Hit and run στην Αργυρούπολη

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 25 Ιούλ 2009 11:31

Καλημέρα παίδες.

Θέλω να αναφέρω κάτι που μου συνέβη χθες μην τυχών υπάρχει κανείς που είδε κάτι ή ξέρει πως μπορώ να κινηθώ επί του θέματος.

Δυστυχώς ή εύτυχώς δεν θυμάμαι τίποτα από την ώρα που έφυγα από το σπίτι μου μέχρι την ώρα που με βγάλανε από το φορείο για ακτινογραφίες.
Ότι αναφέρω παρακάτω είναι από ότι μου εξήγησε ένας αυτόπτης μάρτυρας που ήταν μπροστά στο σκηνικό.

Χθες 24 Ιουνίου πήγαινα για δουλειά το πρωί με το ποδήλατο όπως κάθε μέρα εδώ και χρόνια.
Το δρομολόγιο που ακολουθώ είναι στάνταρ κάθε μέρα και σε κάποια φάση περνάω από την Γερουλάνου στην Αργυρούπολη.

Χθες λοιπόν κατά τις 9 παρά πέντε (δικός μου υπολογισμός καθώς δεν θυμάμαι τίποτα από χθες) έξω από την καφετέρια Αντίθεσης (λίγο πιο κάτω από το Poco Poco) ενώ πήγαινα κανονικά στα δεξιά, κάποιος από πίσω μου ήθελε να παρκάρει.
Δεν με υπολόγισε καν (και το θέτω έτσι γιατί σηκώθηκε και έφυγε :evil: ) και κόβοντας δεξιά για να παρκάρει βρήκε την πίσω ρόδα μου και με πέταξε 3 μέτρα μακρυα και έσκασα με το κεφάλι κάτω.

Απότι μου είπαν σταμάτησε, με είδε ότι ήμουν μέσα στα αίματα από πάνω μέχρι κάτω και γυρνάει και λέει μισό να παρκάρω και έρχομαι, και εξαφανίστηκε ο τύπος.
Για καλή μου τύχη κάποιο παλικάρι είδε το σκηνικό όλο, και κράτησε τις πινακίδες του (δεν έχω ακόμα τον αριθμό να τον δημοσιεύσω) και όσο ήμουν στο νοσοκομείο έκανε καταγγελία στην τροχαία για το συμβάν.

Με τα πολλά χρειάστηκαν 8 ράμματα στο κούτελο (φάτσα κάρτα με σημάδεψε το Α$#&ΔΙ), Εγκεφαλική διάσειση, τον αριστερό ώμο δεν μπορώ να τον κουνήσω καν, χτυπήματα σε λεκάνη και το καλάμι καθώς και γραντζουνιές και μελανιές παντού στο σώμα μου.
Δεν το συζητάω για τους συνεχείς πονοκεφάλους από χθες και του ότι τρώω κολήματα ώρες ώρες σε θέματα μνήμης :?
Εικόνα

Και όλα αυτά γιατί κάποιο αμόρφωτο απολίτιστο @$#@ ήθελε να παρκάρει!

Και ερωτώ:

Α) υπάρχει κάποιος που να έτυχε να είδε κάτι; Το σκηνικό έγινε έξω από την Καφετέρια Αντίθεση στην Αργυρούπολή επί της Γερουλάνου. Αν γνωρίζει κανείς τίποτα ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm να συννενοηθούμε.

Β) Τι μπορώ να κάνω εγώ τώρα που ο τύπος πέρα από τις υλικές ζημιές που μου έκανε (ποδήλατο στραβωμένο - καινούριο 760ευρώ, γυαλιά μυωπίας που σπάσανε, κινητό που έσπασε) με σημάδεψε στο πρόσωπο (8 ράμματα στο κούτελο φάτσα κάρτα) και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να μου παρουσιαστεί μελλοντικά... μνήμη και κεφάλι είναι αυτό, όχι σπασμένο χέρι :evil:

Όποιος ξέρει κάτι (για το νομικό κομμάτι) ας βοηθήσει μιας και δεν γνωρίζω τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις.

Αναρωτιέμαι η κουφάλα τι θα έκανε αν του χτυπάγανε το παιδί του για ένα γ******ο πάρκινγ και τον παρατάγανε μέσα στα αίματα :evil: :evil:

Thanks εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία και σόρρυ για την 'κακή' είδηση Σαββατιάτικό :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cha0s την 08 Μάιος 2011 18:20, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 25 Ιούλ 2009 11:51

Πανω απ' ολα περαστικα!!!!!
Αυτη ειναι η ελληνικη παιδεια, τι ψαχνεις να βρεις :-?
Θα χρειαστεις ενα καλο δικηγορο, να τον στριμωξει καλα για εγκαταλειψη θυματος τροχαιου και να διεκδικησετε μια οσο το δυνατον καλυτερη αποζημιωση κυριως για ψυχικη και σωματικη οδυνη (+τα υλικα).
Καλη συνεχεια...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 25 Ιούλ 2009 12:06

Σευχαριστώ :)

Ψάχνομαι -όσο μπορώ από το σπίτι- να δω τι μπορώ να κάνω με το νομικό κομμάτι...

Ου μπλέξεις είναι όπως και νάχει :(

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis78 » 25 Ιούλ 2009 12:12

Περαστικά φιλε....
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Catalyst

Δημοσίευση από Catalyst » 25 Ιούλ 2009 12:18

περαστικα σου ρε συ Cha0s

φορατε ρε παιδια και κρανος ποδηλατου μπας και τη γλιτωσετε αφου ξερετε τη τρελοι υπαρχουν :(

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 25 Ιούλ 2009 12:30

Ω ρε φίλεεε!!

Περαστικά!

Την πινακίδα την κράτησε σίγουρα ο άλλος; Θα βρείτε άμεσα ποιός είναι ο ηλίθιος! Στριμώξτε τον για τα καλά τον !@$!@#!!! :evil: :evil: :evil:

Βρείτε έναν καλό δικηγόρο και πάρτε του τα σώβρακα! Θα χρειαστείτε τα χαρτιά από το νοσοκομείο, τις συνταγές με τα φάρμακα και όσους αυτόπτες μάρτυρες γίνεται!

Περαστικά φίλε κι εύχομαι να μην είναι κάτι πιο σοβαρό.

Υγ: Και για να το ελαφρύνω λίγο, σου λέω ότι θα είμαστε ασορτί, αφού έχω 3 ράμματα στο βλέφαρο! :P

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 25 Ιούλ 2009 13:29

Cha0s έγραψε: και κόβοντας δεξιά για να παρκάρει βρήκε την πίσω ρόδα μου και με πέταξε 3 μέτρα μακρυα και έσκασα με το κεφάλι κάτω.
Με άνθρωπο που δεν μπορεί να περιμένει 10 δευτερόλεπτα να προχωρήσει ο ποδηλάτης ή κάποιο μηχανάκι για να παρκάρει να λες πάλι καλά που δεν πέρασε και από πάνω σου. Κυνήγησέ το θέμα γιατί τέτοιο γαιδούρι πρέπει να πληρώσει.
Catalyst έγραψε:φορατε ρε παιδια και κρανος ποδηλατου μπας και τη γλιτωσετε αφου ξερετε τη τρελοι υπαρχουν :(
Αυτά τα μικρά κράνη που φοράνε οι ποδηλάτες δεν νομίζω να κάνουν και τίποτα σπουδαίο. Ας μας κατατοπίσει πάντως κάποιος που ξέρει καλύτερα.

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas27 » 25 Ιούλ 2009 13:46

καταρχας περαστικα. μην ανησυχεις για τους πονοκεφαλους και τα κολληματα μνημης. ειναι μολις η πρωτη μερα!

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 25 Ιούλ 2009 13:55

Περαστικά φίλε και καλή τύχη. Περιμένουμε ενημέρωση για τις εξελίξεις.

Άβαταρ μέλους
Yiannistaos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Yiannistaos » 25 Ιούλ 2009 13:55

Φίλε πάνω απ' όλα περαστικά.

Εύχομαι να βρεθεί ο τύπος και να τιμωρηθεί!
web357.eu - Free & Premium Joomla! Extensions

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 25 Ιούλ 2009 14:06

περαστικά Cha0s! πάντα όρθιος φίλε! υγεία και θα την βρεις την άκρη.
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Catalyst

Δημοσίευση από Catalyst » 25 Ιούλ 2009 14:18

CyberCr33p έγραψε:
Catalyst έγραψε:φορατε ρε παιδια και κρανος ποδηλατου μπας και τη γλιτωσετε αφου ξερετε τη τρελοι υπαρχουν :(
Αυτά τα μικρά κράνη που φοράνε οι ποδηλάτες δεν νομίζω να κάνουν και τίποτα σπουδαίο. Ας μας κατατοπίσει πάντως κάποιος που ξέρει καλύτερα.
healthview.gr

ScientificAmerican

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 25 Ιούλ 2009 14:18

Περαστικά φίλε και εύχομαι να βρεθεί ο υπαίτιος και να πάθει ότι του αξίζει, αν και το βασικότερο είναι να γίνεις εσύ το συντομότερο γερός και δυνατός όπως πριν.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 25 Ιούλ 2009 14:41

Σας ευχαριστώ παιδιά νάστε καλά :)

Σχετικά με το κράνος ομολογώ πως δεν έχω φορέσει ποτέ σε ποδήλατο.
Ποτέ δεν έχω χτυπήσει (ή μάλλον να με χτυπήσουν) με το ποδήλατο σε τέτοιο βαθμό. Μόνο κάτι γραντζουνιές πιτσιρικάς.

Σαφέστατα δεν αποτελεί δικαιολογία βέβαια αυτό αλλά ότι και να φόραγα εγώ από την στιγμή που είναι από πίσω μου, είμαι ποδήλατο, και με σκότωσε` αφού σηκώθηκε και έφυγε (αφού πρώτα με είδε κιόλας) τότε για μένα έχει χάσει όλα του τα δίκια.

Από την μία ξενέρα που κάθε μέρα που πάω στην δουλειά ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ κάποιος θα κάνει μαλακία και θα πρέπει να τον αποφύγω μέχρι που μου την φόρεσε από πίσω το τσουτσέκι και δεν πρόλαβα να αντιδράσω, και από την άλλη απίστευτη τσαντίλα με το πως φέρθηκε αφού έκανε την μαλακία...

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 25 Ιούλ 2009 14:47

Chaos περαστικά να είναι σου εύχομαι και να βρείς λύση το συντομότερο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης