πρόβλημα προσαρμογής σελίδας facebook

Joomla! Templates

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 20 Φεβ 2013 01:42

έχω δημιουργήσει ένα προτυπο και το έχω μετατρέψει σε joomla 2.5 , ενώ λειτουργεί κανονικά σε ότι και εάν κάνω όταν πάω να βάλω την σελίδα του facebook είτε με html5 είτε με iframe δεν την εμφανίζει με τίποτα. Στα άλλα iframe δεν έχω πρόβλημα τα εμφανίζει κανονικά όλα, αρχικά σκέφτηκα ότι είναι θέμα cache αλλά την απενεργοποίησα και πάλι τίποτα. Μετά παρατήρησα ότι σε chrome παίζει κανονικά αλλά σε exploren και firefox τίποτα, πατώντας την προβολή σφαλμάτων και μετά την κονσόλα σφαλμάτων μου βγάζει αυτά τα 2 μηνύματα

1) Unsafe JavaScript attempt to access frame with URL http://ads.pocasport.com/Ad.ashx?adid=4 ... 719ddda488 from frame with URL http://www.facebook.com/plugins/likebox ... ader=false. The frame requesting access set 'document.domain' to 'facebook.com', but the frame being accessed did not. Both must set 'document.domain' to the same value to allow access.

2) Failed to load resource: the server responded with a status of 500 (Internal Server Error) http://www.facebook.com/plugins/likebox/connect

έχει ξανασυμβεί σε κανέναν;;
Εικόνα

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 20 Φεβ 2013 16:25

Τι είναι αυτό που πας να βάλεις ακριβώς? κάποιο module που κατέβασες? καλείς με κάποιον τρόπο κάποιο κρυφό url που μάλλον είναι affiliate link ή κάτι τέτοιο, καλά κάνει και δεν σε αφήνει γιατί θα μπορούσε να είναι οτιδήποτε.

Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 20 Φεβ 2013 17:17

αυτό που θέλω να βάλω είναι το iframe από την σελίδα στο facebook που το παίρνω από το facebook developers χωρίς έξτρα πρόσθετα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 24 Φεβ 2013 14:05

τελικά όσο και αν έχω ψάξει δεν βρίσκω άκρη τόσες μέρες, έχω απενεργοποίηση την cache τελείως αλλά ακόμα τίποτα... υπαρχει περίπτωση να φταίει το doctype κατά τον σχεδιασμό του προτύπου? γιατί ακόμα και σχετικές επεκτάσεις που έχω προσθέση πάλι δεν λειτουργούν, το βλέπω εγώ από το chrome αλλά μόνο στον δικό μου υπολογιστή φαινεται σε κανέναν άλλον...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 24 Φεβ 2013 14:25

λύθηκε!!!!!!!!!!!!!!! είχα βάλει ένα κώδικα στο αρχείο .htaccess για να δηλώνω ημερομηνία λήξης των script και των εικόνων, με το που το έσβησα δούλεψε κανονικά!!! ευχαριστώ για τον χρόνο που ασχολήθηκε ο καθένας
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! Templates”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης