Χτίσιμο σελίδας από την αρχή με drupal

Drupal forum. Drupal Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
jpal

Δημοσίευση από jpal » 12 Οκτ 2011 17:38

Καλησπέρα, και καλώς σας βρίσκω. Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να μπεί ο τίτλος σαν θέμα ή σαν περιγραφή, αλλά αυτό μου βγήκε. :P

Ας προχωρήσω στο δια ταύτα. Θέλω να φτιάξω μία σελίδα από την αρχή με drupal. Η εγκατάσταση έχει γίνει με τον σωστό τρόπο, 'κλείδωσα' την ασφάλεια και είμαι Ok. Εχω εγκαταστήσει την 7.0 έκδοση και σαν γλώσσα τα αγγλικά.

Βρίσκομαι στο στάδιο εξοικίωσης με το περιβάλλον του drupal. Όπως μπορεί να διακρίνει κάποιος θα μας πάρει πολλές σελίδες ρωτώντας και ψάχνοντας, ελπίζω να τα βγάλω πέρα. :) καθώς δεν έχω και την εμπειρία, είμαι 'αρχάριος' στον χώρο. :oops:

Θέλω να 'χτισω' από την αρχή το template, καθορίζοντας τις στήλες και τις γραμμμές. Ετσι όπως το έχω σκεφτεί θέλω να έχει δύο γραμμές (πάνω και κάτω) και δύο στήλες (δεξιά και αριστερα), για αρχή κάποια βοήθεια σε αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων jpal.

Άβαταρ μέλους
unik

Δημοσίευση από unik » 18 Οκτ 2011 10:04

Θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις το το zen και να πειραματιστείς από κει και πέρα με την δημιουργία ενός subtheme.
Οδηγίες θα βρεις στη σελίδα του project άλλα και στο README.txt που υπάρχει μέσα στο πακέτο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Drupal”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης