Ξενοδοχείο MarmariBay

Σε αυτήν την περιοχή βάζουμε επαγγελματικές σελίδες που θέλουμε απόψεις, αλλά δεν θέλουμε να τις βλέπουν τα μη μέλη και οι μηχανές αναζήτησης.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kehyian

Ξενοδοχείο MarmariBay

Δημοσίευση από kehyian » 23 Ιουν 2009 16:25

www.marmaribay.gr

Πρόκειται για το site του ξενοδοχείου MarmariBay στη Νότια Εύβοια.
Παρακαλώ για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σας.

intelcore2
Επικοινωνία:

Ξενοδοχείο MarmariBay

Δημοσίευση από intelcore2 » 23 Ιουν 2009 18:09

ωραία δουλειά, δεν μου άρεσαν τα γράμματα του menu, και το bakground (θα προτιμούσα μια πιο "ζωντανή" φωτό γιατί αυτό το ηλιοβασίλεμα και τα μουντά χρώματα μου βγάζει λίγο κατάθλιψη. Ισως μία φωτογραφία απο την θάλασσα το μεσημέρι, να φαίνεται και καμία κοπελίτσα κανένα μαγιουδάκι.

Επίσης θα ήθελα περισσότερες φωτό απο τα δωμάτια

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Ξενοδοχείο MarmariBay

Δημοσίευση από EneMe » 24 Ιουν 2009 01:25

Πρόταση: Σβήσε την cache του browser σου, βάλε να κατεβάζεις κάτι για να σου "τρώει" την σύνδεση και δοκίμασε να μπεις στο site...

To flash header σου δεν το βλέπω πολύ καλά...
Ή φορτώνει μεγάλες εικόνες ή κάτι άλλο φταίει..

Γενικά καλό, όχι κάτι το ιδιαίτερο, σίγουρα κάτι ευπαρουσίαστο...

apapaki

Ξενοδοχείο MarmariBay

Δημοσίευση από apapaki » 24 Ιουν 2009 04:39

το νοσταλγικό τοπίο πάνω πάνω δεν άρεσε ούτε σε μένα. Καλές οι φώτο στο header σου, εγώ θα τις έβαζα πιο πάνω και θα αφαιρούσα το ηλιοβασίλεμα.

Μάλλον έπρεπε να ξέρω που είναι το Μαρμάρι, γιατί μέχρι να πατήσω το χάρτη δεν το διάβασα κάπου.

Ο καιρός σε μένα (firefox δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) κόλλησε στο γκρι. Χρειάστηκε reload. Δεν με ενθουσίασαν τα λογότυπα του accuweather.

Χρειάζεται περισσότερες φώτο από δωμάτια.

Καλό θα ήταν να υπάρχουν κάπου οι τιμές ανα σεζόν, και όταν κάνω κράτηση να μου βγάζει και πόσο θα μου κοστίσει.

Πολύ ωραίες οι πληροφορίες στο κάτω μέρος. Συνοψίζοντας χάνεις χώρο και πελάτες με το ηλιοβασίλεμα, και το font του μενού λίτό.

kehyian

Ξενοδοχείο MarmariBay

Δημοσίευση από kehyian » 26 Ιουν 2009 14:27

Με συγχωρείτε που δεν απάντησα νωρίτερα στα σχόλια σας.

Λοιπόν όσον αφορά το εικαστικό κομμάτι, κυρίως το ηλιοβασίλεμα που σχολιάσατε, έχει να κάνει με την επιθυμία του πελάτη να παρουσιάσει την θέα που έχει κάποιος από τα δωμάτια του ξενοδοχείου. Δεν επιθυμούσε κάποιο άλλο "πιο καλοκαιρινό" θέμα. Τα χρώματα του μενού ακολούθησαν τον χρωματικό συνδυασμό του background.

Σχετικά με το accuweather πιστεύω πως σύντομα θα αλλάξει με κάτι άλλο καλύτερο.

Οι τιμές των δωματίων είναι ένα θέμα που μας είχε απασχολήσει αρκετά αλλά λόγω των πολλών παραμέτρων που έπρεπε να λάβουμε υπ' όψιν προτιμήσαμε να μην τις αναρτήσουμε καθόλου.

Εν πάσει περιπτώσει ό,τι αφορά το εικαστικό κομμάτι έχει να κάνει με επιλογές του πελάτη και νομίζω πως είναι καθαρά υποκειμενικό.

Αυτό που με προβλημάτισε είναι το σχόλιο σχετικά με το flash header γιατί αν και ακολούθησα τις συμβουλές του EneMe δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα. Οι φωτογραφίες που τραβάει είναι λίγο μεγάλες αλλά δεν γίνεται να μικρύνουν άλλο γιατί τότε είναι εύκολα ορατά τα artifacts των jpgs.

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Ξενοδοχείο MarmariBay

Δημοσίευση από EneMe » 26 Ιουν 2009 16:51

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι στην αρχή "γεμίζουν" 3 μπάρες...
Ας πούμε ότι είναι εντάξει...

Στις φωτογραφίες τώρα... Γιατί πρέπει να περιμένει να σταματήσει η κίνηση της 1ης φωτογραφίας και μετά να αρχίσει να φορτώνει την 2η; Αυτό το 1 "νεκρό" δευτερόλεπτο μου δημιουργεί την άσχημη εντύπωση...

Άβαταρ μέλους
p_pan

Ξενοδοχείο MarmariBay

Δημοσίευση από p_pan » 27 Ιουν 2009 13:27

den jero gia esas paidia alla emena mou fanike polu baria i selida.....
Αγράματος...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες