[Ενημέρωση] Μου Συνέβη Κι Αυτό!!!!

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Burned4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Burned4 » 09 Ιούλ 2009 16:49

Αυτό το πρόβλημα το είχα πετύχει παλιότερα. Είχε μια γνωστή μου ένα PC που έκανε ακριβώς αυτό που αναφέρεις Start -- > Restart. Το πήγε 2-3 φορές για φτιάξιμο και δεν βρίσκαν τίποτα ούτε στην οθόνη ούτε στο PC.. Σε αυτούς έπαιζε μια χαρά αλλά μόλις το έστηνε στο σπίτι τις πάλι τα ίδια..

Τελικά το πρόβλημα ήταν ότι η συγκεκριμένη μπρίζα που σύνδεε το PC δεν μπορούσε να σηκώσει οθόνη , PC και κάτι άλλες συσκευές που είχε επάνω. Οπότε με το που βάλαμε την οθόνη να παίρνει ρεύμα από άλλη πρίζα όλα παίζαν κανονικά.

Δεν ξέρω αν αυτό έχει σχέση με το δικό σου πρόβλημα αλλά είναι μια πιθανότητα.
You can do anything, but not everything.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 09 Ιούλ 2009 17:17

Όχι, δεν έχει να κάνει με τη δική μου περίπτωση. Το πρόβλημα λύθηκε με αντικατάσταση οθόνης!
...Αν παρακολουθήσεις τις περιγραφές μου, (πρώτη και σημερινή) θα καταλάβεις! :wink:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Burned4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Burned4 » 09 Ιούλ 2009 17:31

Το διάβασα αυτό, απλά έλεγα μήπως η περίπτωση της 1ης οθόνης είχε μεγάλες απαιτήσεις σε watt και γιαυτό δεν έπαιζε ενω μόλις έβαλες τη 2η που ίσως είχε μικρότερες απαιτήσεις έπαιξε.

Την οθόνη με το πρόβλημα τη δοκίμασες σε άλλο μέρος/PC?
You can do anything, but not everything.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 09 Ιούλ 2009 22:01

DGeorge έγραψε:........Κοντολογίς....Αφού κάναμε τράμπα μέχρι και την παροχή της πρίζας, τελικά Ένοχος ήταν η Οθόνη!!!! Ναί η :crash: :crash: :crash: :crash: !!.........
DGeorge έγραψε:...........Ευτυχώς, και τελείως τυχαία, είχα εφεδρικό PC (με περίπου τις ίδιες προδιαγραφές)!
Ο εφεδρικός ήτσν ελεγμένος-->μέχρι τα άκρα από εμένα τον ίδιο. Οπότε ήξερα και με τι είχα να κάνω!! :wink: .................
DGeorge έγραψε:.....Εξ'άλλου, αν δεν ήταν διαπιστωμένα τόσο κουφή-απίστευτη περίπτωση θα δίσταζα ν'ανοίξω 'Νέο Θέμα' και μάλιστα με τον τίτλο που του έβαλα!!!
(Το Service των Ιατρικών Μηχανημάτων της Εταιρείας, την πήρε, μήπως και βρουν την αιτία :-? ).........
Ελπίζω να σε κάλυψα :o :o :D
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 11 Ιούλ 2009 19:25

το ποιο σπαστικό είναι να μην ξες και να τρέχεις σε service, έχω κάνει πολλές βόλτες το pc μου από μακριά απ'το κατάστημα για parking και με τα χέρια μέχρι το κατάστημα για να μου πουν την τρίτη φορά:

Α... Τελικά ο δεύτερος σκληρός δίσκος που κάνει τακ μετά από κάποια ώρα είναι ότι κλίνει αυτόματα μετά από κάποια ώρα που δεν τον χρησιμοποιείς... και με το τακ ανοίγει... :-?
Εικόνα
What you waiting for?

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες