Καινουργιο πειτζ ρανκ απντειτ!

Η μηχανή αναζήτησης Google.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 02 Απρ 2009 02:25

Και οπως ειχα πει και στον αγαπητο αντμιν επειδη εχω τρελλα κονε με τον γκουγκλι του ζητησα ενα pr6 για το freestuff σε αυτο το ποστ μου στης February 5 http://www.seo-greece.com/?p=50 και του το δωσε.congrats admin. :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Απρ 2009 12:04

ας περιμένουμε πρώτα να το δούμε σε όλα τα DC, αν κι απ' ότι φαίνεται δε θα αργήσει να πάει.

Αλλά όπως καταλαβαίνεις αυτό έγινε από το πείραμα που πρότεινε ο Geobak εδώ: http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 909#398909 με τα outgoing links και όχι από άλλους λόγους. Και το σωστό είναι τα credits να πάνε εκεί για να ξέρει και ο κόσμος γιατί έγινε αυτό και πως να κινηθεί ο ίδιος. ;)

Αν και όπως είπα στον Geobak με pm δε ξέρω αν θα έχει κάποιο άλλο όφελος το freestuff εκτός από το prestige στον SEO κύκλο... μιας και ήταν ήδη πρώτο σε πάρα πολλά αποτελέσματα και με το προηγούμενο PR. Και όπως είπα και στον Geobak, "που θα πάει με παραπάνω PR; πάνω και από τα adwords;"
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 02 Απρ 2009 15:59

το PR 6 το προκάλεσα εγώ βάζοντας link προς το freestuff στο site του ομπάμα ο οποίος τυχαίνει να είναι ξάδελφος του μπατζανάκη της ανιψιάς της κομμώτριας μου.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από scoobby » 02 Απρ 2009 16:38

cordis έγραψε:ας περιμένουμε πρώτα να το δούμε σε όλα τα DC, αν κι απ' ότι φαίνεται δε θα αργήσει να πάει.

Αλλά όπως καταλαβαίνεις αυτό έγινε από το πείραμα που πρότεινε ο Geobak εδώ: http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 909#398909 με τα outgoing links και όχι από άλλους λόγους. Και το σωστό είναι τα credits να πάνε εκεί για να ξέρει και ο κόσμος γιατί έγινε αυτό και πως να κινηθεί ο ίδιος. ;)

Αν και όπως είπα στον Geobak με pm δε ξέρω αν θα έχει κάποιο άλλο όφελος το freestuff εκτός από το prestige στον SEO κύκλο... μιας και ήταν ήδη πρώτο σε πάρα πολλά αποτελέσματα και με το προηγούμενο PR. Και όπως είπα και στον Geobak, "που θα πάει με παραπάνω PR; πάνω και από τα adwords;"
Μα τα λινκ στην κυρια σελιδα εμειναν οπως εχουν και ειναι και σχετικα πολλα.Τελος παντων μπορει και να ειναι και αυτο,παντως το ποστ ειναι σιγουρο οτι δεν βοηθησε καθολου :hammer:
Ναι εχω καποια παραδειγματα απο δικα μου σαιτ που μειωθηκε το PR αλλα τα rankings παρεμειναν σταθερα.Για αυτο εχω πει σε αλλα ποστ να μην του δινουμε και τεραστια σημασια.
το trustrank ειναι αυτο που μετραει πλεον πολυ στον γκουγκλι και απο αυτο το φρισταφ εχει μπολικο.
Ισως να ηταν και η κομμωτρια που εκανε την δουλεια :o

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες