Πρόβλημα με αποπληρωμή κερδών

Τρόποι για να διαφημίσουμε προϊόντα, υπηρεσίες και ιστοσελίδες μέσα στο διαδίκτυο (AdWords, κτλ).

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
@ngel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από @ngel » 27 Ιούλ 2009 16:13

Χαιρετώ το forum.
Εδώ και σχεδόν ένα χρόνο αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αποπληρωμή των κερδών μου από ένα pay-per-click affiliate πρόγραμμα "μεγάλου" ελληνικού eshop. Τον κυνηγάω από τα μέσα του 2007 και πιο έντονα από φέτος τον Γενάρη για την πληρωμή του ποσού των 330 ευρώ και συνεχώς μου βρίσκει διάφορες δικαιλογίες με αποτέλεσμα να μην έχω πάρει ακόμα τα χρήματά μου! Νομίζω ότι ήδη έχετε καταλάβει σε πιο κατάστημα αναφέρομαι, μιας και για αρχή δε θα θελα να αναφέρω το όνομά του. Θα ήθελα όμως τη συμβουλή σας για το τι μπορώ να κάνω για να πάρω τα χρήματά μου!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 27 Ιούλ 2009 16:29

Κατάλαβα πιο e-shop λες. Έχει σχέση με Πάτρα ε;

Εάν λέμε τον ίδιο το έχει κάνει και σε site φίλου μου το 2007.

Του έφαγε γύρω στα 200 ευρώ νομίζω.

@ngel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από @ngel » 27 Ιούλ 2009 17:57

CyberCr33p έγραψε:Κατάλαβα πιο e-shop λες. Έχει σχέση με Πάτρα ε;

Εάν λέμε τον ίδιο το έχει κάνει και σε site φίλου μου το 2007.

Του έφαγε γύρω στα 200 ευρώ νομίζω.
Ναι... καλά κατάλαβες!
Σε εμένα είναι κάτι παραπάνω απο 330 ευρώ!
Ο φίλος σου τι έκανε;

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 27 Ιούλ 2009 18:16

Γνωρίζω κι εγώ ένα περιστατικό που δεν πήραν χρήματα από το συγκεκριμένο κατάστημα, μάλλον το έχουν συνήθειο να μην πληρώνουν

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 27 Ιούλ 2009 18:22

Μίλησα με το φίλο μου και το ποσό ήταν γύρω στα 240 ευρώ. Δυστυχώς τότε δεν είχε χρόνο για να το κυνηγήσει αλλά όπως βλέπω και εσύ εδώ και 2 χρόνια δεν έβγαλες άκρη.

@ngel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από @ngel » 27 Ιούλ 2009 18:23

Ναι, αλλά αυτό δεν είναι λύση! Μπορεί να γίνει κάτι γι αυτό;
Τα χρήματα τα έχω πλέον -σχεδόν- ξεγράψει, αλλά δε μπορώ να το αφήσω να περάσει έτσι μετά από τόσα ψέμματα και τόση κοροϊδία!

Άβαταρ μέλους
sovokai

Δημοσίευση από sovokai » 27 Ιούλ 2009 18:26

και εγω ειχα το αντιστοιχο προβλημα με το play247.. δεν πληρωσαν ποτε, δεν απαντησαν σε κανενα μαιλ μου. στην ουσια τους διαφημιζα τσαμπα. ειναι κλεφτες.. προσοχη!!! σε αντιθεση με το ipdomain που μολις συμπληρωσα 103 ευρω εκεινοι τα εστειλαν την επομενη μερα χωρις πολλα πολλα. αυτα πρεπει να τα λεμε φιλοι μου. αντε να χαθουν οι κλεφτες και οι λεχριτες

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 27 Ιούλ 2009 18:30

Το ποσό είναι τόσο μικρό που δεν αξίζει να το κυνηγήσεις δικαστικά. Βλέπω είσαι και Κρήτη και δικαστήριο φαντάζομαι θα γινόταν στην Πάτρα οπότε θα έπαιζαν και επιπλέον έξοδα.

Καλού κακού τράβα ένα screenshot από το ποσό και από τα e-mails που έχετε ανταλλάξει. Θα ζητήσω και εγώ από το φίλο μου να ψάξει μήπως και θυμηθεί το user/pass του στο σύστημά τους. Ίσως να υπάρχει και σε αυτόν το ποσό ακόμα εκεί.

@ngel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από @ngel » 27 Ιούλ 2009 18:34

Το σύστημα το έχει κατεβάσει εδώ και καιρό και δυστυχώς μόνο από τα e-mails μπορώ να αποδείξω πόσα μου χρωστάει, αφού ΔΕΝ το αρνείται στην επικοινωνία μας!
CyberCr33p έγραψε:Το ποσό είναι τόσο μικρό που δεν αξίζει να το κυνηγήσεις δικαστικά. Βλέπω είσαι και Κρήτη και δικαστήριο φαντάζομαι θα γινόταν στην Πάτρα οπότε θα έπαιζαν και επιπλέον έξοδα.

Καλού κακού τράβα ένα screenshot από το ποσό και από τα e-mails που έχετε ανταλλάξει. Θα ζητήσω και εγώ από το φίλο μου να ψάξει μήπως και θυμηθεί το user/pass του στο σύστημά τους. Ίσως να υπάρχει και σε αυτόν το ποσό ακόμα εκεί.

@ngel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από @ngel » 27 Ιούλ 2009 18:39

Και αυτό το σκέφτηκα σαν λύση, όπως και πολλά άλλα... αλλά δε θέλω να του δώσω τη χαρά να μου κάνει και μήνυση! Και δυσφημίζοντάς τον, πρακτικά τον διαφημίζω... πάλι!!!
fiskilis έγραψε:φτιαξτε ενα ωραιο κειμενο και αναρτηστε το καπου ετσι για γνωση και συμμορφωση ολων !

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 27 Ιούλ 2009 18:39

Να φανταστώ ότι ΚΑΝΕΙΣ που τον διαφήμισε δεν πήρε λεφτά από το 2007 τουλάχιστον που γνωρίζω από το φίλο μου. Τσάμπα διαφήμιση του βγήκε και να πεις ότι δεν πάει καλά το μαγαζί του. Τις προάλλες ένας γνωστός μου ήθελε να πάρει κινητό και τους κάλεσε και του είπαν ότι εξαντλήθηκε το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε οι δουλειές καλά πρέπει να του πηγαίνουν.

@ngel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από @ngel » 27 Ιούλ 2009 18:42

CyberCr33p έγραψε:Να φανταστώ ότι ΚΑΝΕΙΣ που τον διαφήμισε δεν πήρε λεφτά από το 2007 τουλάχιστον που γνωρίζω από το φίλο μου. Τσάμπα διαφήμιση του βγήκε και να πεις ότι δεν πάει καλά το μαγαζί του. Τις προάλλες ένας γνωστός μου ήθελε να πάρει κινητό και τους κάλεσε και του είπαν ότι εξαντλήθηκε το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε οι δουλειές καλά πρέπει να του πηγαίνουν.
Εγώ αμφιβάλω στο ότι πάει καλά... αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας!

@ngel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από @ngel » 27 Ιούλ 2009 18:50

CyberCr33p έγραψε:Να φανταστώ ότι ΚΑΝΕΙΣ που τον διαφήμισε δεν πήρε λεφτά από το 2007 τουλάχιστον που γνωρίζω από το φίλο μου.
Πάντως, αν τα πήρε κάποιος, ας μας πει το τρόπο :kaloe:

1host
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 1host » 28 Ιούλ 2009 00:52

Εγω τα είχα πάρει πέρσυ(cybercreep, θυμάσαι τα pm μας λογικά)

Κόψε ένα τιμολόγιο και στείλτου το και ας μην πληρώσει μετά..
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίζοντας προϊόντα (AdWords, κτλ)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες