο τον Steve-άκο.
:cry:

Αστα να πανε δηλαδη....
Μου φαινεται εν τέλη θα παρω τον Ρουβα να κανω κανα νούμερο στο χορευτικό του.......

Και το αποκορύφωμα απο ολα?
Τι ήθελα να αναφέρω την λουκα?
Με παιρνει τηλεφωνο πριν λιγο και μου λεει οτι διαβασε το topic στο freestuff, και μου αρχιζει:
"Μην ανησυχείς παιδι μου, ολα θα πανε καλά, ο θεος ειναι παντοδύναμος και θα σε βοηθήσει να δεις την αλήθεια, θα σε βοηθεισω κι εγω να βγουμε μαζι στα παραθυρα να μαθει ολος ο κοσμος την αλήθεια για τι νερο στη σελήνη"... και διαφορα τετοια πραμματα. Αφου να φανταστεις μου ζητησε να συναντηθούμε να γνωριστούμε απο κοντα.
Ως και το Facebook μου, μου ζητησε....
Τι να πω. Πολυ χαλια κατάσταση

Και μεσα σε όόόόόόόόόόόλαα αυτα, εχουμε και τον Hik-Hok να μαλώνει για τα σκυλιά και τους οικολόγους....Και για το σταβό του το αβαταρ!

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 17 Νοέμ 2009 00:47

Connor MacLeod έγραψε:Xaxa. Οχι, αλλα δε σου λεω με τι λουστικα για να μην θεωρηθεί διαφημιστική καμπάνια!!!
Ναι δεν θα αντέξεις να μάθεις πως το world wide web άλλαξε σαμπουάν όταν είδε τα σούπερ αποτελέσματα στο σουπερ high-lander μαλλί σου και οι μαλλιάδες σε κάθε γωνιά της γης φοράνε μπλουζακία με την κακόγουστη καρδούλα και να λέει I<3 myConnorhair αντί για τα Iron-Maiden - Metallica black-shirts :D Σε νιώθω. :kaloe:

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 17 Νοέμ 2009 01:47

Προεξέχει μια κλωστούλα από το μανίκι σου (ακριβώς πάνω από το ε στο Ηνε). :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες