Στείλτε παρατηρήσεις για τη διαχείριση των gr domains

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 06 Αύγ 2009 14:18

Γιώργο το παράνομο όπως γνωρίζεις είναι η πώληση του domain αυτού καθ'αυτού, όχι το να κατοχυρώσεις όσα θέλεις. Προσωπικά ήδη έχω μιλήσει με τη δικηγόρο της ΕΕΤΤ τηλεφωνικώς και το συμπέρασμα μου είναι πως ούτε αυτοί δεν ξέρουν τι ισχύει. Απλώς έχουν βάλει μερικούς γενικούς και αόριστους όρους και δεν έχουν και την όρεξη - ούτε τα μέσα για να "κυνηγήσουν" όλους αυτούς που λένε πως πουλάνε gr domains.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 06 Αύγ 2009 15:01

Εγώ έχασα άδικα ένα domain (με τον "μπιπ" δικηγόρο που βρήκα...) με μια ηλίθια απόφαση της Ε.Ε.Τ.Τ αλλά όπως είπα,είχα "μπιπ" δικηγόρο.Ας όψεται ότι ο πατέρας μου ήταν ετοιμοθάνατος και δεν είχα χρόνο,οπότε το άφησα στον "δικηγόρο" να το χειριστεί.Τελικά δεν ισχύει το "όποιος πρόλαβε πρώτος" αλλά το όποιος πάει με τον τσαμπουκά να πάρει το όνομα...

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 06 Αύγ 2009 16:02

Αν είναι για το όνομα που πιστεύω (που είχε επικοινωνήσει και μαζί μου η εταιρία που το ζήταγε), κακώς το άφησες έτσι, από την αρχή σου είχα πει οτι δεν δικαιούνται να ζητάνε κάτι τόσο παράλογο βάσει των χαρτιών που είχα. Ακόμη και τώρα αν θες μπορείς να ασκήσεις έφεση (2 χρόνια από την απόφαση), αν θες μπορείς να μιλήσεις με τον δικηγόρο μου που δεν παίρνει από βλακείες.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 06 Αύγ 2009 16:10

gvard έγραψε:Αν είναι για το όνομα που πιστεύω (που είχε επικοινωνήσει και μαζί μου η εταιρία που το ζήταγε), κακώς το άφησες έτσι, από την αρχή σου είχα πει οτι δεν δικαιούνται να ζητάνε κάτι τόσο παράλογο βάσει των χαρτιών που είχα. Ακόμη και τώρα αν θες μπορείς να ασκήσεις έφεση (2 χρόνια από την απόφαση), αν θες μπορείς να μιλήσεις με τον δικηγόρο μου που δεν παίρνει από βλακείες.
Θα σου τηλ/σω να τα πούμε live.Αν έχω περιθώρια,γιατί όχι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες