Δεν είμαστε μόνοι. Φιλμ 40 λεπτών με UFO στην Κίνα.

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 17 Σεπ 2009 20:41

Τι σχέση έχουν ρε κόνορα οι εξωγήινοι με ένα περιοδικό αστρολογικό (ή αστρονομικό; κόλησε το μυαλό μου ) φαινόμενο;
Μηλισα εγω για περιοδικο?
Εμ, αν δεν ξερεις βρε cha0s...
Μαρεσει που εχεις δει και documentaries επι του θεματος...

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 17 Σεπ 2009 22:01

Εγω ενα πραγμα δεν εχω καταλαβει... Γιατι παντα οι εξωγηινοι ειναι πιο ανεπτυγμενοι τεχνολογικα απο εμας?
Ηobby: Shooting photons

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 17 Σεπ 2009 22:11

Γιατί αν ήμασταν εμείς ποιο πολύ από αυτούς, θα τους επισκεπτόμασταν εμείς και θα ήμασταν εμείς οι εξωγήινοι. :)

Απόδειξη της ανώτερης εφυίας των εξωγήινων είναι ότι δεν θέλουν πολλά πάρε δώσε με τους ανθρώπους :p
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimsis την 17 Σεπ 2009 22:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Σεπ 2009 22:14

Εγώ πιστεύω Βαγγέλη, ότι είσαι από αυτούς που λένε πως ο Αγ. Βασίλης δεν υπάρχει.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 17 Σεπ 2009 22:30

paink1ller έγραψε:Γιατι παντα οι εξωγηινοι ειναι πιο ανεπτυγμενοι τεχνολογικα απο εμας?
dimsis έγραψε:Γιατί αν ήμασταν εμείς ποιο πολύ από αυτούς, θα τους επισκεπτόμασταν εμείς και θα ήμασταν εμείς οι εξωγήινοι. :)
Epic. Just epic. :respect: :respect:
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 17 Σεπ 2009 22:33

Connor MacLeod έγραψε:
Τι σχέση έχουν ρε κόνορα οι εξωγήινοι με ένα περιοδικό αστρολογικό (ή αστρονομικό; κόλησε το μυαλό μου ) φαινόμενο;
Μηλισα εγω για περιοδικο?
Εμ, αν δεν ξερεις βρε cha0s...
Μαρεσει που εχεις δει και documentaries επι του θεματος...
Τό περίμενα ότι θα ήταν αρκετά περίπλοκο για σένα έτσι όπως το διατυπωσα :lol: :lol:

Περιοδικό = Σταθερά Επαναλαμβανόμενο.
Από εκεί βγαίνουν και τα 'περιοδικά' στα περίπτερα. Επειδή κυκλοφορούν ανά τακτά χρονικά διαστήματα. :kaloe:

Και στην προκειμένη περίπτωση η επανάληψη γίνεται κάθε ~26500 χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβές νούμερο). Άρα πρόκειται για περιοδικό φαινόμενο.

Έγινε trend και το 2012 τώρα... ότι νάναι :hammer:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 17 Σεπ 2009 22:40

Τό περίμενα ότι θα ήταν αρκετά περίπλοκο για σένα έτσι όπως το διατυπωσα
:lol: :lol: :lol: :lol:

Για να σε απαντησω και στο ερωτημα:
Δεν ξερω αν ειχες δει καποια δοκιμαντερ που λεγαν οτι στα παλια τα χρόνια μας ειχα επισκευθει εξογοιηνοι, και οτι αυτοι μας βοηθησαν κα χτησουμε τις πιραμιδες ανα τον κοσμο(Εγυπτος, Αμερικη)

Επισης λεγετε οτι θα μας ξαναεπιστκευθουν σε καποια στιγμη. Το 2012 κατι θα γινει αλλα κανεις δν ξερει τι.
Αν θα εχεις δει τα δοκιμαντερ, καποιο αρχαιοι πολτισμοι και αργοτερα ο νοστραδαμος αναφερουν το 2012.
Οι αιγιπτιοι, οι Μαγια ο νοστραδαμος. Πως ολοι αυτοι που δεν ειχαν καμια σχεση μεταξι τους διχνουν την ιδια χρονικη περιοδο οτι θα γινει κατι?

Και τελος αν θα εχεις δει και τις "ζωγραφιες" που φτιαχναν, απικονιζαν ατομα τα οποιοα καθντα επάνω σε ιπταμετα αντικιμενα ή ακομα και φορουσαν κατι σαν στολες και "γυαλες" στα κεφαλια τους(Σαν των αστροναυτων)

Α. επισης καποιοι αλοι λενε οτι κι εμεις δεν ειμαστε απο εδω αλλα οτι μας εφεραν εδω οι εξωγηινοι.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 17 Σεπ 2009 22:53

Και ένα σωρό απεικονίσεις με μισούς ανθρώπους μισούς ερπετοειδή υπάρχουν από τους αρχαίους.

Και ένα σωρό άλλα 'φανταστικά' πράγματα, τι σημαίνει; Ότι παίζανε άνθρωποι τότε που ήταν μισοί άνθρωποι μισοί ερπετοειδή;

Οι πυραμίδες μπορεί να φαίνονται ακατόρθωτες αλλά ο κόσμος τότε χρησιμοποιούσε το μυαλό του περισσότερο, δεν είχε επαναπαυτεί στην τεχνολογία που έχουμε σήμερα που αν κοπεί το ρεύμα για μία ώρα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.
Αν δεις τελευταίες αναφορές για το πως χτίστηκαν οι πυραμίδες θα δεις ότι δεν είναι και κάτι τόσο 'θαυμα΄ όπως χαρακτηρίζονται.

Που λέγεται ότι θα μας ξαναεπισκευτούν; Έχω δει πάρα πολλά για όποιοδήποτε θέμα θες και δεν υπάρχουν αναφορές για εξωγήινους πουθενά.
Παρα μόνο σε όσα documentaries είχαν αυτό το θέμα συγκεκριμένα.

Το 2012 θα γίνει ένα αστρονομικό φαινόμενο (ανά 26500 χρόνια που έλεγα) το οποίο δεν έχουμε ξαναβιώσει ως ανθρωπότητα (με την νοημοσύνη που έχουμε σήμερα - άνθρωποι υπήρχαν πριν 26000 χρόνια).
Ο καθένας το ερμηνεύει όπως θέλει. Κανείς δεν ξέρει τι θα είναι.
Όσοι πιστεύουν στους εξωγήινους, πιστεύουν ότι το 2012 θα έρθουν πάλι.
Όσοι πιστεύουν στην ιστοριούλα της Κιβωτού του Νώε, περιμένουν κατακλυσμούς και μαζικές καταστροφές.
Όσοι πιστεύουν στα μυστήρια του σύμπαντος και των μαγνητικών δυνάμεων πιστεύουν ότι θα γυρίσουν ανάποδα οι πόλοι της Γης (ο βόρειος νότιος και ο νότιος βόρειος).

Κάθε documentary για το 2012 έχει και μία νέα εκδοχή.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνει ένα αστρονομικό φαινομενο όπου ο ήλιος μας θα είναι ακριβώς μπροστά από το κέντρο του Γαλαξία μας και δεν θα βλέπουμε για εκείνο το συγκεκριμένο χρονικό διαστημα το κέντρο του Γαλαξία.
Αυτό μπορεί να μην σημαίνει τίποτα μπορεί να μας καλυτερεύσει μπορεί και να μας καταστρέψει.

Κανείς δεν ξέρει σίγουρα πως μας επηρρεάζει αυτό μέχρι να γίνει.

edit: κατά μία έννοια όλοι είμαστε εξωγήινοι ναι. Κάθε δομικό στοιχείο μας προέρχεται από το Big Bang που δεν υπήρχε ούτε Γη ούτε σίγουρα 'εξωγήινοι' :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 17 Σεπ 2009 23:02

Ναι ρε παιχτη. δν λεω οτι τα πιστευω. απλα σε λεω τι λενε τα δοκιμαντερ.
Θα διξει. παντως πλακα θα εχει να γινει κατι. λιγη action δεν θα μας βλαψει.
:P

Αν σε αρεσουν και παρακολουθεις δοκιμαντερ, στιλε μου ενα pm να σε στιλω καμια ντουζινα. εχω παρα πολλα με τετοια θεματα.
(Μαγια, εγιπτιους, UFO, 2012, nostradamus, Aztecs, etc...)

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 17 Σεπ 2009 23:08

Εκεί στη Γαλλία, βλέπετε Λιακόπουλο Κοννοράκο;

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 17 Σεπ 2009 23:09

2012. Coming to a Theater Near You. :)
Συνημμένα
aliens.jpg

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Σεπ 2009 23:10

έχει βάλει Nova Fr
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 17 Σεπ 2009 23:14

dimsis έγραψε:2012. Coming to a Theater Near You. :)
:lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 17 Σεπ 2009 23:16

Εκεί στη Γαλλία, βλέπετε Λιακόπουλο Κοννοράκο;
Πιος ειναι αυτος?
Οχι ρε. Εχει το bbc και το history channel κατι ωραια δοκιμαντερ.

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 17 Σεπ 2009 23:36

dimsis έγραψε:Γιατί αν ήμασταν εμείς ποιο πολύ από αυτούς, θα τους επισκεπτόμασταν εμείς και θα ήμασταν εμείς οι εξωγήινοι. :)
Εξωγηινοι δυσκολα να ημασταν. Απο την γη θα ερχομασταν αρα θα ημασταν οι γηινοι. :D

Γιατι να μην γινει αυτο δηλαδη ? Να τους επισκευτουμε εμεις για πρωτη φορα και αυτοι να ειναι σε πρωτογονο σταδιο ωστε να τους σκλαβωσουμε να βγαζουν ορυκτα για καυσιμα.

Το 2012 τι θα γινει τελικα ρε παιδια ξερει κανεις να ετοιμαστω? Μια ελεγε ο λ..κοπουρδος οτι θα ερθουν οι "E" το 2008 μετα ο πλανητης NIBΙRU που δεν τον βλεπει κανενα τηλεσκοπιο και τωρα κατι με το κεντρο του γαλαξια και τον ηλιο.
Θα γινουν δλδ τιποτα πλημμυρες αρα να παω ψηλα στα βουνα η θα μας καψει ο ηλιος να σκαψο κανενα καταφυγιο ?

Χμμ.. το βρηκα θα σκαψω καταφυγιο σπηλια πανω στον Ολυμπο να ειμαι καλυμενος για ολα !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paink1ller την 17 Σεπ 2009 23:45, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Ηobby: Shooting photons

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες