Δεν είμαστε μόνοι. Φιλμ 40 λεπτών με UFO στην Κίνα.

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 17 Σεπ 2009 23:37

paink1ller έγραψε:
dimsis έγραψε:Γιατί αν ήμασταν εμείς ποιο πολύ από αυτούς, θα τους επισκεπτόμασταν εμείς και θα ήμασταν εμείς οι εξωγήινοι. :)
Εξωγηινοι δυσκολα να ημασταν. Απο την γη θα ερχομασταν αρα θα ημασταν οι γηινοι. :D
Αφού θα βρισκόμαστανέξω από τη γη, εξωγήινοι θα ήμασταν :)
paink1ller έγραψε: Γιατι να μην γινει αυτο δηλαδη ? Να τους επισκευτουμε εμεις για πρωτη φορα και αυτοι να ειναι σε πρωτογονο σταδιο ωστε να τους σκλαβωσουμε να βγαζουν ορυκτα για καυσιμα.
Και έπειτα τι θα κάναμε τις υποανάπτυκτες τριτοκοσμικές χώρες στη γη; :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimsis την 17 Σεπ 2009 23:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 17 Σεπ 2009 23:48

και γιατι να μην λεγομαστε τοτε εξαριανοι?
Ηobby: Shooting photons

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 17 Σεπ 2009 23:51

Βρε ας είχαμε την τεχνολογία και να βγαίναμε και ας μας λέγανε και ντόρτια...

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 17 Σεπ 2009 23:56

Κατσε ρε συ Dimsis.. Εσυ μας λες δλδ οτι οταν βγεις απο τα συνορα της Ελλαδας δεν εισαι Ελληνας πια αν ισχυει αυτο το naming system που διαλεξες.
dimsis έγραψε:
paink1ller έγραψε: Γιατι να μην γινει αυτο δηλαδη ? Να τους επισκευτουμε εμεις για πρωτη φορα και αυτοι να ειναι σε πρωτογονο σταδιο ωστε να τους σκλαβωσουμε να βγαζουν ορυκτα για καυσιμα.
Και έπειτα τι θα κάναμε τις υποανάπτυκτες τριτοκοσμικές χώρες στη γη; :)
Αυτοι θελουν και φαγητο κτλ, δεν συμφερουν. Πρεπει να βρουμε μια φυλη εξωγηινων που να φωτοσυνθετει και να μην κουραζεται.
dimsis έγραψε:Βρε ας είχαμε την τεχνολογία και να βγαίναμε και ας μας λέγανε και ντόρτια...
Την τεχνολογια την εχουμε. Τα πρωτα UFO τα ειχε φτιαξει ο Xιτλερ !

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Σεπ 2009 00:04

αυτό που πρέπει να κατανοήσουμε για την φύση μας είναι ότι είμαστε όλοι Cylons και οι δώδεκα φυλές του Kobol θα έρθουν και θα βρουν τα αποκαΐδια μας.

μόνο πέντε από εμάς θα σωθούν και θα κληθούν να σώσουν το ανθρώπινο είδος.

repeat after me with passion:

So Say We All !!
So Say We All !!
So Say We All !!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 18 Σεπ 2009 00:06

παιδια συγνωμη που το εκρυβα τοσο καιρο αλλα ναι δικο μου ηταν το σκαφος ηρθαν κατι συγγενεις απο την αφροδιτη........

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 18 Σεπ 2009 00:11

BATLESTAR GALACTICA for EVER !!!!

χαλαρα οτι καλυτερο εχω δει :D

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Σεπ 2009 00:13

τα πάντα όλα και για πάντα! :D
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 18 Σεπ 2009 00:38

paink1ller > Η να γυρίσουμε στα αρχαία χρόνια, να έχουμε τους δούλους να δουλεύουνε και εμείς να φιλοσοφούμε.

cordis > 5; Και αν και οι 5 είναι μόνο άντρες ή μόνο γυναίκες; ;)

Και μια και έγραψα για φιλοσοφίες και παραμυθάκια. Μια ιστορία επιστημονικής φαντασίας by DimSis:
Έτος 2222. Ο Κόνορ πρέπει να παραδώσει την άσκηση του και να έπειτα να κάνει την πρακτική του. Επέλεξε ένα εύκολο θέμα στην συνθετική βιολογία, την ανάπτυξη τεχνητών οργανισμών και μέχρι στιγμής έχει φτιάξει περίπου 10.000 είδη. Ο καθηγητής του, Dr PhD ScD Cordis αφού διαβάζει και εγκρίνει την άσκηση του Κόνορ ξεκινάει το project από τον χώρο εκτόξευσης του μικρού αυτόκαταστρεφόμενου σκάφους που θα μεταφέρει του μικροοργανισμούς στον δοκιμαστικό πλανήτη, ασφαλώς όπως πάντα με τον όρο της παρακολούθησης της εξέλιξης του πειράματος από μακριά και με απαγόρευση κάθε είδους επεμβάσεων εκτός των πειραματικών όποτε υπάρχει ανάγκη. Το πείραμα έχει ξεκινήσει, ο μετρητής έχει δείξει 1 δισεκατομμύριο έτη για τους οργανισμούς του πλανήτη. Για τον Κόνορ έχουν περάσει λίγες ώρες και απλώς παρακολουθεί και καταγράφει τις εξελίξεις. Ένα είδος φαίνεται να υπερτερεί των υπολοίπων αλλά είναι αυτοκαταστροφικό και οι ρυθμοί ανάπτυξης του είναι ραγδαίοι σε βαθμό που απειλείται με καταστροφή ο δοκιμαστικός πλανήτης. Δοκιμάζει να στείλει κάποιους ιούς που είχε φτιάξει για να περιορίσει την αναπαραγωγή, αλλά χωρίς επιτυχία μια και δεν καταφέρνει να ανακόψει όσο πρέπει τους ρυθμούς εξάπλωσης του είδους που πλέον αποτελεί καρκίνωμα του πλανήτη.
Ο Κόνορ ρίχνει μια ματιά στο αρχείο στην μοριακή μνήμη του υπολογιστή του και αποφασισμένος δίνει τη φωνητική εντολή: «διαγραφή του project Γη» και ξεκινάει ένα νέο project έχοντας μάθει από τα λάθη του προηγούμενου.

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από blackhumor » 18 Σεπ 2009 03:27

Cha0s έγραψε:Μπορείς να μου παραθέσεις κάποιες από αυτές τις αναφορές;

Πως γίνεται μετά το πρώτο hoax δεκαετίες πριν να έχουν αναφερθεί δεκάδες ΑΤΙΑ ενώ πριν το πρώτο hoax δεν υπήρχε τίποτα;

Δεν λέω ότι δεν υπάρχει νοήμων ζωή εκτός Γης.
Λέω ότι δεν μπαίνει στον κόπο να έρθει μέχρι εδώ να κουνηθεί λίγο πάνω από μία περιοχή και να εξαφανιστεί.

Πως γίνεται εν έτη 2009 όλα τα 'ντοκουμέντα' να είναι βιντεάκια κάκιστης ποιότητας;

Γιατί επίσημα η NASA και άλλοι οργανισμοί εφόσων τα έχουν δει και εκτός Γης δεν έχουν αναφέρει σε κανένα σχετικό documentary τίποτα;

Κάποιοι λένε 'Seeing is Believing'
Εγώ πιστεύω 'Believing is Seeing'.

Αν πιστεύεις ότι υπάρχουν εξωγήινοι που επισκέπτονται την Γη, τότε ναι θα 'δεις' αυτά που θες για να πειστείς ότι γίνεται κάτι τέτοιο. :)
Θα διαφωνήσω και πάλι. Υπάρχουν αναφορές για εξωγήινους ακόμα και στα αρχαία χρόνια...
Και δεν μιλάω για τους "θεούς" που είχα φωτεινά άρματα κτλ, αλλά αναφορές από αστρολόγους (Κίνα) για ιπτάμενα αντικείμενα που καθόντουσαν για ώρες ακίνητα από πάνω τους. Υπάρχουν αναφορές και στην αρχαία Αίγυπτο και στην αρχαία Ελλάδα

Δεν έχω τον χρόνο να σου σκανάρω φωτογραφίες από βιβλία κτλ που έχω αλλά μερικά παράξενα ιερογλυφικά που μπορούν να σε βάλουν σε σκέψεις είναι και αυτά http://www.crystalinks.com/ancientaircraft.html
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από blackhumor » 18 Σεπ 2009 03:30

Cha0s έγραψε:Α καλά...

Τι σχέση έχουν ρε κόνορα οι εξωγήινοι με ένα περιοδικό αστρολογικό (ή αστρονομικό; κόλησε το μυαλό μου :oops: ) φαινόμενο;

Για να μην προκλιθει πανικος στους κατοικους του πλανιτη μας
Ο καθένας πιστεύει ότι θέλει και είναι σεβαστό από την δική μου σκοπιά των πραγμάτων.

Δεν λέω ότι η NASA είναι άγια, αλλά έχω δει παρα πολλά documentaries επί του θέματος (και official και μη official - με θεωρείες συνομοσίας κλπ). Δεν υπάρχει ούτε 1 που να αναφέρει έστω για πλάκα ότι έχουν βρει εξωγήινους και ιπτάμενους δίσκους εκτός της ατμόσφαιρας της Γης.
Αν κάποιος έχει κάποιο να μου προτείνει να δω, ας μου πει να το τσεκάρω.

Ακόμα δεν βλέπω ντοκουμέντα που να αποδεικνύουν την ύπαρξη εξωγήινων.
Φωτογραφίες και βίντεο (ειδικά με την σημερινή τεχνολογία) δεν με πείθουν.
Αν δεν σε πείθουν ούτε φωτογραφίες ούτε βίντεο, ούτε αναφορές τότε απλά δεν μπορεί να σε πείσει κανένας... Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από να τους δεις με τα μάτια σου :D :D :D

Απλά σχολιάζω ότι ανάμεσα σε εκατομμύρια αστέρια και δισεκατομμύρια γαλαξίες το θεωρώ λίγο αφελές να πιστεύουμε ότι είμαστε μοναδικοί...
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 18 Σεπ 2009 10:49

blackhumor έγραψε:
Cha0s έγραψε:Μπορείς να μου παραθέσεις κάποιες από αυτές τις αναφορές;

Πως γίνεται μετά το πρώτο hoax δεκαετίες πριν να έχουν αναφερθεί δεκάδες ΑΤΙΑ ενώ πριν το πρώτο hoax δεν υπήρχε τίποτα;

Δεν λέω ότι δεν υπάρχει νοήμων ζωή εκτός Γης.
Λέω ότι δεν μπαίνει στον κόπο να έρθει μέχρι εδώ να κουνηθεί λίγο πάνω από μία περιοχή και να εξαφανιστεί.

Πως γίνεται εν έτη 2009 όλα τα 'ντοκουμέντα' να είναι βιντεάκια κάκιστης ποιότητας;

Γιατί επίσημα η NASA και άλλοι οργανισμοί εφόσων τα έχουν δει και εκτός Γης δεν έχουν αναφέρει σε κανένα σχετικό documentary τίποτα;

Κάποιοι λένε 'Seeing is Believing'
Εγώ πιστεύω 'Believing is Seeing'.

Αν πιστεύεις ότι υπάρχουν εξωγήινοι που επισκέπτονται την Γη, τότε ναι θα 'δεις' αυτά που θες για να πειστείς ότι γίνεται κάτι τέτοιο. :)
Θα διαφωνήσω και πάλι. Υπάρχουν αναφορές για εξωγήινους ακόμα και στα αρχαία χρόνια...
Και δεν μιλάω για τους "θεούς" που είχα φωτεινά άρματα κτλ, αλλά αναφορές από αστρολόγους (Κίνα) για ιπτάμενα αντικείμενα που καθόντουσαν για ώρες ακίνητα από πάνω τους. Υπάρχουν αναφορές και στην αρχαία Αίγυπτο και στην αρχαία Ελλάδα

Δεν έχω τον χρόνο να σου σκανάρω φωτογραφίες από βιβλία κτλ που έχω αλλά μερικά παράξενα ιερογλυφικά που μπορούν να σε βάλουν σε σκέψεις είναι και αυτά http://www.crystalinks.com/ancientaircraft.html
Εννοείς αναφορές του τύπου "Είμαι τουρίστας, είδα μερικά σχέδια όταν πήγα Αίγυπτο και τα μεταφράζω ως UFO γιατί μοιάζουν με το σημερινό concept ενώς 'UFO'" ;.

Ένα πράγμα που έχω καταλάβει απόσα έχω δει για τους αρχαίους πολιτισμούς, ότι η χρήση των συμβόλων κλπ δεν αναφέρεται πάντα στο πράγμα που θέλουν αλλά είναι μεταφορικά.
Και 2-3 φωτογραφίες με σύμβολά χωρίς το σύνολο των ευρυμάτων (που βρέθηκαν, τι άλλο υπάρχει τριγύρω, και πως όλα αυτά σε συνδιασμό μεταφράζονται σήμερα) δεν αποδεικνύουν ότι υπάρχουν εξωγήινοι.
Αν δεν σε πείθουν ούτε φωτογραφίες ούτε βίντεο, ούτε αναφορές τότε απλά δεν μπορεί να σε πείσει κανένας... Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από να τους δεις με τα μάτια σου
Δεν με πείθουν τα βίντεο που κυκλοφορούν όχι.
Μιλάμε για κάκιστης ποιότητας βίντεο και πάντα δείχνουν τον 'ιπτάμενο δίσκο' (ή το concept αυτού) που έφτιαξε ο Χίτλερ στον 2ο Παγκόσμοιο Πόλεμο.
Οι φωτογραφίες το ίδιο...

Όσο για τους 'εξωγήινους' και τις νεκροψίες και λοιπές τέτοιες αναφορές και βίντεο, σόρρυ αλλά έχουμε πλάκα.
Ότι κυκλοφορεί μοιάζει με ότι έχουμε δει σε ταινίες του hollywood.
Δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβει κάποιος ότι πρόκειται για φάρσα και δεν θέλει και πολύ για να οργιάσει η φαντασία του ανθρώπου.
Μία εικόνα του πετάς, του λες και ένα 'Είναι αληθινό' και τα σενάρια επ. φαντασίας του ξεπερνάνε και τον Spielberg.

Μπορώ να πειστώ, όταν δω κάτι well documented επιστημονικά. Όχι εικασίες του κάθε Αμερικλάνου που δεν έχει τι να κάνει...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 18 Σεπ 2009 11:00

Απλά σχολιάζω ότι ανάμεσα σε εκατομμύρια αστέρια και δισεκατομμύρια γαλαξίες το θεωρώ λίγο αφελές να πιστεύουμε ότι είμαστε μοναδικοί...
Cha0s έγραψε:Δεν λέω ότι δεν υπάρχει νοήμων ζωή εκτός Γης.

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από blackhumor » 18 Σεπ 2009 18:40

Αντε δεν σε πείθουν όλα αυτά... Να το δεκτό...

Αναφορές από αξιόπιστα άτομα; Επιστήμονες; Αστροναύτες; Αεροπόρους; Πολιτικούς;

http://www.debunker.com/texts/carter_ufo.html

Ενδεικτικά σου βάζω κείμενο από τον κυβερνήτη Τζίμι Κάρτερ (αργότερα σαν πρόεδρος της ΗΠΑ το αναίρεσε),

Υπάρχουν πάνω από 40.000 μαρτυρίες παγκόσμια (αν θυμάμαι καλά) για ΑΤΙΑ... Και πολλές από αυτές είναι πριν το Hoax (ή όχι) στην ΗΠΑ
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 18 Σεπ 2009 18:53

Καρα-λολ τα εγγραφα εντομενταξι.
fake ολα ειναι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες