[Ενημέρωση] Μου Συνέβη Κι Αυτό II !!!!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 20 Ιούλ 2009 11:00

Η όλη υπόθεση έχει να κάνει τόσο με το Hardware όσο και με το Software (Windows XP Professional SP3). Ωστόσο επειδή το Hardware ήταν που με παίδεψε περισσότερο, είπα να το βάλω εδώ...
Όλα ξεκίνησαν από το θέμα μου "[Solved] Πρόβλημα εγκατάστασης XP" αυτό.
Εκεί θεωρήθηκε υπεύθυνη της 'βλάβης' η Motherboard ASUS P5SD2-VM. (Μάλλον είχε 'αρπάξει' η NorthBridge, και κατά την εγκατάσταση των Windows XP Professional SP3 κάπου έβγαζε μπλε οθόνη.
Αφού -για λόγους τιμής- αναγκάστηκα κι 'αγόρασα' το βλαμμένο PC της εταιρείας, καταπιάστηκα να τον επαναφέρω.
Κάπου -στην πορεία- μου έκαναν δώρο μια καινούργια Motherboard, την ASUS P5KPL-CM.
Αφού την εγκατέστησα, και μετέφερα τη CPU (μπήκαν όλα στη θέση τους) ξεκίνησα πάλι εγκατάσταση των XP..... Κι όπως αναφέρεται στο θέμα μου "[Solved] Ψάχνω τους SATA drivers για ASUS P5KPL-CM" εδώ, είχα ακριβώς -και πάλι- το ίδιο πρόβλημα: Την ίδια μπλε οθόνη, στο ίδιο σημείο εγκατάστασης των -ίδιων- XP.
Πλέον ο μόνος ύποπτος, που είχε μείνει, ήταν ο Pentium!!!!!!!
Τέλος πάντων, ευτυχώς που δεν αγόρασα καινούργιο :hammer:
Το όλο θέμα έρευνα, επισκευή, εγκατάσταση ανέλαβε ο μεγάλος γιός μου, που εντωμεταξύ είχε έρθει από Μυτιλήνη όπου σπουδάζει.
Ο ίδιος μου είπε: "Το PC δεν έχει τίποτα, το πρόβλημα ήταν στα Windows!" :o :o :o :o
Κοίταζα από τη μιά το αυτοκόλλητο γνησιότητας, από την άλλη το CD και το PC.... Είπα να ελέγξω την οργή μου προς τη μαμά Microsoft! :evil: :evil:
Λέτε να ήταν συμπτωματικό; Ή τι στον κόρακα συνέβη, και με έπρηξαν τόσο πολύ κάποια -καθ'όλα ΝΟΜΙΜΑ- Windows XP Professional SP3; :think: :think:

[Edit] 21-07-09 Νοιώθω πολύ περίεργα, καθώς πάλι (με άλλα) Windows XP Professional SP3, ο μεγάλος γιός μου έβαλε σε πλήρη λειτουργία και τη Motherboard ASUS P5SD2-VM, η οποία πήγαινε για ανακύκλωση... Αναβάθμισε έτσι ένα δικό του PC, που κάθεται τώρα και το καμαρώνει.
Ξανά ακούστηκε το: "Το PC δεν έχει τίποτα, το πρόβλημα ήταν στα Windows!" :o :o :o :o [/Edit]
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 22 Ιούλ 2009 13:56

Τι πρόβλημα έπαιζε με τα windows δλδ;

Τι έκανε και έπαιξαν;

Apostolis_38

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 22 Ιούλ 2009 18:59

Μου θυμίζει το "αααααα, τώρα που ήρθες εσύ δεν το κάνει" :D :D :D

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 22 Ιούλ 2009 19:26

Cha0s έγραψε:...Τι έκανε και έπαιξαν;
Χρησιμοποίησε άλλο CD των Windows XP-Pro SP3!
Τόσο απλά :o :o
Cha0s έγραψε:...Τι πρόβλημα έπαιζε με τα windows δλδ;
Αγνοώ πλήρως! :o :o
Apostolis_38 έγραψε:Μου θυμίζει το "αααααα, τώρα που ήρθες εσύ δεν το κάνει" :D :D :D
Μέχρι κι αυτό μπορεί άνετα να 'παίζει'....Τι να πω πλέον; :think: :question: :think:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 23 Ιούλ 2009 10:38

Apostolis_38 έγραψε:Μου θυμίζει το "αααααα, τώρα που ήρθες εσύ δεν το κάνει" :D :D :D
χαχαχαχαχαχαχαχα δεν μου το λένε μόνο εμένα αυτό ε?

:lol: :lol:
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Apostolis_38

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 24 Ιούλ 2009 17:47

:P :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες