Μυλόπετρα-Παραδοσιακά είδη

Σε αυτήν την περιοχή βάζουμε επαγγελματικές σελίδες που θέλουμε απόψεις, αλλά δεν θέλουμε να τις βλέπουν τα μη μέλη και οι μηχανές αναζήτησης.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 04 Νοέμ 2008 17:08

Χαιρετώ...!

Λοιπόν, έφτιαξα ένα template, στο "άκυρο" χωρίς να έχω σκοπό να το κάνω κάτι, για ένα υποτιθέμενο κατάστημα το οποίο ονομάζεται "Μυλόπετρα".

Το link είναι αυτό εδώ.

Γενικώς αυτή τη φορά θα κάνω ό,τι αλλαγές μου πείτε, γιατί κάτι θέλω να το κάνω αυτό το template αλλά δεν ξέρω τι..Θέλω να το "τελειοποιήσω" thanks :D :D

αντε τα λεμε :D
;]

Άβαταρ μέλους
PixelDog

Δημοσίευση από PixelDog » 04 Νοέμ 2008 17:53

αρχικα να σου πω οτι κανεις πολυ καλα που φτιαχνεις υποτιθέμενα κατάστηματα αν αργοτερα θες να κανεις αυτη την δουλεια :wink:

τωρα θα μπορουσες να κατεβασεις τα τελευταια νεα και το Προϊόν της ημερας κατω απο το menu και να προσθεσεις και κατι ακομα αναμεσα τους επισης στην θεση τους μπορεις να βαλεις μια εικονα και το ονομα του κατάστηματος

τωρα παμε στα πολυ αρνητικα δεν ειναι ωραιο να βαζεις στην ενοτητα "Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)" ένα template που ειναι απο το ImageReady οπως και να βαζεις μια εικονα για menu

καλη συνεχεια :D
I Hate My Notepad

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από intelcore2 » 04 Νοέμ 2008 18:22

πολύ γαλάζιο, καταντάει κουραστικό... Μου άρεσε η γραμματοσειρά που χρησιμοποίησες

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 04 Νοέμ 2008 18:29

Κι εμένα με ενοχλέι στα μάτια το χρώμα. Ομορφο ειναι, αλλα ενα πιο σκούρο χρώμα νομιζω, για να μην ειναι κουραστικό.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 04 Νοέμ 2008 19:37

Περιορισε τη χρηση brushes / μεγάλων εικόνων (συγκεκριμενα αναφέρομαι στο μπουκάλι) όσο μπορείς.
Ομορφή η γραμματοσειρά αλλά πολύ kiddie.
Για το ύφος του site θα ήταν καλύτερο κάτι σε Verdana ;)
Τα credits δε χρειάζεται να είναι τΟοοΟοσο μεγάλα σε κάθε σου template ;)

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 05 Νοέμ 2008 01:19

Μη φοβάσαι τα χρώματα. Χρησιμοποίησέ τα με σύνεση και σκοπό. Το μονόχρωμο όπως και να το κάνεις είναι βαρετό.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 05 Νοέμ 2008 14:09

Το μπουκάλι δεν πρέπει να αφερεθεί αλλα πρέπει να χρησιμοποιηθεί ποιο σωστά

και αυτό είναι με τη χρήση και άλλων χρωμμάτων!

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 05 Νοέμ 2008 16:15

Καλησπέρα.
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!
Θα προσπαθήσω να απαντήσω σε κάθε έναν:
WNAT έγραψε:αρχικα να σου πω οτι κανεις πολυ καλα που φτιαχνεις υποτιθέμενα κατάστηματα αν αργοτερα θες να κανεις αυτη την δουλεια :wink:

τωρα θα μπορουσες να κατεβασεις τα τελευταια νεα και το Προϊόν της ημερας κατω απο το menu και να προσθεσεις και κατι ακομα αναμεσα τους επισης στην θεση τους μπορεις να βαλεις μια εικονα και το ονομα του κατάστηματος

τωρα παμε στα πολυ αρνητικα δεν ειναι ωραιο να βαζεις στην ενοτητα "Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)" ένα template που ειναι απο το ImageReady οπως και να βαζεις μια εικονα για menu

καλη συνεχεια :D
Είμαι ακόμα μικρός σε ηλικία, οπότε δε μπορώ να γνωρίζω αν θα κάνω αυτή τη δουλειά διότι κάθε τόσο αλλάζω..Αυτή την περίοδο θέλω πχ. να ακολουθήσω το επάγγελμα του κοιμήση (ναι..νυσταζω :P )

τα τελευταία νέα και το προϊόν τα χρησιμοποιώ ώς header οπότε πιστεύω ότι τους ταιριάζει η θέση.. αυτό για το λόγκο του καταστήματος μ'άρεσε σαν ιδέα και θα δω τι μπορώ να κάνω!

όσο για το τελευταίο..το έκανα για να μην εμφανίζεται στο google η σελίδα :oops:
intelcore2 έγραψε:πολύ γαλάζιο, καταντάει κουραστικό... Μου άρεσε η γραμματοσειρά που χρησιμοποίησες
η γραμματοσειρά και μένα μ'αρέσει. όσο και για το χρώμα θα το συζητήσουμε εκτενέστερα παρακάτω
Connor MacLeod έγραψε:Κι εμένα με ενοχλέι στα μάτια το χρώμα. Ομορφο ειναι, αλλα ενα πιο σκούρο χρώμα νομιζω, για να μην ειναι κουραστικό.
ναι..σκούρο πάντως για τέτοιου στυλ κατάστημα δε νομίζω..!!
Stathis έγραψε:Περιορισε τη χρηση brushes / μεγάλων εικόνων (συγκεκριμενα αναφέρομαι στο μπουκάλι) όσο μπορείς.
Ομορφή η γραμματοσειρά αλλά πολύ kiddie.
Για το ύφος του site θα ήταν καλύτερο κάτι σε Verdana ;)
Τα credits δε χρειάζεται να είναι τΟοοΟοσο μεγάλα σε κάθε σου template ;)
Το μπουκάλι δίνει στον επισκέπτη το βασικό "style" του μαγαζιού. Η γραμματοσειρά για τέτοιο κατάστημα πιστεύω ότι αρμόζει κάπως. Verdana έχω στα κείμενα. Μόνο στο name και στο menu έβαλα αυτή.

Τα credits είναι τώρα μέχρι να το δώσω (εάν το δώσω) σε κάποιον. Μετά θα μικρύνουν!
alexandr0s έγραψε:ωραίο
Ευχαριστώ :D
cdhyper έγραψε:Μη φοβάσαι τα χρώματα. Χρησιμοποίησέ τα με σύνεση και σκοπό. Το μονόχρωμο όπως και να το κάνεις είναι βαρετό.
Επειδή γενικώς έχω κάνει πολλές πατάτες με τα χρώματα έχω αρχίσει τις τελευταίες μέρες να παίζω με διάφορες παλέτες. Όταν βρω κάτι θα το δοκιμάσω ;)
Basilakisweb έγραψε:Το μπουκάλι δεν πρέπει να αφερεθεί αλλα πρέπει να χρησιμοποιηθεί ποιο σωστά

και αυτό είναι με τη χρήση και άλλων χρωμμάτων!
Ναι. Γενικώς έχω πρόβλημα με τα χρώματα (τρομάρα μου που μόνο με τα χρώματα έχω πρόβλημα :P ψωνάρα.. :sick: ) Λοιπόν θα παίξω με τα χρώματα. Απλώς φοβάμαι. Γι'αυτό έχω αρχίσει να δοκιμάζω παλέτες.

Ευχαριστώ όλους για τα σχόλιά τους.
Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση απολύτως δεκτη :)

Χαιρετώωωωωωωωω :roll:
;]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης