Πώς δουλευει ο PayPal λογαριασμος για πληρωμες σε επιχειρηση; (οχι κωδικα)

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ideal

Δημοσίευση από ideal » 02 Απρ 2013 19:41

Καλησπερα. Επειδη δε γνωριζω τιποτα απο PayPal (δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε την υπηρεσια) ηθελα να με βοηθησετε λιγο. Θελω να λαμβανω πληρωμες των υπηρεσιων μου μεσω της σελιδας μου και θελω να ρωτησω τα ακολουθα:

1) Ειδα οτι υπαρχουν διαφορα ειδη λογαριασμων (personal,business κλπ). Πώς ξερω ποιο ειναι πιο καταλληλο για να επιλεξω; Υπαρχουν περιορισμοι στα εσοδα ή καπου αλλου;
2) Ο λογαριασμος PayPal ειναι συνδρομητικη υπηρεσια; Δηλαδη πρεπει να πληρωνω μηνιαιως ή ειναι δωρεαν; Μου ειπαν οτι πρεπει να πληρωσω για το API key. Ισχυει;
3) Θελω τα χρηματα μετα να τα μεταφερω σε λογαριασμο στην τραπεζα και οπως διαβασα γινεται. Πρεπει να εχω συγκεκριμενο λογαριασμο;
4) Ποια η διαφορα του [personal,business] με το [standard,express];

Βοηθηστε με να το διαλευκανω λιγο στο μυαλο μου. Ευχαριστω.
Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματά μας χρησιμοποιώντας τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε όταν τα δημιουργήσαμε. -Α. Einstein

Rent a Car

Άβαταρ μέλους
ideal

Δημοσίευση από ideal » 03 Απρ 2013 11:48

5)Διαβασα επισης οτι ισως χρειαζεται να εκδωσω καποια VISA. Ειναι υποχρεωτικο;

Οποιος μπορει να βοηθησει λιγο...
Ευχαριστω.
Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματά μας χρησιμοποιώντας τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε όταν τα δημιουργήσαμε. -Α. Einstein

Rent a Car

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες