Ψάχνω άτομο ή ακόμα και εταιρεία...για κατασκευή ιστοσελίδας

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Jacob Z
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Jacob Z » 20 Σεπ 2009 15:42

Το μόνο που έχω πάρει είναι domain name.Θέλω απλά να περιγράψω πως θέλω την σελίδα μου σε όποιον ενδιαφέρεται και να βρω την καλύτερη δυνατή τιμή.Επίσης έχω στο μυαλό μου συγκεκριμένα πακέτα hosting αλλά αν κάποιος μου προτείνει κάτι καλύτερο δεν θα πω όχι :) ΠΡΟΣΟΧΗ:Θέλω ένα επαγγελματικό και πολύ user friendly site.Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου να μιλήσουμε για τα περαιτέρω....
ACTIONS SPEAK LOUDER THAN WORDS !

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 20 Σεπ 2009 18:46

Jacob Z έγραψε:Θέλω απλά να περιγράψω πως θέλω την σελίδα μου σε όποιον ενδιαφέρεται και να βρω την καλύτερη δυνατή τιμή.
Η "καλύτερη τιμή" δεν είναι πάντα σωστό κριτήριο για σωστο αποτελεσμα!
Βλεπεις συνυπαρχουν η εμπειρια, το portfolio, η ποιοτητα και η συνεπεια.
Γενικα ισχυει πως μπορεις να εχεις μονο τα δυο απο τα κατωθι τρια:
1. Φθηνό
2. Γρήγορο
3. Ποιοτικό

(Ο συνδυασμος 1+3 ειναι ο πιο σπανιος και για να τον πετυχεις συνηθως πιανεις κοροϊδο αυτον με τον οποιο θα συνεργαστεις...)

cris29

Δημοσίευση από cris29 » 20 Σεπ 2009 22:15

Γιατί υποτιμάς ανθρώπους που μπορούν να προσφέρουν κάτι ικανοποιητικά ποιοτικό σε φθηνές τιμές και σε αρκετά γρήγορο χρόνο;
Ας πούμε σε λίγες ώρες ένα ωραίο ιστολόγιο ή μια ιστοσελίδα και να ανεβάζεις άρθρα από τα πρώτα 15 λεπτά.

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 20 Σεπ 2009 22:26

Το "καλύτερη" τιμή είναι μια σχετική έννοια και εξαρτάται από το προϊόν-ανάγκες του πελάτη (που συχνά άλλο θέλει και αλλιώς το ζητάει ή το περιγράφει).

Π.χ. ο πελάτης ζητάει ένα forum (σαν το freestuff),
Ο Α κάνει μια προσφορά 1000€ που τη βασίζει στο phpbb και παραμετροποιεί το template ώστε να καλύπτει τις ανάγκες του πελάτη.
Ο Β κάνει μια προσφορά 1500€ που τη βασίζει σε custom κώδικα που θα τον γράψει ειδικά για τον πελάτη με τις προδιαγραφές που θα πάρει και παραμετροποιεί την εμφάνιση ώστε να καλύπτει τις ανάγκες του πελάτη.
Ο Γ κάνει μια προσφορά 2000€ που τη βασίζει σε custom κώδικα (που τον είχε γράψει κάποτε, και τον ίδιο ακριβώς κώδικα τον έχει πουλήσει σε αρκετούς πελάτες ήδη - έχει κάνει απόσβεση προ πολλού) που κάνει ότι χρειάζεται ο πελάτης και πολλούς παπάδες που ούτε τις είχε φανταστεί ο πελάτης ότι μπορεί να γίνονται και παραμετροποιεί την εμφάνιση ώστε να καλύπτει τις ανάγκες του πελάτη.

Το "καλύτερη" τιμή δεν σημαίνει "μικρότερη" τιμή. Σημαίνει μικρότερος λόγος στο τιμή/(προϊόν + υπηρεσίες + δυνατότητες + ποιότητα + ....) ή μικρότερος λόγος στο τιμή/κάλυψη απαιτήσεων.

Την "καλύτερη" τιμή, αλλιώς την βλέπει / κρίνει ο πελάτης και αλλιώς ο κατασκευαστής.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 20 Σεπ 2009 22:41

cris29 έγραψε:Γιατί υποτιμάς ανθρώπους που μπορούν να προσφέρουν κάτι ικανοποιητικά ποιοτικό σε φθηνές τιμές και σε αρκετά γρήγορο χρόνο;
Ας πούμε σε λίγες ώρες ένα ωραίο ιστολόγιο ή μια ιστοσελίδα και να ανεβάζεις άρθρα από τα πρώτα 15 λεπτά.
Αυτό για να συμβεί θα έχεις στήσει ένα έτοιμο Wordpress theme και δεν θα έχεις κάνει τπτ άλλο πάνω του.

cris29

Δημοσίευση από cris29 » 21 Σεπ 2009 00:07

Γιατί όλοι εσείς που ζητάτε 3 μισθούς θα κάνετε τίποτα λιγότερο ή τίποτα περισσότερο;
Θα φτιάξετε κάτι από το μηδέν και στο τέλος θα έχει 1 πρόβλημα που δεν θα ξέρετε που να πάτε για να το λύσετε.
Φυσικά υπάρχουμε πολλοί που δουλεύουμε άκρως επαγγελματικά εδώ μέσα αλλά έχουν δεί τα ματάκια μου!!

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 21 Σεπ 2009 00:31

Πρώτον εμείς που ζητάμε 3 μισθούς, έχουμε πάγια έξοδα όπως Εφορίες, ΤΕΒΕ, ρεύματα, τηλεφωνα κτλ τα οποία απο ότι καταλαβαίνω δεν τα έχεις.

Δεύτερων ακόμη και κάτι απο το μηδέν να μην το κάνεις ( WP είναι το 90% των σελίδων που στήνω πλέον, το design είναι costum ) έχουν ρίξει αμέτρητες ώρες διαβάσματος για να μπορέσουμε να λύσουμε τέτοια προβλήματα.

και είναι και ένα τουρβά ακόμη παράγωντες...

cris29

Δημοσίευση από cris29 » 21 Σεπ 2009 00:36

Ε, εντάξει. Ζητώ συγγνώμη. Μιλάς υπό επιχειρισιακή πλευρά.
Εγώ μίλαγα από ελεύθερους τύπους.

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 21 Σεπ 2009 01:09

korgr έγραψε:Γενικα ισχυει πως μπορεις να εχεις μονο τα δυο απο τα κατωθι τρια:
1. Φθηνό
2. Γρήγορο
3. Ποιοτικό
korgr :respect: έγραψες :lol:

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 21 Σεπ 2009 01:56

Εικόνα

Ή το παρόν τρίγωνο... Έτσι, για να έχουμε και μια εικόνα...

Δεν γράφω θεωρίες γιατί θα κουράσω :lol:
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Jacob Z
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Jacob Z » 21 Σεπ 2009 02:37

dva_dev έγραψε:Το "καλύτερη" τιμή είναι μια σχετική έννοια και εξαρτάται από το προϊόν-ανάγκες του πελάτη (που συχνά άλλο θέλει και αλλιώς το ζητάει ή το περιγράφει).

Π.χ. ο πελάτης ζητάει ένα forum (σαν το freestuff),
Ο Α κάνει μια προσφορά 1000€ που τη βασίζει στο phpbb και παραμετροποιεί το template ώστε να καλύπτει τις ανάγκες του πελάτη.
Ο Β κάνει μια προσφορά 1500€ που τη βασίζει σε custom κώδικα που θα τον γράψει ειδικά για τον πελάτη με τις προδιαγραφές που θα πάρει και παραμετροποιεί την εμφάνιση ώστε να καλύπτει τις ανάγκες του πελάτη.
Ο Γ κάνει μια προσφορά 2000€ που τη βασίζει σε custom κώδικα (που τον είχε γράψει κάποτε, και τον ίδιο ακριβώς κώδικα τον έχει πουλήσει σε αρκετούς πελάτες ήδη - έχει κάνει απόσβεση προ πολλού) που κάνει ότι χρειάζεται ο πελάτης και πολλούς παπάδες που ούτε τις είχε φανταστεί ο πελάτης ότι μπορεί να γίνονται και παραμετροποιεί την εμφάνιση ώστε να καλύπτει τις ανάγκες του πελάτη.

Το "καλύτερη" τιμή δεν σημαίνει "μικρότερη" τιμή. Σημαίνει μικρότερος λόγος στο τιμή/(προϊόν + υπηρεσίες + δυνατότητες + ποιότητα + ....) ή μικρότερος λόγος στο τιμή/κάλυψη απαιτήσεων.

Την "καλύτερη" τιμή, αλλιώς την βλέπει / κρίνει ο πελάτης και αλλιώς ο κατασκευαστής.
Καλά τα λέει ο φίλος dva_dev,εννοούσα καλή τιμή με βάση αυτό που ζητάω.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 21 Σεπ 2009 10:52

cris29 έγραψε:Ε, εντάξει. Ζητώ συγγνώμη. Μιλάς υπό επιχειρισιακή πλευρά.
Εγώ μίλαγα από ελεύθερους τύπους.
Και για ελεύθερους τύπους ακριβώς το ίδιο συμβαίνει, μην σου πω και χειρότερα...

weby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από weby » 21 Σεπ 2009 16:56

Καλά αν όχι 3 μισθούς, 2 τους θέλει... βέβαια εξαρτάται από τους μισθούς...!!!

Άβαταρ μέλους
Croc
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Croc » 21 Σεπ 2009 23:26

Σιγουρα weby.Αλλα φαντάζομαι εαν ηθελε e-shop θα το έλεγε...οποτε εκει δικαιολογημένα 3 μισθους.

Πιστευω εως 2 ειναι καλά για άλλου τυπου σελίδας βεβαια εξαρτάται απο τι ζητάει ο κάθε πελάτης και πόσο custom δουλειά θα γίνει.

Jacob Z
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Jacob Z » 27 Σεπ 2009 00:57

Ψάχνω μόνο designer now !

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες