Προβλήμα με τα αποτελέσματα στο Google.

Η μηχανή αναζήτησης Google.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
djsod

Δημοσίευση από djsod » 19 Μαρ 2009 00:24

Καλησπέρα σας
Δημιουύργησα πρόσφατα την σελίδα -----.gr (πείτε μου και την γνώμη σας :oops: )

Εκεί που πήγαιναν όλα καλα το πρόσθεσα στο Google.Eίπα να του βάλω ένα sitemap (δεν ξέρω και πολλά η αλήθεια είναι θα έκανα καμία βλακεία)
Και έχω το έξης σοβαρό πρόβλημα:

Δίνοντας λεξη κλειδί στην αναζήτηση το αποτέλεσμα είναι αυτό:

CV News
Η νέα φωνή της Κέρκυρας Ενημερώτικό portal ------.gr
με λίνκ:
-------

Γιατί δεν μου βγάζει την πρώτη σελίδα-----.gr ?
και εμφανίζει την παραπάνω που στην τελίκη δεν υπάρχει καν στην δομή του site μου.
Και εκτός αυτού μου βάζει και το fontstyle=f-larger και μου βγάζει όλα τα γράμματα μεγενθυμένα και χαλάει έτσι όλη η διάταξη του site! (η οποία δε που και που αλλάζει...)

Το σώστο απότελεσμα δηλαδή το frontpage της σελίδας το βγάζει μόνο με λέξη κλειδί στην αναζήτηση www.----- .gr ή και σκέτο ------.gr

Σας παρακαλώ βοήθήστε με, δώστε μου τα φώτα σας γιατί έχω απελπιστεί....
Θα το πήγαινα σε seo expert άλλα δεν εχω μία αυτή την περίοδο..και τί ζητάω ρε γμτ :D να βγαίνει σωστά η κεντρική σελίδα και με σταθερό το μέγεθος των γραμμάτων και όχι όποια άλλη άσχετη...

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Ηλίας
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος djsod την 25 Απρ 2009 16:22, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 19 Μαρ 2009 02:47

Den ksero poses fores to exo anaferei edo kai se alla forums tou eksoterikou..

MHN KALEITE ME AJAX TA PERIEXOMENA IDIAITERA THN ARXIKH SELIDA!!!

apenergopoihse thn javascript kai des pos deixnei h arxikh sou.. o google kai oles oi mhxanes kanoun index tis selides me apenergopoihmenh thn javascript... sthn dikh sou periptosh h arxikh selida exei periexomeno=0 gia ton googlh

antitheta me thn http://www. ..../index.php?option=com_content&view=frontpage&itemid=109&fontstyle=f-larger opou vriskei keimeno kai theorei authn os kyrioterh!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fafos την 25 Μαρ 2009 20:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

djsod

Δημοσίευση από djsod » 19 Μαρ 2009 15:43

Καλημέρα fafos και ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.
Άρα, για να καταλάβω οταν εννοείς να απενεργοποιήσω την javascript εννοείς απλα μέσω firefox για να δώ πως φένεται;

Ναι έχεις δίκιο οτι δεν έχει κανένα αρθρο η frontpage (επειδή όλα φορτώνουν από το module rockmininews - που λειτουργει με javascript).

Σε μια τέτοια περίπτωση τι να κάνω; μπορώ να αλλάξω priority? και αν ναι πως γίνεται αυτό.....;
κάποια άλλη λύση;

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 19 Μαρ 2009 15:56

djsod έγραψε:Καλημέρα fafos και ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.
Άρα, για να καταλάβω οταν εννοείς να απενεργοποιήσω την javascript εννοείς απλα μέσω firefox για να δώ πως φένεται;

Ναι έχεις δίκιο οτι δεν έχει κανένα αρθρο η frontpage (επειδή όλα φορτώνουν από το module rockmininews - που λειτουργει με javascript).

Σε μια τέτοια περίπτωση τι να κάνω; μπορώ να αλλάξω priority? και αν ναι πως γίνεται αυτό.....;
κάποια άλλη λύση;
mporeis na xrhsimopoihseis <noscript> elements opou tha exeis mesa auta pou dineis kai me to rockmininews.. tha einai aorata stous xrhstes me javascripts enable alla orata stis mhxanes...

djsod

Δημοσίευση από djsod » 19 Μαρ 2009 16:02

Στο rockmininews εμφανίζει τα πιο πρόσφατα άρθρα την κάθε ενότητας.

Με <noscript> elements και δηλαδή τι να κάνω μπορείς να με βοηθήσεις;

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 19 Μαρ 2009 16:19

djsod έγραψε:Στο rockmininews εμφανίζει τα πιο πρόσφατα άρθρα την κάθε ενότητας.

Με <noscript> elements και δηλαδή τι να κάνω μπορείς να με βοηθήσεις;
otan valeis kati mesa se <noscript> keimeno </noscript> auto to keimeno tha emfanizetai mono otan exeis apenergopoihmena ta javascripts... esy sthn periptosh sou tha emfanizeis ekei osa sou emfanizei sthn arxikh mesa sta ajaxoeidh me ena aplo query php+mysql... dystyxos me ta joomloeidh den exo sxesh kai den gnorizo pos na to kaneis..

djsod

Δημοσίευση από djsod » 19 Μαρ 2009 16:33

τελικα...για να μήν μπερδευτώ έβαλα κανονικά τα άρθρα να φένονται πρωτοσέλιδο....για να φενέται κείμενο στισ μηχανές αναζήτησης.

Πως θα καταχωρηθούν οι αλλαγές τώρα στην Google?

με sitemap? θα ήθελα λιγη βοήθεια στη δημιουργία του.
Έλπίζω αυτή τη φορά στα λινκ που βρίσκει η google να μην βάζει στο τέλος καθε λινκ και
το fontstyle=f-larger και μου τα βγάζει όλα μεγενθυμενα και χαλαει έτσι η διάταξη της σελίδας.

(Στην τελική δεν θέλω να μου καταχωρήσει όλα τα λινκ του site αλλα μόνο το frontpage www.-----------.gr/index.php)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος djsod την 25 Απρ 2009 17:08, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 19 Μαρ 2009 16:47

djsod έγραψε:τελικα...για να μήν μπερδευτώ έβαλα κανονικά τα άρθρα να φένονται πρωτοσέλιδο....για να φενέται κείμενο στισ μηχανές αναζήτησης.

Πως θα καταχωρηθούν οι αλλαγές τώρα στην Google?

με sitemap? θα ήθελα λιγη βοήθεια στη δημιουργία του.
Έλπίζω αυτή τη φορά στα λινκ που βρίσκει η google να μην βάζει στο τέλος καθε λινκ και
το fontstyle=f-larger και μου τα βγάζει όλα μεγενθυμενα και χαλαει έτσι η διάταξη της σελίδας.

(Στην τελική δεν θέλω να μου καταχωρήσει όλα τα λινκ του site αλλα μόνο το frontpage www.corfuvoice.gr/index.php)
tha ta vrei monos tou o googlhs.. den xreiazetai na kaneis kati esy...

djsod

Δημοσίευση από djsod » 19 Μαρ 2009 16:49

egine! efxaristw poli....

djsod

Δημοσίευση από djsod » 25 Μαρ 2009 19:04

kalispera mipws mporei na diagrafei to thread poy ekana giati emfanizetai sto google akrivws meta tin selida mou? ean kai efoson den adivainei tous orous tou forum.

efxaristw

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Μαρ 2009 20:02

δεν μπορούμε να σβήνουμε μηνύματα...
άλλαξα το αρχικό κείμενό σου για να μην έχει τις λέξεις κλειδιά και σε λίγες ημέρες θα χαθεί από το G. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

djsod

Δημοσίευση από djsod » 25 Μαρ 2009 20:06

efxaristw kai pali.... freestuff rulez :kaloe:

Άβαταρ μέλους
electrofunny

Δημοσίευση από electrofunny » 26 Μαρ 2009 01:08

εσένα σου το εμφανίζει το σάιτ στα αποτελέσματα google .. εγώ έφτιαξα ένα σάιτ πριν 10 μέρες περίπου και στα αποτελέσματα εμφανίζει όλα τα σάιτ που υπάρχει το askhowtodo.com .. μέσα βρίσκεται και το freestuff αλλά το δικό μου σάιτ πουθενά . Νομίζω το μποτ της google ξέχασε να κάνει καμιά βόλτα από το site mou .. αλλά ακόμα νωρίς είναι !

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες