Την γνώμη σας θέλω

Σε αυτήν την περιοχή βάζουμε επαγγελματικές σελίδες που θέλουμε απόψεις, αλλά δεν θέλουμε να τις βλέπουν τα μη μέλη και οι μηχανές αναζήτησης.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
intelcore2
Επικοινωνία:

Την γνώμη σας θέλω

Δημοσίευση από intelcore2 » 27 Ιούλ 2007 20:10

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για το site

www.pcforce.gr

Με εκτίμηση

saladin

Την γνώμη σας θέλω

Δημοσίευση από saladin » 28 Ιούλ 2007 00:33

Καλημέρα,

για τα τεχνικά πιθανά λάθη θα σου απαντήσουν οι συνάδελφοι σου. Εγώ θέλω να μείνω στο μενού "Τιμοκατάλογος" και να σου πω το εξής.
Ένα προιόν είναι καλό όχι μόνο από την ποιότητα του αλλά και από την τιμή που πωλείται. Με αφορμή αυτό, θέλω να σου ότι πρέπει να δώσεις αξία στην δουλεία σου (και όλοι οι web designer αλλά και οι ίδιες εταιρείες). Οι τιμές που έχεις \θεωρώ ότι είναι πολύ χαμηλές ανεξαρτήτου κοστολογίου που έχεις. Μην υποβαθμίζετε την δουλεια σας, αξίζει περισσότερα από όσα πουλάτε (απευθύνομαι σε όλους τους web desginer που θα διαβάσουν αυτό)

Φιλικα

intelcore2
Επικοινωνία:

Την γνώμη σας θέλω

Δημοσίευση από intelcore2 » 28 Ιούλ 2007 00:53

Ευχαριστώ για την υπόδειξη. Το θέμα της κοστολόγησης με έχει απασχολήσει πολύ, και θα ήθελα και άλλες γνώμες πάνω στο θέμα. Θεωρείται ότι υπάρχει κάποια ασφαλής φόρμουλα για να υπολογίσει κάποιος τελικά το τι θα πρέπει να χρεώσει?

Μήπως είναι καλύτερα να μην υπάρχουν καθόλου τιμές (εκίννησης από ότι είδατε) αλλά τελικα το ποσό να καθορίζεται απο τις προδιαγραφές και τις ανάγκες του κάθε site?

Με εκτίμηση

saladin

Την γνώμη σας θέλω

Δημοσίευση από saladin » 28 Ιούλ 2007 01:12

Πιστεύω ότι πρέπει να τμηματοποιήσεις την εταιρεία. Πρέπει να το κάνεις και ας μην εχεις τμήματα. Πχ, πρέπει να κοστολογηγεις και την διαπραγμάτευση, το follow up, και φυσικα ολα τα αλλα

NIkoz

Την γνώμη σας θέλω

Δημοσίευση από NIkoz » 29 Ιούλ 2007 12:02

θα εμείνω στο σχεδιαστικό κομάτι του ιστότοπου σας,

πιστεύω οτι είναι πολύ στατικός λίγη κίνηση δεν έβλαψε ποτέ κανένα η υπερβολή είναι αρνητικό.

Και όσων αφορά το κομάτι των νέων και του "Ποιοί είμαστε" δίνουν την αίσθηση με πρώτη ματιά οτι πρόκειται για κουμπιά υπερσυνδέσμων λόγο του οτι χρησιμοποιήθηκε η ίδια μέθοδος απεικόνισης όπως και στο μενού σας.

Τα χρώματα είναι ζωντανά μα καλό θα ήταν να εμπλουτιστούν και με έναν "κράχτη", δηλαδή ένα χρώμα που θα έκανε απόλυτη αντίθεση στο λαχανί που χρησιμοποιήθηκε.

Μια γερή δόση πορτοκαλί σε όποιο πλαίσιο υφίσταται λευκό θα έδενε άψογα κατά την γνώμη μου.

Επίσης η σελίδα της φόρμας επικοινωνίας εμφανίζετε εσφαλμένα με την χρήση firefox σε ανάλυση μεγαλυτερη από την 1024*768, στο λευκό πλαίσιο κάτω επαναλαμβάνονται οι εικόνες του μενού. Και τέλος οι εικόνες του μενού δεν αποτελούν υπερσυνδέσμους πράγμα που είναι ας πούμε "αντιαισθητικό κατά το click του επισκέπτη".

intelcore2
Επικοινωνία:

Την γνώμη σας θέλω

Δημοσίευση από intelcore2 » 29 Ιούλ 2007 14:09

Ευχαριστώ πολύ! το θέμα με την φόρμα επικοινωνίας θα διορθωθεί αμέσως.

Θα δοκιμάσω και το θέμα της κίνησης .

Και τα πορτοκαλί πλαίσια είναι πολύ καλή πρόταση.

Με εκτίμηση

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Την γνώμη σας θέλω

Δημοσίευση από sibas » 29 Ιούλ 2007 15:09

Πρώτα να διευκρινίσω ότι δεν είχα σκοπό να απαντήσω αλλά επειδή πρόκειται για κάτι το επαγγελματικό δηλαδή πας να κάνεις δουλεία είπα να πω τις καλοπροαίρετες σκέψεις μου.
Η ιστοσελίδα έχει ένα σωρό λάθη από DOCTYPE μέχρι απλά titles,
Δεν είναι κατανοητό που βρίσκονται τα link, μπερδεύτηκα στο αν πρέπει να πατήσω τις εικόνες ( ο επισκέπτης δεν θα καθίσει να ψάχνει που πρέπει να κάνει click για να βρει αυτό που τον ενδιαφέρει)
Είναι επιεικώς ανεπίτρεπτο για επαγγελματική ιστοσελίδα και να μην έχει βασικά στοιχεία για το που έχει έδρα η εταιρία
(για εταιρία δεν πρόκειται?)
Σαν design απλά δεν μου αρέσει, το εύρεση πιο σκοπό έχει?
Για την φόρμα στο είπαν ήδη
Με ποιο απλά λόγια θέλει μεγαλύτερη φροντίδα ή σκέψου το αλλιώς για πιο λόγο να ζητήσω να μου φτιάξεις ένα site όταν το δικό σου χάνει σε πολλά σημεία. Και δεν θα αναφερθώ καθόλου στο
"Σχεδιασμός και υλοποίηση δικτύων
Στήσιμο και διαχείριση Server (Linux και Win2003)
Hardware και software support όλων των χρηστών του δικτύου σας "
Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία.

intelcore2
Επικοινωνία:

Την γνώμη σας θέλω

Δημοσίευση από intelcore2 » 30 Ιούλ 2007 00:04

Eyxaristo poly sibas gia tis kaloproairetes apopseis sou. Tis exo lavei oles ypopsi

h forma diorthothike
h dieythinsi ths atomikis epixeirisis den anaferetai giati h edra einai ektos athinon eno drastiriopoiumaste sthn athina. (kai theorisa oti mporei na einai paraplanitiko gia tous pelates)

To eikonidio eyresi pragmatika moiazei asxeto opote 2 pragmata einai dynaton na ginoun
1)na fygei
2) na ylopoihso ayto pou eixa skeftei alla den prolaba na to ftiajo (mallon to 1o tha ginei giati den yparxei xronos)
3)ti akrivos den sou aresei shn perigrafi ton yphresion mas?

Sxetika me ta Doctypes me problimatises kai jekinisa diabasma
Me ektimisi

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης