Νεο section για domains και domains sales γενικά...

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Delimicic
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Delimicic » 16 Ιούλ 2009 01:57

Ενα ομως σου αναγνωριζω, το SEO ειναι μεγαλη απατη!!! Γι αυτο εβγαλε και οδηγο SEO η...GOOGLE!!! :wink: :kaloe:
http://www.plirofories.gr - Online κατάλογος (PR4)
http://www.gynaika.gr - Το απόλυτο site για τη γυναίκα
http://www.antres.gr - Το απόλυτο site για άντρες

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 16 Ιούλ 2009 02:19

Delimicic παρόλο την εμμονή σου να μη χρησιμοποιούμε χαρακτηρισμούς βλέπω εσύ είσαι αυτός που συνεχίζεις να το κάνεις, προσθέτοντας μάλιστα τώρα και τις μαντικές σου ικανότητες, όπου βγάζεις και συμπεράσματα για το ποιος είμαι, τι κάνω και τι γνωρίζω:
Delimicic έγραψε: ...οπως εσυ λες ΜΗ εχοντας γνωση του αντικειμενου...
δεν θα σου κανω εγω μαθημα, μεγαλο παιδι εισαι...
... μαλλον γιατι δεν μπορεις να το κανεις εσυ ή δοκιμασες και απετυχες ...
... αν εχεις βγαλει το 1/100 αυτων των ποσων οσο...ζεις ...
Επειδη ΠΡΟΦΑΝΩΣ εισαι αδαης στο κομματι marketing ...
Και επειδή προφανώς δεν βρήκες κάποιον δικό μου χαρακτηρισμό προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Να πω ότι έγραψες και τίποτε ουσιαστικό ή κάποιο επιχείρημα που στέκει να σου απαντούσα, αλλά θα αφήσω να κρίνουν άλλοι το στυλ σου και όσα γράφεις μια και τα γραπτά μένουν. Ως τότε συνέχισε να ονειρεύεσαι κανένα σπίτι σαν των υπόλοιπων cybersquatters domainers σε σχήμα πυραμίδας για να σου ταιριάζει κιόλας …

PS: Απατεώνες είναι τα χθεσινά τυπάκια που πουλάνε φύκια, φούμαρα, αέρα και μεταξωτές κορδέλες ψάχνοντας για θύματα που θα τους αρπάξουν χρήματα, όχι οι υπηρεσίες αυτές καθ' αυτές όπως το SEO που αναφέρεις.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 16 Ιούλ 2009 02:36

Seo Experts vs Domainers
Αυτο να δω και παει, τα εχω δει ολα σ' αυτη τη ζωη! :P

Αν θες λυσε μου μια απορια φιλτατε Delimicic. Κανεις καποια δουλεια ή απλά εστιάζεις μόνο στην καριερα του domainer?

ΥΓ Μπορει και να κανω λαθος, αλλα η ξαφνικη παρελαση ολων των domainers απο το νεο section του forum, αρχισε απο τη στιγμη που ....αρχισες να αγοραζεις ονοματα :wink:

Delimicic
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Delimicic » 16 Ιούλ 2009 03:03

Αν γνωριζες πως λειτουργει το multilevelmarketing προφανως ΔΕΝ θα το αποκαλουσες πυραμιδα, αρα ΔΕΝ μαντεψα, εκρινα με βαση τα δικα σου λεγομενα!

Συνηθως ειμαστε πολυ επιθετικοι εναντιον καποιας ομαδας ανθρωπων για συγκεκριμενους λογους, και εσυ βλεπω οτι εχεις εστιασει το μενος και την κακια σου εναντιον οσων κονομανε γρηγορα και δεν ασπαζονται τις δικες σου τακτικες και αποψεις...

Και ΝΑΙ τα ποσα για πολλα domain ειναι τοσο μεγαλα που ειμαι ΒΕΒΑΙΟΣ οτι δεν εχεις βγαλει οσα χρονια εργαζεσαι ουτε το 1/100 αυτων των χρηματων...

Το οτι δεν ξερεις απο μαρκετινγκ ειναι εμφανες απο τα λεγομενα σου, δεν χρειαζετε ουτε να το αναλυσω, ουτε να το εξηγησω ή αιτιολογησω...

Εσυ βαλε ως στοχο ζωης ενα τριαρι στην κυψελη και εγω θα βαλω μια πυραμιδα στο κολωνακι!

Korgr οπως ανεφερα και πιο πανω και προφανως δεν προσεξες ειμαι μετοχος 50% σε μια Ο.Ε. ...εσυ τι δουλεια κανεις αγαπητε?

1 ονομα αγορασα και "δημιουργησα" ...παρελαση?!? τιμη μου...! Ημουν η αφορμη και οχι η αιτια φιλε μου...!
http://www.plirofories.gr - Online κατάλογος (PR4)
http://www.gynaika.gr - Το απόλυτο site για τη γυναίκα
http://www.antres.gr - Το απόλυτο site για άντρες

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 16 Ιούλ 2009 10:24

Να σου θυμίσω λίγο ποιος το αποκάλεσε πυραμίδα και εγώ απλώς απάντησα σε αυτό; Γιατί φαίνεται πως το'χεις χάσει τελείως.
Delimicic έγραψε:Με βαση τα οσα εχεις στην περιγραφη σου, ηθελα να σε ενημερωσω οτι εχω και το mlm24.net (Multi-level marketing, πυραμιδα κανονικη δηλαδη!!!)
Και εγώ και σίγουρα και αρκετοί άλλοι έχουμε βγάλει τα συμπεράσματα μας από όσα γράφεις εδώ μέσα. Και αφού επιμένεις και συνεχίζεις να «μαντεύεις» … μήπως πρέπει να μαντέψω και εγώ για τι είδους "επαγγελματικές συμβουλές" δίνεις στους κακομοίρηδες που θα κάνουν το λάθος να σε συναντήσουν και τι είδους επενδύσεις θα τους λες να κάνουν ... http://www.e-cool.gr/links.html , ίσως σαν τη πορνοσελίδα που προτείνεις ακριβώς πάνω από το προφίλ σου, με το κρυφό referral link ή και τα υπόλοιπα banners με τα κρυφά referral μήπως και βγάλεις κανένα έξτρα ευρώ… :pint:

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 16 Ιούλ 2009 10:39

Delimicic έγραψε:
Korgr οπως ανεφερα και πιο πανω και προφανως δεν προσεξες ειμαι μετοχος 50% σε μια Ο.Ε. ...εσυ τι δουλεια κανεις αγαπητε?
ειμαι μπιζνεςμαν :P

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 16 Ιούλ 2009 11:51

Λάθος εποχή μάλλον διάλεξα για αποτοξίνωση απο το internet...

Αγαπητοί domainers αν ποτέ χρειαστώ κάποιο πιασάρικο domain του στύλ: games.gr και μου το πουλάει κάποιος 50000 ευρώ τότε δεν πρόκειται να το αγοράσω γιατί πολύ απλά είναι ευκολότερο να προωθήσω κάποιο άλλο παρόμοιο που θα αγοράσω με 20 ευρώ και θα ρίξω άλλα 20000 σε διαφήμιση
adwords
Radio
TV
Εφημερίδες
Περιοδικά

Με 20000 πχ μπορώ να κάνω αρκετό κόσμο να ακούει www.abcgamescc.gr και να λέει αυτό είναι gaming site.

Σχετικά μ αυτά που ακούγονται για mlm απλά δεν θα πέσω στην παγίδα ούτε καν να συζητήσω.

Υπάρχουν SEO και SEO.
Εγώ απο την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται και όλοι όσοι πουλάνε ή λένε ότι πουλάνε σεο έχουν pr 3 μέγιστο. Όχι μόνο Ελλάδα αλλά και ευρώπη.

Τέσπα... Εγώ θα ψάξω κανένα greasemonkey script να κρύβει τις πωλήσεις domain κι ας είν καλά τα ξένα domain exts.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 16 Ιούλ 2009 12:02

ωραιο τοπικ,κριμα που δεν το χα παρει χαμπαρι.... και εγω ειμαι ντομεινερ αλλα τα περισσοτερα ντομειν μου τα εχω αναπτυξει,αυτο με απαλλασει απο τον αφορισμο??

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 16 Ιούλ 2009 12:11

seochat.com - PR4 ... 5h thesh gia to keyword "SEO" anamesa se 245 ekatomiria apotelesmata.
seoinc.com - pr4 - 4h thesi gia "search engine optimization" - 87 ekatomiria results.
To PR de pezei kanena apolitos rolo.

Sxetika me to thema... tha argisei poli wspou na iparksei aksia sti metapolisi twn .GR mias kai akoma iparxoun ena soro available.

Sta .com den iparxei sxedon tipota elefthero pou na aksizei kai einai protimotero gia aftous pou exoun xrima na agorasoun ena brandable/kalo domain para na paroun mia lalakia kai na ependisoun mono sti diafimisi.

Aytoi pou agorazoun domains kai katafernoun na ta metapolisoun bravo tous kai magkia tous mias kai eixan mialo na kanoun register apo palia ena kalo onoma kai na ependisoun kai kapia posa gia na to kratisoun (renew) wspou na vroun agorasti.

Deite to san ependisi ... de katalabenw pou kolate me tin agoropolisia domain names.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 16 Ιούλ 2009 12:19

Μα να κλείσεις ένα καλό, 10 καλά άντε 20 τότε οκ. Μα κλείσεις όμως 150 που νομίζεις είναι καλά τότε ναι τι να πω.
Σχετικά με την διαφήμιση τι να πω.. το games123.gr πάει άσχημα;
Το PR όχι δεν παίζει ρόλο. Αλλά δείχνει την αξία της σελίδας. Στα αποτελέσματα ένα πείραμα του dimsis πιστεύω απάντησε πριν καιρό.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 16 Ιούλ 2009 12:44

scooby Εικόνα :)

figaro αν υπάρχει κάποιο κόλλημα τότε αυτό είναι ότι δεν το βλέπουμε όλοι ως επένδυση. Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε, τη γνώμη μας λέμε. Δηλαδή επειδή κάποιοι θεωρούν ως επένδυση την κατοχύρωση εκατοντάδων domains με σκοπό την μεταπώληση τους, πρέπει να το δεχθούμε όλοι πως είναι και σωστό; Τίποτε δεν είναι απόλυτο από όσα συζητάμε και στο διαδίκτυο. Δεν βρίσκω κάποιο κακό στο να τονίσουμε τα προβλήματα που προκύπτουν ή μπορεί να προκύψουν με την «αγορά» των domains ώστε να διαβάζουν και οι επισκέπτες και να βγάζουν τα συμπεράσματα τους.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 16 Ιούλ 2009 13:03

Σωπατε ρε παιδια που υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας στα com

Το korgr.com ελεύθερο
Το dimsis.com ελεύθερο
Το scoobby.com ελεύθερο

μόνο το ...delimicic.com ειναι πιασμενο :)

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 16 Ιούλ 2009 13:09

to fafos.com omos einai piasmeno :lol: ... kammia kopelitsa na tou kanei massage? :D
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 16 Ιούλ 2009 13:19

ThyClub έγραψε:Μα να κλείσεις ένα καλό, 10 καλά άντε 20 τότε οκ. Μα κλείσεις όμως 150 που νομίζεις είναι καλά τότε ναι τι να πω.
Σχετικά με την διαφήμιση τι να πω.. το games123.gr πάει άσχημα;
Το PR όχι δεν παίζει ρόλο. Αλλά δείχνει την αξία της σελίδας. Στα αποτελέσματα ένα πείραμα του dimsis πιστεύω απάντησε πριν καιρό.
Για να καταλαβεις, και να αυτοδιαψευτεις για καποια πραγματα που ελεγες παραπανω κοιτα να δεις εαν οδηγει πουθενα το παραπανω ντομειν που αναφερεις! :o
http://www.games123.gr/

Αυτο ειναι ενας απο τους πολλους λογους που αξιζει να πληρωσεις για ενα καλο ντομειν!! :kaloe:

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 16 Ιούλ 2009 14:11

Τι σχέση έχουν τα domains με τις πυραμίδες ή το SEO;

Ο καθένας που αγοράζει ένα domain με σκοπό να το πουλήσει κάποια στιγμή δεν κοροϊδεύει τον αγοραστή.

Λέτε να έπιασαν κότσο τον αγοραστή του pizza.com ;

Από την άλλη καταλαβαίνω το πρόβλημα του ότι εάν κάποιος καταχωρεί 150 domains, με σκοπό να τα κάνει parking δυσκολεύει κάποιον που θέλει να ανεβάσει κανονική ιστοσελίδα. Ένας από τους λόγους που κάποιες καταλήξεις είναι πολύ ακριβές για να αγοράσει κάποιος μαζικά domains.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης