να πάρω το Guitar Hero 5 - Guitar Bundle (Xbox 360)??

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση

να πάρω το Guitar Hero 5 - Guitar Bundle

Το δημοψήφισμα λήγει την 11 Σεπ 2009 19:19

Ναι
1
25%
Όχι
1
25%
κάνε ότι θέλεις
2
50%

Σύνολο ψήφων: 4

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Σεπ 2009 19:19

να πάρω το Guitar Hero 5 - Guitar Bundle (Xbox 360) ή όχι;

είμαι σε μεγάλο δίλημμα...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 09 Σεπ 2009 21:16

Εγώ πιστεύω ότι δεν αξίζει. Αν ήταν κάτι που θα σε βοηθούσε να μάθεις και κιθάρα, να πω εντάξει. Να ήταν δηλαδή μια προσομοίωση κιθάρας με πραγματικές χορδές, αλλά αντί στον ενισχυτή να ενώνεται στο xbox σου και να σου δείχνει τι να παίζεις... Τώρα ένα μαραφέτι για να πατάς κουμπάκια και να βγάζει ήχο; Μου θυμίζει κάτι βιολιά ή κιθάρες που είχαμε μικροί με 2 κουμπιά που τα πατούσες εναλλάξ και έπαιζε το "Happy Birthday"!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Σεπ 2009 21:29

good point...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 10 Σεπ 2009 00:38

Αλλά αν πάρεις 2 κιθάρες θα μπορείς να jam-άρεις με κανένα φίλο και να βγάζετε τρελό γέλιο. Αν είστε και μεγάλη παρέα λέει απίστευτα πολύ. Και με μια κιθάρα θα το απολαύσεις (ειδικά αν είσαι fan της μουσικής) αλλά με 2 στο σπίτι σου θα γίνεται ΠΑΝΔΑΙΜΟΝΙΟ!

Επειδή το ακούω πολύ συχνά "δεν σε μαθαίνει να παίζεις κιθάρα - sux", θα ήθελα να πω κάτι.
Εννοείται πως δεν θα σου μάθει να παίζεις κιθάρα, αλλά εδώ που τα λέμε ούτε το Need For Speed σου μαθαίνει να οδηγείς, αλλά για να περάσεις την ώρα σου τα σπάει.
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 10 Σεπ 2009 03:37

Άλλο το Need For Speed φίλε. Είναι παιχνίδι ανταγωνισμού (είτε παίζεις με άλλον, είτε με αντίπαλο την κονσόλα). Έχει ενδιαφέρον από 'μόνο του επειδή έχεις έναν στόχο να πετύχεις.
Τώρα να κρατάς μια προσομοίωση κιθάρας με 3-4 κουμπιά και να βγάζεις μια εντελώς ψεύτικη μουσιλή χωρίς να κερδίσεις και κάτι; Βάλε καλύτερα το τραγούδι να παίζει και παίζε κιθάρα στον αέρα να πορώνεσαι κιόλας! :)
Μοιάζει και με κάτι άλλα παιχνίδια, στα οποία έπεφταν από την κορυφή διάφορα γράμματα και εσύ έπρεπε να πατάς το αντίστοιχο πλήκτρο. Εκεί όμως, μάθαινες δακτυλογραφία. Στο guitar hero;
Δεν ξέρω, εγώ αυτά τα χρήματα θα τα έδινα σε κάτι πιο αξιόλογο / διασκεδαστικό!

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 19 Σεπ 2009 13:07

εγώ το βρίσκω ωραίο όσο το έχω τζάμπα σε pc version. αλλά είναι για 1-2 μήνες... μετά θα το βαρεθείς, μόνο που θα έχεις δώσει ήδη πολλά λεφτά...

μια αληθινή κιθάρα με πάνω κάτω τα ίδια λεφτά θα την γουστάρεις περισσότερο αν φυσικά έχεις να μάθεις και από κάπου...
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 19 Σεπ 2009 21:59

Zizo έγραψε:μια αληθινή κιθάρα με πάνω κάτω τα ίδια λεφτά θα την γουστάρεις περισσότερο αν φυσικά έχεις να μάθεις και από κάπου...
Ορθώς εμίλησες! :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης