Ο ξεπουλημένος Freelancer

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 09 Αύγ 2009 10:11

Εδώ δέστε ντοκουμέντα. Κοιτάχτε πράματα, να τολμώ ο ξεδιάντροπος ο μπήξος ο δείξος ο ταμ ταμ ταμ να ζητώ 2 χιλιάρικα για ένα τιποτένιο site με μικρές αγγελίες!!! Ο αίσχιστος και ξέσκιστος μη σας πω.

Εδώ βρε ο Ασπαμύτας ο Καλκούτας θα το εφτιαχνε με 90 μόνο και θα τόκανε και μ'άνεση.

Εμ γι' αυτό και διάλεξε τώρα ο ψωνιστής τον Τ-βουντού το Ρουμάνο με 100 δολάρια. Μην το πάει στην τελείως ξεφτιλέ φτήνια των 90, ας φτιάξει εκεί ένα ολόκληρο πόρταλ με αγγελίες μόνο με 100 δόλαρς και να και σας στα μούτρα σας που παίρνατε πτυχία βλάκες.
Συνημμένα
classified_ads_website_bids.png

Άβαταρ μέλους
Banavas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Banavas » 09 Αύγ 2009 11:00

Συγνώμη δηλαδή αλλά με τέσσερεις ινδούς και δύο ρουμάνους (στους 8 ) τί περίμενες να πάρεις την δημοπρασία;
Τελικά και οι ινδοί έχουν μεγάλο ανταγωνισμό από τους ινδούς. Ο ένας τόλμησε να ζητήσει 450$, (που πάει ο καραμήτρος) οταν από την πατρίδα του τον πολεμάνε με 90$... και χάνουν τη δουλειά και οι δύο από Ευρωπαίο με 100.

Άδικα χαλιέσαι και καταναλώνεις άσκοπα το χρόνο σου στις δημοπρασίες. Πάρτο απόφαση οτι από εκεί δεν παίρνεις δουλειά. Ή αν πάρεις δουλειά δεν παίρνεις λεφτά. :kaloe:
Happy coding....
Μάρκος
http://lasernet.gr

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από intelcore2 » 09 Αύγ 2009 12:23

cherouvim έγραψε:
intelcore2 έγραψε:Εγώ πάντως όσα φιλαράκια έχω που ασχολούνται με το εμπόριο μια χαρά τα πάνε, πολύ καλύτερα απο οποιονδήποτε web designer, developer, project manager η ότι άλλο.
Ενδεχομένως να ξέρεις λίγους έμπορους ή λίγους πληροφορικάριους.
Ξέρω περισσότερους πληροφορηκάριους απο ότι έμπορους αν αυτό βοηθάει.
Εδώ θα πρέπει όμως να ξεκαθαρίσουμε και κάτι. Οι έμποροι απο την φύση τους είναι
κλαψο!$#!@#! . Εχετε ακούσει ποτέ κανέναν έμπορο να λέει ποτέ ότι πάει καλά?
Ολο κλάψα είναι , αν όμως δεν κονομάγανε θα τα είχανε κλείσει τα μαγαζάκια τους εδώ και καιρό. Οταν πουλάς προιόντα με ποσοστό κέρδους 100-150% (γιατί τόσο παίζει εξερούνται τα προιόντα πληροφορικής που πάντα παίζανε στο 20%), δύσκολα τραβάς το
χέρι απο το βάζο με το μέλι.

Αντιθέτως οι πληροφορικάριοι είναι απο την φύση τους στο αντίθετο άκρο. Λίγους θα ακούσεις να παραδέχονται ότι δεν τα πηγαίνουν καλά, και αυτό είναι φυσικό γιατί
έτσι υπονομεύουν την ίδια τους την δουλειά και το προφίλ τους.
Οταν ένας πληροφορικάριος δεν τα πηγαίνει λαά φταέι αυτός ενώ όταν έμπορος
δεν τα πηγαίνει καλά, φταέι η αγορά, η κυβέρνηση, οι τράπεζες, οι πολυεθνικές και όλα μαζί

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 09 Αύγ 2009 14:50

εισαι στην αγγλια και ψαχνεις δουλεια μεσω αυτον των σαιτ?Στην αγγλια εαν εισαι καλος στην δουλεια σου σιγουρα πληρωνεσε τα 2χ ισως και 3χ απο αυτα που θα παρεις στην ελλαδα και μεχρι και οι πελατες καμμια φορα εχουν περισοτερες γνωσεις απο οτι οι developers στο Ελλαντα.Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να χτυπησεις πορτες μεγαλων η μικρομεσαιων επιχειρησεων εκει με δειγματα της δουλειας σου και εαν εισαι καλος και θα αναλαβεις δουλειες και θα πληρωθεις καλα.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 09 Αύγ 2009 17:45

LOL 90$ ; έλεος... κάποιοι τελικά έχουν ή τρελό ελεύθερο χρόνο για χάσιμο ή τρελές λόρδες! Θα μου πεις από το να κλέβεις πορτοφόλια, καλύτερα να χτίζεις πορτφόλια ...
απλά μιλάμε για τρελό under-selling... τι να χτυπήσεις μετά;

intelcore2 η κλάψα των εμπόρων δεν είναι πάντα αδικαιολόγητη και μη ξεχνάς πως αν τα κλείνανε τα μαγαιζιά θα έπρεπε να βρουν κάποια δουλειά να κάνουν; Ξέρεις πόσους γνωστούς έχω που λένε 1000 φορές να δούλευα με ΙΚΑ και στάνταρτ μισθό παρά αυτό το άγχος και τα έξοδα + κλέψιμο από το κράτος. Θέλω να πω πως πολλοί δεν τα κλείνουν επειδή απλούστατα δεν έχουν εναλλακτικές και για αυτό κάθονται και δουλεύουν τρελά ωράρια για ένα μεροκάματο πολλές φορές.

Αν γινόταν όλοι δημόσιοι υπάλληλοι σε αυτή τη χώρα να δω ποιος θα πλήρωνε το δημόσιο... η μια υπηρεσία την άλλη; Δώσε ρεύμα να σου δώσω νερό και έτσι :)

Δεν λέω πως είναι ΟΛΟΙ έτσι ασφαλώς, έχει και τέτοιους που λες και εσύ και ξεχωρίζουν γιατί τους βλέπεις από τη μια να κάνουν μεγάλη ζωή και από την άλλη να κλαίγονται. Από όλα έχει ο μπαχτσές...

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 09 Αύγ 2009 23:59

Τώρα το έχω γυρίσει τελείως στο χαβαλέ και τους πιάνω κουβέντα και τους ψυχολογώ. Δεν έχω που δεν έχω τι να κάνω, περνάω την ώρα μου at least. The bastard coder from hell.

Εψές σχεδίασα μια αρχική σελίδα στο Inkscape για $27. Το ρεύμα που έκαψα δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 21 Νοέμ 2012 05:00

ΕΚΛΕΙΣΕ επιτέλους χθες αυτό το κακούργο site, με συνοπτικές διαδικασίες. Πιάσανε οι κατάρες. Βγήκε σε ένα βίντεο τρακαρισμένος ο δουλέμπορος και είπε "μας αγόρασε το freelancer.com".

Τέλος των ειδήσεων.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες