orthopedics.gr για πόσο;

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από cordis » 12 Ιούλ 2009 20:07

συζητήσεις γίνονται για την παραχώρηση του orthopedics.gr σε εταιρεία του χώρου για 150k. Δε ξέρω αν θα γίνει η συμφωνία τελικά ή όχι, αλλά μόνο το άκουσμα τέτοιου ποσού για .gr domain προκαλεί μια μικρή αναστάτωση. :)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από hik-hok » 12 Ιούλ 2009 23:08

ισχύει και εδώ η απάντηση που έδωσα για το vdsl.gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από Geobak » 13 Ιούλ 2009 08:14

admin με κάνεις να σκέφτομαι να αρχίσω να επενδύω στα ελληνικά domains και να παρατήσω τα .COM :p

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από scoobby » 13 Ιούλ 2009 11:43

Μου ακουγεται τουλαχιστον υπερβολικο...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από cordis » 13 Ιούλ 2009 14:50

είναι υπερβολικό και γι' αυτό έβαλα και το "Δε ξέρω αν θα γίνει η συμφωνία τελικά"...

αλλά δε ξέρω τον τζίρο της συγκεκριμένης αγοράς για να μπορώ να έχω και δεδομένα για την απόσβεση της επένδυσης. οι ενδιαφερόμενοι που συζητάνε σίγουρα θα ξέρουν καλύτερα από εμάς ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

maniman
Επικοινωνία:

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από maniman » 21 Ιούλ 2009 12:30

cordis έγραψε:συζητήσεις γίνονται για την παραχώρηση του orthopedics.gr σε εταιρεία του χώρου για 150k. Δε ξέρω αν θα γίνει η συμφωνία τελικά ή όχι, αλλά μόνο το άκουσμα τέτοιου ποσού για .gr domain προκαλεί μια μικρή αναστάτωση. :)
Πιστεύω ότι τα χρήματα είναι υπερβολικά πολλά και θα πρότεινα να αγοράσει ένα άλλο domain με 20 ευρώ και τα ρέστα να τα βάλει σε διαφήμιση αν ισχύει το παραπάνω ποσό(το έχει γράψει και άλλος σε παλιότερο ποστ).

Όσα χρήματα και να έχει η συγκεκριμένη αγορά cordis δεν πιστεύω ότι στην παρούσα φάση οι παπουδογιαγιάδες (κάποια στιγμή θα ανήκουμε και εμείς) που είναι ένα από τα βασικά target group θα την ψάξουν από το ίντερνετ. Με το ίδιο σκεπτικό το economics.gr θα πρέπει να πιάσει πολλαπλάσια χρήματα (και ας μην έχει τόσο καλό flash intro).

Δεν αμφισβητώ την είδηση αλλά προσπαθώ να βρω το σκεπτικό του ποσού.

Πολύ ενδιαφέρων είναι το σαιτ πάντως που έχει ιπτάμενα μπαστούνια και Π στην εισαγωγή. Έχει πολύ γέλιο.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από scoobby » 21 Ιούλ 2009 14:05

cordis έγραψε:είναι υπερβολικό και γι' αυτό έβαλα και το "Δε ξέρω αν θα γίνει η συμφωνία τελικά"...

αλλά δε ξέρω τον τζίρο της συγκεκριμένης αγοράς για να μπορώ να έχω και δεδομένα για την απόσβεση της επένδυσης. οι ενδιαφερόμενοι που συζητάνε σίγουρα θα ξέρουν καλύτερα από εμάς ;)
Οσος και να ειναι ο τζιρος της συγκεκριμενης αγορας βλεπω μεγαλα μειονεκτηματα σε σχεση με αλλους τομεις στον ονλαιν τζιρο αυτης της αγορας,οποτε ας ποyμε το taxi.gr δεν θα ηταν parked στο sedo με μια τετοια προσφορα και απο την στιγμη που το orthopedicς εχει 1000 αναζητησεις το μηνα ενω το ταξι εχει 50000 δεν μου κολλαει αυτη η προσφορα με τιποτα,δηλ με λιγα λογια και 10000 να εδιναν για το ντομειν θα το επερναν γιατι να φτασουν μεχρι της 150.000 ????

Άβαταρ μέλους
billt

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από billt » 21 Ιούλ 2009 16:16

den iparxei elliniko domain pou na axizei panw apo 200-250E antikeimenika.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από scoobby » 21 Ιούλ 2009 19:52

billt έγραψε:den iparxei elliniko domain pou na axizei panw apo 200-250E antikeimenika.

δηλαδη εαν ειχες το hotels.gr realestate.gr sex.gr and games.gr θα μου τα εδινες με ενα 1000αρικο?Δεν νομιζω :hammer:

Άβαταρ μέλους
billt

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από billt » 21 Ιούλ 2009 23:50

An echo ena neo project na kano mporo na kano branding opoiodipote domain kathos iparhun polla paremferei kala domain kai diatheto ta lefta mou se diafimisi.

Auti ti stigmi axia echun ta domains pou ekfrazun iparchuses epichiriseis kai proionta. Etsi px gia tin Kitsos AE to kitsos.gr exei pio polli axia gia autous apo to hotels.gr

Kalos i kakos stin ellada den iparxei o tromeros antagonismos stis istoselides se diafora topics oste ta panta na kremontai apo to domain, kai oute iparchun ta esoda apo istoselides pou na dikaiologun megales times domain.

Panagioths

orthopedics.gr για πόσο;

Δημοσίευση από Panagioths » 22 Ιούλ 2009 01:22

Εαν όμως η Κίτσος Α.Ε. είναι ξενοδοχείο τότε το hotels.gr που είναι η λέξι κλειδί του επαγγέλματος θα του φέρει πολλούς σχετικούς επισκέπτες-πιθανούς πελάτες και αυτό είναι λεφτά!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες