Νέο e-shop osCommerce based.

Σε αυτήν την περιοχή βάζουμε επαγγελματικές σελίδες που θέλουμε απόψεις, αλλά δεν θέλουμε να τις βλέπουν τα μη μέλη και οι μηχανές αναζήτησης.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 29 Ιούλ 2006 17:42

1) Σχετικά με τα thumbnails, εννοείται ότι το έχω υπ'όψη μου να το φτιάξω. Προς το παρόν φροντίζω έτσι ώστε οι εικόνες να είναι σε μια μέση κατάσταση. Υπάρχει δυνατότητα καταχώρησης μέχρι 4 εικόνων. 1 default + 3 άλλες.

2) Δεν έχουμε προσφορές προς το παρόν, το cross selling δεν έχει προτεραιότητα προς το παρόν και δεν υπάρχει και ο απαιτούμενος χρόνος

3) Επειδή απευθυνόμαστε σε πελάτες λιανικής δεν έχω προσθέσει τέτοια επιλογή, απλά γράφω στις πληρωμές ότι αν κάποιος θέλει τιμολόγιο μπορεί να μας στείλει τα φορολογικά του στοιχεία με mail. Φυσικά αυτό δεν απορρίπτει το γεγονός ότι μπορεί στο μέλλον να προσθέσουμε τέτοια λειτουργία

4) Αυτό ακριβώς κάνω τώρα, κάνω evaluate κάποια contributions, ο default τρόπος καταχώρησης είναι εντελώς ασύμφορος

5) Έχω ενσοματώσει τον FCKEditor (FCKEditor for ever)!

Άβαταρ μέλους
usercd80
Literature Moderator

Δημοσίευση από usercd80 » 29 Ιούλ 2006 18:08

O FCKeditor δεν έχει file uploader. Δεν θυμάμαι αν έχει και image uploader. Και σχετικά με τις προσφορές σου το είπα όχι ντε και καλά να κάνετε προσφορές, αλλά να εμφανίζει στην πρώτη σελίδα τα προϊόντα που θέλει ο ίδιος και όχι τα προϊόντα που θέλει το πρόγραμμα.

Σχετικά με τη διαχείριση προϊόντων αν χρειαστείς κάτι πέσμου γιατί έχω στη διαθεσή μου αρκετά custom πράγματα, τα οποία ενώ μπορώ να τα παραδώσω με ανοιχτό κώδικα φύσικα δεν μπορώ όμως να τα παρέχω ή να τα εγκαταστήσω εντελώς δωρεάν.

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 29 Ιούλ 2006 18:27

Image uploader έχει, το έχω δοκιμάσει και με το osCommerce και παίζει οκ. Γενικά για file uploads αν θυμάμαι καλά αν πειράξεις τα settings μπορείς να προσθέσεις ότι filetype θες. Έχω εγκαταστήσει module για προσφορές απλά δεν έχουμε προς το παρόν. Σε ευχαριστώ για τη προσφορά της βοήθειας σου. Προς το παρόν βλέπω τι γίνεται με τα contributions και βλέπουμε. Επίσης ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές.

Edit: εγκατέστησα το easy popupalate για μαζική καταχώρηση, είναι cool.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνώμες για Επαγγελματικές Σελίδες... (prive)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες