psaxno gia domains

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από scoobby » 31 Ιούλ 2009 11:18

korgr έγραψε:
scoobby έγραψε: Εγω θα του προτεινα να παρει το games123.gr που εχει δωσει τοσα λεφτα για διαφημιση και το θυμομαστε απεξω και ανακατωτα :kaloe:
Μπηκα στον πειρασμο, γιατι ειναι πολυ απλο να σου αποδειξω πως αυτο που παρεθεσες ειρωνικα πραγματικα ισχυει!
Αποδειξη το www.aek365.gr που αν και μετραει πολυ μικρο χρονικο διαστημα ζωης, ξεπερασε τα aekfc.gr (επσημο site της ΠΑΕ) καθως επισης και το ...aek.com ( <-- αυτα δεν ειναι τα φιλετα domains??? )
Μπορεις να το δεις στο http://www.korinthorama.gr/topgr/index.php?category=5 και πολυ συντομα η διαφορα τους θα μεγαλωσει (φαινεται απο τις τασεις).
Τα παντα ειναι θεμα περιεχομενου!
Content is the King :P
Πρωτον ενα σαιτ 3 μηνων δεν εχει περασει ουτε καν τον εαυτο του.
Δευτερον τα φιλετα ντομεινς τα πληρωνεις μια φορα και τα εχεις για παντα.
Τριτον εγω δεν θελω ουτε να σας αλλαξω τα μυαλα ουτε να ερθω σε αντιπαραθεση
μαζι σας εαν η εμπειρια σας σας εχει δειξει οτι το ντομειν δεν παιζει κανενα ρολο τοτε οκ.
Αλλα δεν υπαρχει πιο τρανο παραδειγμα απο το να λες το ταδε σαιτ εδωσε τοσα λεφτα και εκανε τοσο προμοσιον και παει καλα και μετα να βαζεις λαθος την διευθηνση του.και δεν φτανει που γινετε αυτο αλλα στο καπακι σε αλλο θεμα ψιλοασχετο ξαναειρωνευεσε οσους λενε το αντιθετο.
Υ.Γ. τσαμπα τα 600 που δωσαμε για τα εισητηρια!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από ThyClub » 31 Ιούλ 2009 12:26

scoobby έγραψε:
Πρωτον ενα σαιτ 3 μηνων δεν εχει περασει ουτε καν τον εαυτο του.
Δευτερον τα φιλετα ντομεινς τα πληρωνεις μια φορα και τα εχεις για παντα.
Τριτον εγω δεν θελω ουτε να σας αλλαξω τα μυαλα ουτε να ερθω σε αντιπαραθεση
μαζι σας εαν η εμπειρια σας σας εχει δειξει οτι το ντομειν δεν παιζει κανενα ρολο τοτε οκ.
Αλλα δεν υπαρχει πιο τρανο παραδειγμα απο το να λες το ταδε σαιτ εδωσε τοσα λεφτα και εκανε τοσο προμοσιον και παει καλα και μετα να βαζεις λαθος την διευθηνση του.και δεν φτανει που γινετε αυτο αλλα στο καπακι σε αλλο θεμα ψιλοασχετο ξαναειρωνευεσε οσους λενε το αντιθετο.
Υ.Γ. τσαμπα τα 600 που δωσαμε για τα εισητηρια!
Επειδή κανείς σας απ ότι φαίνεται δεν θέλει να συμμετέχει σε "flames" αλλά όλοι σας μυγιάζεστε big time κάθε φορά που λέμε κάτι για domains πάμε:

1ον
Στο σχόλιο μου σχετικά με το :
Δοκίμασε το asdjgsdahjdsgahjasghjgashd.gr μπορεί να μην το έχουν κλείσει ακόμη οι Realestatides του μέλλοντος
Έχω άδικο; Όταν πχ πας να βρείς ενα καλό domain και σχεδόν όλα τα 4 letters & το 70% των 5 letters είναι registered τότε πολύ απλά γ.....κε η φάση.

2ον
Μου λες για ένα site που δεν χρησιμοποίησα ποτέ ότι έγραψα λάθος την διεύθυνση (λες και είμαι ο πρώτος ή ο τελευταίος που το παθαίνει) Το οποίο έχει και μπορεί να έχει τρελή διαφήμιση απο τον όμιλο ΑΝΤ1. Κατά τ άλλα ο ΑΝΤ1 θα πλήρωνε 40.000 ευρώ για το games.gr

3ον
Δεν είπε κανείς ότι τα μικρά, brandable, έξυπνα και ποιοτικά domain δεν παίζουν ρόλο. Το αντίθετο μάλιστα. Παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο. Υπάρχει όμως και το "αλλά"!!
Δεν θα δώσω ρε φίλε 50000 ευρώ για ένα όνομα. Θα δώσω 20.000 για ένα τρομερό site, άλλες 10.000 για διαφήμιση μέσω ΝΕΤ και άλλα τόσα +παραπάνω για διαφήμιση σε περιοδικά,εφημερίδες, TV και οτιδήποτε άλλο. Θα το κάνω brandable, θα έχω μια πολύ καλή σελίδα έτοιμη και το domain δεν θα σημαίνει τπτ. Αντί πχ για www.fouska.gr θα το βγάλω www.faskou.gr

4ον
Ποτέ δεν δίνεις τζάμπα τα λεφτά σου στον Ολυμπιακό. Πιάνουν τόπο πάντα :D

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από Giannis78 » 31 Ιούλ 2009 13:25

ThyClub έγραψε:
scoobby έγραψε:
4ον
ετσι.... :kaloe:
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Delimicic
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από Delimicic » 31 Ιούλ 2009 13:58

1. Δεν εκανα συσταση προς τα αλλα μελη του φορουμ, αλλα προς τους moderators! (Αρα ειμαι οκ με τον κανονα αυτο!)

2.Πως ξερουμε ποιος ειναι ο αρμοδιος moderator που πρεπει να ενημερωσουμε? (τι γινετε εαν αυτος ο moderator μας εχει ενημερωσει οτι ΔΕΝ διαβαζει τα μυνηματα μας?)

3.Κατα την κριση του? ΕΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ δηλαδη που ελεγε και ο Παπαφλεσσας ε?!? οκ...

Οσον αφορα τα εισητηρια του Ολυμπιακου, ειναι λογικο να μην απαντας σοβαρα και με ευθυτητα και ειλικρινια για τον απλουστατο λογο...δεν εχεις κατι να πεις!

Μυγιαζομαστε?!? απο τα αγνα και καθολου πικροχολα σχολια σου ε?!? Αλλα δειξε μου το φιλο σου (...Fellowship accepted!) ...να σου πω ποιος εισαι!

Εγω θα ειμαι εδω παντα για να σπαω τα @@ οποιου δεν σεβεται την αποψη μου, και νομιζει οτι εχει το δικαιωμα να κρινει και να ειρωνευεται την σταση και αποψη μου!

Δεν θελω να δημιουργω καταστασεις και καβγαδες, απλα απανταω στις προκλησεις...
http://www.plirofories.gr - Online κατάλογος (PR4)
http://www.gynaika.gr - Το απόλυτο site για τη γυναίκα
http://www.antres.gr - Το απόλυτο site για άντρες

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από manolism » 31 Ιούλ 2009 14:09

Delimicic έγραψε:1. Δεν εκανα συσταση προς τα αλλα μελη του φορουμ, αλλα προς τους moderators! (Αρα ειμαι οκ με τον κανονα αυτο!)
1. Οι Moderators είναι και αυτοί μέλη της Κοινότητας οπότε ΟΛΟΙ οι κανόνες για τα μέλη ισχύουν ΚΑΙ για τους Moderators.
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=3066

Η κρίση των moderators σε αυτό το forum έχει αποδειχτεί σωστή όλα αυτά τα χρόνια λειτουργίας του Freestuff. Εάν κάποιος δεν την αποδέχετε είναι δικό του πρόβημα.

Δεν απαντώ σε pm μελών που προσβάλουν και δημιουργούν πρόβλημα με την συμεπριφορά τους. Απάντησα μία και τέλος.

Το Freestuff δεν είναι αλάνα όυτε παιδική χαρα για να κάνει ο καθένας ότι θέλει. Υπάρχουν κανόνες και θα πρέπει να ισχύουν. Είμαι υπεύθυνος για την ομαλή λειτουργία του FS και θα το κάνω με όλη μου την ψυχή.

Σε όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε. :wink:

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

psaxno gia domains

Δημοσίευση από GeoStuff » 31 Ιούλ 2009 14:10

Delimicic έγραψε:
ThyClub έγραψε:
zezar1 έγραψε:psaxno na filoksenisi tin selida moy na nikiaso xoro....
Για χώρο θα βρείς πολλές ευκαιρίες. Για όνομα απο την άλλη. Δοκίμασε το asdjgsdahjdsgahjasghjgashd.gr μπορεί να μην το έχουν κλείσει ακόμη οι Realestatides του μέλλοντος :pint:
Εδω προφανως κανενας mod ή admin, δεν ειδε-θεωρησε "ειρωνικο" ή προσβλητικο το ποστ ε?
Πάμε από τα βασικά... Το χαρούμενο emoticon το πρόσεξες στο τέλος του ποστ???

Ο Thyclub προφανώς κάνει ένα πειρακτικό σχόλιο για να γελάσουμε και να είμαστε χαλαροί...
Delimicic έγραψε:1. Δεν εκανα συσταση προς τα αλλα μελη του φορουμ, αλλα προς τους moderators! (Αρα ειμαι οκ με τον κανονα αυτο!)
Δεν είσαι καθόλου εντάξει με τον κανόνα αυτό... Κάνεις ειρωνικά σχόλια όπως αυτά που καταδικάζεις, έχεις ήδη ξεκινήσει διαμάχη με ένα από παλαιότερα μέλη του forum και γενικά η όλη στάση σου δεν είναι και η καλύτερη δυνατή...
Delimicic έγραψε:2.Πως ξερουμε ποιος ειναι ο αρμοδιος moderator που πρεπει να ενημερωσουμε? (τι γινετε εαν αυτος ο moderator μας εχει ενημερωσει οτι ΔΕΝ διαβαζει τα μυνηματα μας?)
Πάνω αριστερά λέει Moderators, κάτω από το θέμα...
Delimicic έγραψε:3.Κατα την κριση του? ΕΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ δηλαδη που ελεγε και ο Παπαφλεσσας ε?!? οκ...
Εάν δεν συμφωνείς με τους όρους χρήσεις μπορείς να αποχωρήσεις από το φόρουμ...
Delimicic έγραψε:Εγω θα ειμαι εδω παντα για να σπαω τα @@ οποιου δεν σεβεται την αποψη μου, και νομιζει οτι εχει το δικαιωμα να κρινει και να ειρωνευεται την σταση και αποψη μου!
Αν σπάσεις τα λάθος @@ κάποια μέρα δεν θα είσαι εδώ... Τέτοια σχόλια καλό θα είναι να λείπουν...
Delimicic έγραψε:απλα απανταω στις προκλησεις...
Ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος για αυτό θα είναι καλό να διαβάζουμε 2 και 3 φορές κάτι που μας πείραξε και να ρωτάμε ΠΡΙΝ ξεκινήσουμε τον πόλεμο για την χαμένη ιντερνετική μας τιμή...

Φιλικά, όπως πάντα άλλωστε.
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από cordis » 31 Ιούλ 2009 14:34

αν μπορούσες να μη κάνεις τον συνήγορο άλλων, να μη μας κάνεις συστάσεις για την λειτουργία του forum και να μη χαλάς κάθε συζήτηση για της προσωπικές σου αντιπαραθέσεις θα ήταν όλα πολύ ποιο ωραία.

κούλαρε και απόλαυσε την ζωή γιατί είναι πολύ μικρή για να σπας τα @@ των άλλων επαγγελματικά, αλλά και να τους προκαλείς να σου τα σπάνε.

είναι η τελευταία σύσταση που δέχομαι για την λειτουργία του forum. δε θα υπάρξει άλλη.-

Ευχαριστώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από scoobby » 31 Ιούλ 2009 15:13

Giannis78 έγραψε:
ThyClub έγραψε:
scoobby έγραψε:
4ον
ετσι.... :kaloe:
Εδω συμφωνουμε! :wink:

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από ThyClub » 31 Ιούλ 2009 15:20

Οσον αφορα τα εισητηρια του Ολυμπιακου, ειναι λογικο να μην απαντας σοβαρα και με ευθυτητα και ειλικρινια για τον απλουστατο λογο...δεν εχεις κατι να πεις!
Μάλλον δεν πρόσεξες καλά τι έγραψα:
Πήγα στο Καραισκάκη αγόρασα 5000 εισιτήρια του Ολυμπιακού για το ματς με την Ανορθωση και τα πούλησα 600 ευρώ το ένα στην μαύρη...
Ότι ακριβώς γίνεται με τα domains στην Ελλάδα δλδ :D

Delimicic
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από Delimicic » 31 Ιούλ 2009 16:01

Απο οτι καταλαβα οι Οροι Χρησης λενε οτι δεν εχουμε δικαιωμα να κρινουμε ή να λεμε την αποψη μας για την κριση ή σταση των αλλων μελων του φορουμ (ασχετως με το αν προσβαλουν ή οχι μια ομαδα ανθρωπων με τη σταση και τα λεγομενα τους).
Αρα δεν θα σχολιασω περαιτερω για το εαν την θεωρω σωστη ή οχι, ή αν την αποδεχομαι.

Απαντησες μια και τελος, και μετα με προτρεπεις οταν θεωρησω οτι υπαρχει προβλημα, να σου στειλω πμ? :o Και πως ακριβως θα λειτουργησει?!? ...

Πειρακτικο σχολειο για να γελασουμε ολοι? Προφανως σε εμενα δεν φανηκε αστειο, και αν ηταν αστειο μπορουσε να το ξεκαθαρισει αντι να...συνεχισει την πλακα, περαν του οτι δεν νομιζω να εσκασε και κανεις απο τα γελια με το τοσο ωραιο πειρακτικο σχολειο!

Η ειρωνικη εκφραση, θα απαντηθει με ειρωνικη σταση.

Την παλαιοτητα θα την μετρησω και θα την σεβαστω σε θεματα γνωσεων και αποψεων, την σταση ομως και την συμπεριφορα δεν την αποδεχομαι επειδη απλα καποιος ειναι παλιος μελος!!!

ΔΕΝ εχω προβλημα με τους κανονες αρκει να εφαρμοζονται ΠΑΝΤΑ!

Θα σπασω τα @@ οποιου δεν ειναι σωστος απεναντι στις αποψεις και την σταση μου! ...σωστα ή λαθος @@!!!

Εαν δεν θελετε ατομα που να συμμετασχουν στο φορουμ ή εμενα προσωπικα, στειλτε μου ενα πμ, να κανω delete στο account μου! Εγω μπηκα στο φορουμ γιατι το θεωρησα ενημερωμενο, πληρες και μια καλη προσπαθεια την οποια θα ηθελα να στηριξω!

Και θα κανω κλεινοντας μια ερωτηση, ΟΧΙ κριση...
ThyClub έγραψε: τι ακριβώς γίνεται με τα domains στην Ελλάδα δλδ
Αυτο ειναι πλακα?
http://www.plirofories.gr - Online κατάλογος (PR4)
http://www.gynaika.gr - Το απόλυτο site για τη γυναίκα
http://www.antres.gr - Το απόλυτο site για άντρες

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από Basilakis » 31 Ιούλ 2009 16:07

Βασικά θέλεις να ρίξεις μία ματιά στους όρους χρήσης; Usernames δεν διαγράφoνται :(

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

psaxno gia domains

Δημοσίευση από cordis » 31 Ιούλ 2009 16:15

τέλος.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες