Home4me.gr - Hellenic Real Estate

Σε αυτήν την περιοχή βάζουμε επαγγελματικές σελίδες που θέλουμε απόψεις, αλλά δεν θέλουμε να τις βλέπουν τα μη μέλη και οι μηχανές αναζήτησης.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ironwiller

Δημοσίευση από ironwiller » 28 Φεβ 2008 15:39

καλησπέρα. θα θελα την γνώμη σας για το πως σας φαίνεται και τι θα προτείνατε για επιπλέον βελτίωση, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δείτε την ιστοσελίδα εδώ.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 28 Φεβ 2008 16:08

Δεν μου άρεσε. Ξεπερασμένο design γενικώς.
Πάρε σβάρνα σχετικά sites με μοντέρνο design και κάνε redesign ή καλύτερα ξεκίνα το πάλι από το μηδέν, αλλιώς βρες κανένα έτοιμο template.

Άβαταρ μέλους
ironwiller

Δημοσίευση από ironwiller » 28 Φεβ 2008 16:41

dimsis έγραψε:Δεν μου άρεσε. Ξεπερασμένο design γενικώς.
Πάρε σβάρνα σχετικά sites με μοντέρνο design και κάνε redesign ή καλύτερα ξεκίνα το πάλι από το μηδέν, αλλιώς βρες κανένα έτοιμο template.
σε ευχαριστω για την γνωμη σου.

Άβαταρ μέλους
tempo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tempo » 28 Φεβ 2008 17:00

....και εκείνος ο μετρητής πάνω αριστερά!!! τι εξυπηρετεί?
http://www.automotonet.com πραγματικές καταναλώσεις αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών όπως διαμορφώνονται απο τους οδηγούς
http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια με ερωτήσεις και απαντήσεις απο τους επισκέπτες

Άβαταρ μέλους
ironwiller

Δημοσίευση από ironwiller » 28 Φεβ 2008 19:01

tempo έγραψε:....και εκείνος ο μετρητής πάνω αριστερά!!! τι εξυπηρετεί?
:)

ειναι σε δοκιμαστικο σταδιο αυτο το κομματι. στην αρχη το template ειχε search field εκει αλλα μετα επειδη μπηκε και το search για τα properties, το εβγαλα και εβαλα αυτο. μαλλον θα φυγει και ισως αλλαξω επισης και το πως φαινεται το topmenu.

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 03 Μαρ 2008 23:39

1. Ο μετρητής δεν έχει κάνένα λόγο ύπαρξης σε τέτοιο site και επιπρόσθετα το χαλάει.
2. Τα χρώματα είναι πολύ έντονα, θυμίζει περισότερο site με παιχνίδία παρά real estate, προσπάθησε να διαλέξεις ποιό σοβαρά χρώματα.

Απο πλευράς ανάπτυξής μου άρεσε, είναι λειτουργικό και έχει όλα τα απαραίτητα για real estate.

Το έχεις σχεδιάσει μόνος σου ή έχεις βασιστεί σε έτοιμο script?

Άβαταρ μέλους
ironwiller

Δημοσίευση από ironwiller » 04 Μαρ 2008 01:17

vassilism έγραψε:1. Ο μετρητής δεν έχει κάνένα λόγο ύπαρξης σε τέτοιο site και επιπρόσθετα το χαλάει.
2. Τα χρώματα είναι πολύ έντονα, θυμίζει περισότερο site με παιχνίδία παρά real estate, προσπάθησε να διαλέξεις ποιό σοβαρά χρώματα.

Απο πλευράς ανάπτυξής μου άρεσε, είναι λειτουργικό και έχει όλα τα απαραίτητα για real estate.

Το έχεις σχεδιάσει μόνος σου ή έχεις βασιστεί σε έτοιμο script?
να σαι καλα για τα καλα σου λογια :)

η αρχικη ιδεα ηταν παρόμοιο με το www.foxtons.co.uk (το ειχε ζητησει ο πελάτης) και χρώματα πράσινο και αποχρώσεις του.(που βασικα αλλαξε ριζικα απο ενα σημειο και μετα)
το template το σχεδιασα παιρνοντας αρκετα κομματια απο το αρχικο σχεδιο με βοηθεια απο βιντεάκια απο το www.beautyindesign.com (το συνιστω, βοηθησε παρα πολυ στο να καταλαβω τα πραγματα με τα templates, και εχει και αλλα ενδιαφεροντα tutorials (μπορω να τα ανεβασω αν καποιος το θελησει σε rapidshare, έχω ολα τα βιντεακια απο κει).

Α.1)το μετρητη θα το βγάλω, απλα κάνω διάφορα σχέδια πως να φτιαξώ το πάνω μέρος. ειχα στο σημείο του μετρητη, το search field, αλλα επειδη ουτως η αλλως εχει το αναζητηση ακινητων δε χρειαζονταν αλλο και οποτε θα πρεπει να αλλαξω λιγο τη διαρρυθμιση. εχω αλλα project αυτη τη στιγμη μαζι, οποτε ειναι προς υλοποίηση και αυτό.

Α.2)τι θα προτεινες σαν συνδιασμο χρωμάτων?

σε ευχαριστω εκ των προτερων για το ενδιαφερον σου και τη βοηθεια σου. Παντελης

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 04 Μαρ 2008 16:29

Θα πρότεινα να παίξεις με μαύρο, γκρι, άσπρο και άλλο ένα έντονο χρώμα π.χ. κόκκινο.
Αλλά το έντονο χρώμα να χρησιμοποιείτε λιγότερο από τα υπόλοιπα (ίσα που να σπάει στο μάτι).
Π.χ. να χρησιμοποιείτε μόνο στα μενού.

Έχω μια απορία, από πίσω δουλεύει joomla ή το έχεις φτιάξει εσύ?

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 04 Μαρ 2008 17:08

Από το εικονίδιο στην μπάρα φαίνετε ότι είναι joomla

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 04 Μαρ 2008 17:50

ironwiller, επειδή τον τελευταίο καιρό ετοιμάζω κάτι σχετικό με real estate και έχω φάει κάτι ατελείωτες ώρες μέχρι να βρώ πώς θα είναι και τί θα κάνει, σου λέω οτι το έπιασες λάθος απο την αρχή. Φαντάσου ένα emarket αλλα με σπίτια, και αναζήτηση βάση των χαρακτηριστικών του κάθε σπιτιού και της τοποθεσίας του. Με joomla και ένα plugin για αγγελίας δεν νομίζω να κάνεις δουλειά...
Εικόνα

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 06 Μαρ 2008 16:39

Να έχετε μια τόσο ωραία δουλειά (portfolio) και να μην έχετε μια όμορφη παρουσίαση στην ιστοδελίδα σας για να την πλαισιώσετε;;

Ξανά από την αρχή θα έλεγα, αρκετά ξεπερασμένο!

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 09 Μαρ 2008 11:05

Ένα Plugin για realestate όμως θα έκανε πιστεύω

Combining Content Management features with Open-Realty provides a powerful and flexible website solution for real estate agents, agencies and portals.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Μαρ 2008 19:37

Πραγματικά.. σχεδίαση βγαλμένη από το χρονοντούλαπο... βγάζεις λεφτά από αυτό, είναι η δουλειά σου, είναι επένδυση να βάλεις κάποιον designer και όχι χάσιμο χρόνου. Counters μόνο σε ερασιτεχνικές σελίδες βάζουν... δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου δίνουν στατιστικά εκεί που κάνεις hosting.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες