Ιδρυση offshore εταιρειασ

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 29 Αύγ 2010 14:01

Βαρδικο αρνουμαι να παρακολουθησω την επιθεση σου καθως τα ειπαμε οτι σε εχει πειραξει που πηρα τα 100τοσα domain και την εκανα για ποιο καλυτερο επαγγελματια

οποτε μπορεις να λες οτι θες δικαιωμα σου ειναι (σε συγκριση με εσενα που μου απαγορεψες να λεω αυτο που νομιζω) και απλα δεν δινω σημασια σε οτι λες

Diafh-mysths

Δημοσίευση από Diafh-mysths » 29 Αύγ 2010 14:21

Γιατι δεν το ειχα πιασει πριν.
Εσυ δηλαδη δεν κανεις επισημα αυτο που κανεις;

hidedora

Δημοσίευση από hidedora » 29 Αύγ 2010 14:30

Βαρδικο αρνουμαι να παρακολουθησω την επιθεση σου καθως τα ειπαμε οτι σε εχει πειραξει που πηρα τα 100τοσα domain και την εκανα για ποιο καλυτερο επαγγελματια

οποτε μπορεις να λες οτι θες δικαιωμα σου ειναι (σε συγκριση με εσενα που μου απαγορεψες να λεω αυτο που νομιζω) και απλα δεν δινω σημασια σε οτι λες
fiskilis εγώ δεν βλέπω να έχει πειραχτεί ο βαρδίκος από το ότι πήρες τα domain. Αυτό που λέει έχει δίκιο. Δεν έχει κανένα νόημα να πας να σπιλώσεις το ήθος κάποιου σε μία άσχετη συζήτηση με την προσωπική σας κόντρα.

Εν ολίγοις, παίρνεις 1200 ευρώ κάθε μήνα από την part time δουλειά σου. Οι περισσότεροι δουλεύουν χαμάληδες όλη μέρα για να πάρουν 700 ευρώ, ενώ εσύ με part time παίρνεις 1200 ευρώπουλα και μας αραδιάζεις ότι είσαι άνεργος...
Ενώ παίρνεις αρκετά καλά φράγκα από την part time δουλειά σου, παίρνεις και ταμείο ανεργίας...
Έχεις στο όνομα τρίτου την επιχείρηση σου και γλιτώνεις και από εκεί εφορία.

Συνολικά ρε μεγάλε έχεις 1600 ευρώ εισόδημα το μήνα και τα παίρνεις στη ζούλα και μας το παίζεις ηθικός? Πλάκα μας κάνεις?

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 29 Αύγ 2010 14:36

Το οτι ήσουν πελάτης μου τότε δεν με εμπόδισε να πω τα στραβά που έκανες, για αυτό τον λόγο και έφυγες. Το οτι είναι κάποιος πελάτης μου δεν εξαγοράζει και την ψυχή μου, αν ήσουν σωστός επαγγελματίας τότε δεν θα έλεγα τίποτα. Πάω στοίχημα οτι η εταιρία που είσαι τώρα αν σχολίαζε, ο σχολιασμός θα σε έκανε να αλλάξεις ξανά εταιρία.

Φίσκιλη είσαι ο τελευταίος που πρέπει να κατηγορεί άλλους για κλοπή από το κράτος. Α, και by the way, έκανα εναν μικρό έλεγχο και τα domains ήταν κάτω από 100, αντί να δημιουργείς τσάμπα εντυπώσεις κοίτα να κάνεις όλες τις νόμιμες ενέργειες που υπάρχουν γιατί λέγεται επίδομα ανεργίας και όχι επίδομα συμπληρωματικού εισοδήματος.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 29 Αύγ 2010 14:51

Βαρδικο καταλαβε οτι και να λες απλα σπαταλας τον χρονο σου

Ειδικα σε δικα σου μηνυματα δεν προκειται να απαντησω και να ασχοληθω καθως δεν με απασχολουν ουται και με ενδιαφερουν

Το αν ηταν 100 η 90 λιγη σημασια εχει οσο τα χρηματα που σου απεφεραν και τα οποια εχασες

αντε καλημερα σου

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 29 Αύγ 2010 15:05

Σημασία έχει αν ήταν 100, 90 ή το οτι δεν εχεις τι να απαντήσεις στο θέμα του επιδόματος; Αλλα τι λέω, η αποφυγή σου στην απάντηση ήδη λέει πολλά. Και αν το κόλλημα σου είναι οτι το ρώτησα εγώ, απάντησε στον hidedora. Και αν δεν εχει κάνει την ίδια ερώτηση με εμένα και το πρόβλημα σου είναι οτι δεν απαντάς σε εμένα, είμαι σίγουρος οτι θα βρεθεί άλλο μέλος να ρωτήσει το ίδιο με εμένα (αφού εγώ είμαι το κόλλημα σου) και να απαντήσεις.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

hidedora

Δημοσίευση από hidedora » 29 Αύγ 2010 15:21

Εμένα πάντως με ενδιαφέρει να απαντήσεις στην ερώτηση του Βαρδίκου. Και κρίνοντας από τη συμπεριφορά σου εδώ, εγώ ευχαρίστως θα σου άνοιγα την πόρτα να φύγεις αν συνεργαζόμασταν.

Diafh-mysths

Δημοσίευση από Diafh-mysths » 29 Αύγ 2010 15:25

fiskilis ΔΕΝ σε κρινω για το θεμα του επιδόματος.
Δεν με νοιαζει τι κανεις.
Δεν ψαχνω για ηθικη στις δουλειες, ουτε και προσπαθω να σωσω τον κόσμο ουτε και περιμενω απο σενα να σωσεις τον κοσμο.
Ο σωζων εαυτόν σωθήτω.
Αλλα οπως δεν σε κρίνω καλο θα ειναι να μην κρινεις κι εσυ τους αλλους.
Ειδικα οταν κι εσυ δεν εισαι τυπος και υπογραμος.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 29 Αύγ 2010 15:27

προσωπικές επιθέσεις εκατέρωθεν.

τα προσωπικά σας σε καφέ ή με τηλέφωνο.

ευχαριστώ.

locked.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες