Πρόβλημα με το akeeba backup

Joomla! Extensions (Components, Modules, Plugins)

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
doodlemat
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από doodlemat » 14 Ιαν 2014 09:36

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω ένα site σε joomla 3 και σήμερα ήθελα να κάνω ένα backup με το πολύ καλό extension akeeba backup. Το backup φαίνεται να έγινε κανονικά, όμως οταν πάω στο administrator/components/akeeba κτλ για να κατεβάσω το αρχείο (σε binary mode) κατεβαίνει και ενώ ξεκινάω το extract με το akeeba exctract wizard μου βγάζει μήνυμα σφάλματος. Το δοκίμασα 100 φορές και όλο το ίδιο κάνει.

Πιο συγκεκριμένα μου λέει
invalid Archive Format
. Δοκίμασα και με το kickstart να το τρέξω κατευθείαν στον σέρβερ αλλά τα ίδια. Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 14 Ιαν 2014 11:49

Κορυφαίο και Ελληνικό extentsion. Είναι αρκετά συνηθισμένο πρόβλημα και έχει αρκετές δημοσιεύσεις στο φορουμ τους. Το googlαρες; https://www.google.gr/search?q=akeeba+e ... 3&ie=UTF-8

doodlemat
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από doodlemat » 14 Ιαν 2014 13:32

Φυσικά και το googl-αρα και φυσικά έψαξα κάθε πιθανή εκδοχή στο φόρουμ τους. Δοκίμασα και το kick start σαν μια ακόμη λύση αλλά συνεχίζει να μου εμφανίζει error. Το πρόβλημα μπορεί να είναι τόσο μικρό που να είναι μέσα στα μάτια μου, αλλά δεν μπορώ να το δω. Γι' αυτό άνοιξα το θέμα, για να ακούσω πιθανές αντίστοιχες εμπειρίες και εκδοχές.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! Extensions (Components, Modules, Plugins)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες