www.giaplaka.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
giaplaka
Επικοινωνία:

www.giaplaka.gr

Δημοσίευση από giaplaka » 24 Μαρ 2009 07:30

Γειά σας. Μπαίνω συχνά στο site σας και βρίσκω αρκετά ενδιαφέροντα θέματα και tutorial και είπα να γράψω και εγώ για την ιστοσελίδα μου την www.giaplaka.gr. Στηρίζεται κυρίως στο phpfox και την πρώτη σελίδα την σχεδίασα μόνος μου. Θα ήθελα να τονίσω ότι δεν είμαι προγραμματιστής και ότι έκανα, το έμαθα μόνος μου μετά απο αναζήτηση στο διαδίκτυο και αφιερώνοντας αρκετό από τον προσωπικό χρόνο μου μιας και αγαπώ πολύ αυτό που κάνω. Η ιστοσελίδα δεν είναι καινούρια αλλά θα ήθελα πραγματικά την γνώμη κάποιον επαγγελματιών σε θέματα webdesign και θα χαρώ πολύ να ακούσω οποιαδήποτε παρατήρηση ή πρόταση

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

www.giaplaka.gr

Δημοσίευση από dimsis » 24 Μαρ 2009 09:31

Αν και ωραίες η Χρύσα και η Ρια, τα full flash intros ή τα intro pages γενικότερα αν προτιμάς, είναι ξεπερασμένα και δεν προσφέρουν και τίποτε. Τις επιλογές που δίνει έξω θα μπορούσες να τις έχεις στην κεντρική του community και ήδη κάποιες από όσο βλέπω υπάρχουν και εκεί...
ΤΙ κερδίζει ο επισκέπτης (πέρα του ότι βλέπει τις δυο όμορφες υπάρξεις) με αυτό το flash της κεντρικής που έφτιαξες;
Μου θυμίζει dating sites που φτιάχνουν ψεύτικα profil από "μοντέλα" για να τραβάνε κόσμο...
κατά τα άλλα YAPHPFOX site... που μάλιστα δεν γράφει καν ότι χρησιμοποιεί το phpfox ... γιατί;

Επίσης, δεν μπορούσατε να φτιάξετε το logo να πιάνει όλο το header;;; και το φόντο δεν είναι καθόλου του προσωπικού μου γούστου ... το footer πάλι γιατί είναι liquid ενώ όλο το site fix width; ...

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.giaplaka.gr

Δημοσίευση από sibas » 24 Μαρ 2009 12:05

Σε σχέση με άλλα του είδους μου αρέσει το giaplaka (ακόμα και το domain) έχεις πετύχει τα χρώματα/font αλλά έχεις πολλά errors, αν τα διορθώσεις θα είναι σαφώς καλύτερα, και αν ρίξεις κάποια πινελιά στο header θα γίνει ακόμα πιο όμορφο, το intro όπως είπε και ο dimsis δεν λέει τίποτα, καλή συνέχεια. :)

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

www.giaplaka.gr

Δημοσίευση από fafos » 24 Μαρ 2009 15:27

@dimsis... yparxoun 2 phpfox lisences.. 1 pou prepei na exeis to copyright kai ena pou plhroneis katitis parapano gia na to eksafanizeis..

@sibas... ta validation errors den einai tipota mprosta sta coding errors tou phpfox :lol: .. eksalou fhmizete gia ton antiSEO xarakthra tou..

@giaplaka... auto to background mou thymizei zymarika ABC :lol: ... to layout tou phpfox allazei sxetika eukola... vres kati poio prototypo san layout giati auto to default foriete poly..

kata ta alla oi 2 prohgoumenoi symfourites me kalypsan..
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

giaplaka
Επικοινωνία:

www.giaplaka.gr

Δημοσίευση από giaplaka » 24 Μαρ 2009 22:09

Ευχαριστώ παιδιά για τις παρατηρήσεις σας. Αν κάποιος απο εσας έχει την γνώση και ενδιαφέρεται να κάνει αυτές τις αλλαγές που χρειάζονται ας μου στείλει ένα μήνυμα με την προσφορά του για το κόστος, και μπορεί να συνεργαστούμε για να λυθούν όλα αυτά τα προβλήματα

giaplaka
Επικοινωνία:

www.giaplaka.gr

Δημοσίευση από giaplaka » 24 Μαρ 2009 22:20

Επίσης το full flash που λέτε δεν σχεδιάστηκε με την λογική του intro αλλα ως homepage απο το οποίο θα μπορείς να μπαίνεις στο phpfox μέσω login ( flash συνδεδεμένο με database και php) όπως και άλλα πράγματα συνδεδεμένα με το phpfox σε μορφή flash. Aλλά νομίζω αν τα κατάφερνα όλα αυτό θα γινόμουν web designer μιας και αρκετούς που ρώτησα δεν ήξεραν τον τρόπο να το κάνουν παρα μόνο να σχεδιάζουν html. Το site ξεκίνησε ως site τύπου youtube με videoshare κατέληξε να γίνει dating και το τελικό θα ήθελα να είναι ένα ολοκληρωμένο portal

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

www.giaplaka.gr

Δημοσίευση από fafos » 25 Μαρ 2009 15:39

giaplaka έγραψε:Επίσης το full flash που λέτε δεν σχεδιάστηκε με την λογική του intro αλλα ως homepage απο το οποίο θα μπορείς να μπαίνεις στο phpfox μέσω login ( flash συνδεδεμένο με database και php) όπως και άλλα πράγματα συνδεδεμένα με το phpfox σε μορφή flash. Aλλά νομίζω αν τα κατάφερνα όλα αυτό θα γινόμουν web designer μιας και αρκετούς που ρώτησα δεν ήξεραν τον τρόπο να το κάνουν παρα μόνο να σχεδιάζουν html. Το site ξεκίνησε ως site τύπου youtube με videoshare κατέληξε να γίνει dating και το τελικό θα ήθελα να είναι ένα ολοκληρωμένο portal
Tha se symvouleua na perimeneis thn phpfox 2 stable (thn ypologizo gyro sta xristougenna).. an thes na asxolhtheis sovara tha prepei na vreis monimo synergath gia allages kai parametropoihseis h na kathiseis na matheis thn mhxanh tous..
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες