ερψτηση για διαφημιση facebook

Τρόποι για να διαφημίσουμε προϊόντα, υπηρεσίες και ιστοσελίδες μέσα στο διαδίκτυο (AdWords, κτλ).

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
VERAA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VERAA » 11 Σεπ 2011 15:23

θελω να κανω μια διαφημιση στο faceboοk αλλα δεν γνωριζω και πολλα και εχω καποιες αποριες.
θελω να πληρωνων ανα κλικ και ξεκινωντας να φτιαξω την διαφημιση μου εβγαλε μια προτιμονεμη τιμη 0,37/κλικ αλλα μου ελεγε οτι μπορω να την ξεκινησω και με 0,01/κλικ.
τι διαφορα θα εχω?θα διαρκει λιγοτερο η διαφημιση μου?
αρχικα θελω να ξεκινησω με 50 ευρω τον μηνα,μολις τελειωσουν τα λεφτα,σταματαει και η προβολη ή πρεπει να κανω κατι παραπανω?
εχετε να μου προτεινετε κατι?
ευχαριστω για τον χρονο σας
ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ-ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 11 Σεπ 2011 16:47

VERAA έγραψε:θελω να κανω μια διαφημιση στο faceboοk αλλα δεν γνωριζω και πολλα και εχω καποιες αποριες.
θελω να πληρωνων ανα κλικ και ξεκινωντας να φτιαξω την διαφημιση μου εβγαλε μια προτιμονεμη τιμη 0,37/κλικ αλλα μου ελεγε οτι μπορω να την ξεκινησω και με 0,01/κλικ.
τι διαφορα θα εχω?θα διαρκει λιγοτερο η διαφημιση μου?
αρχικα θελω να ξεκινησω με 50 ευρω τον μηνα,μολις τελειωσουν τα λεφτα,σταματαει και η προβολη ή πρεπει να κανω κατι παραπανω?
εχετε να μου προτεινετε κατι?
ευχαριστω για τον χρονο σας
Αν βαλεις 0,01 θα εμφανίζεται λιγότερο γιατί θα την φάει ο ανταγωνισμός. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι πρέπει να την βάλεις και 0,37. Βάλτην πιο λίγο.
Ναι μολις τελειωσουν τα λεφτα σταματαει η διαφήμιση.

Η επιτυχία της διαφήμισης, για τόσα λίγα λεφτά που διαθέτεις, θα κριθεί από το πόσο καλά μπορείς να στοχοποιήσεις τις εμφανίσεις της. Όχι από την τιμή, τον αριθμό των κλικς και το πότε θα τελειώσει. Αλλά το πόσο ποιοτικά κλικς θα δεχτείς.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίζοντας προϊόντα (AdWords, κτλ)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες