Ladopano Startup Promo. βάλε link στις σελίδες σου και κέρδισε έως 15€ + 8% Προμήθεια.

το πρώτο πλήρες ηλεκτρονικό κατάστημα για την Βάπτιση

Συντονιστής: billt

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
billt

Ladopano Startup Promo. βάλε link στις σελίδες σου και κέρδισε έως 15€ + 8% Προμήθεια.

Δημοσίευση από billt » 11 Ιούλ 2011 20:13

Το startup promo του affiliate program του Ladopano.gr

Δοκιμάστε το πρόγραμμά μας και σας χαρίζουμε εως 15€, χωρίς να χρειαστεί να πραγματοποιήσετε καμία πώληση! Συγκεκριμένα :

1) Ανεβάστε 2 affiliate links του ladopano.gr (το ένα τουλάχιστον banner) ανά σελίδα σας με PR1 τουλάχιστον και δοκιμάστε το πρόγραμμα μέχρι τις 31/7

2) Στείλτε μου το λινκ της σελίδας σας και το affiliate id σας στην Affiliate Motion ή LW και εγώ θα σας πιστώσω 5€ για κάθε σας σελίδα για το μήνα Ιούλιο.

Κάθε affiliate μπορεί να συμμετέχει με εως 3 σελίδες (δηλ. 6 links με αμοιβή εως 15€) ανεξάρτητα από το δίκτυο.

Το bonus θα δωθεί στους 50 πρώτους affiliates που θα επικοινωνήσουν μαζι μου, αρκεί να μου στείλετε τα links των σελίδων σας, μαζί με το affiliate id σας εως και την Παρασκευή 8/7 στο email : affiliates[at]ladopano.gr

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 11 Ιούλ 2011 20:18

Σας ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή σας. Έχετε ειδοποιηθεί όλοι με email για το bonus σας :)

Να θυμίσω ότι υπάρχει μόνο ένα bonus ανα affiliate και όσοι έστειλαν τις σελίδες τους και για τα 2 networks θα πιστωθούν στο δίκτυο για το οποίο μου έστειλαν το πρώτο μήνυμα.

Σε λίγες μέρες θα δείτε τη σχετική πίστωση στο δίκτυο σας.

Ιδιαίτερα θέλω να ευχαριστήσω για τα θετικά σας σχόλια, σχετικά με την ενέργεια αυτή, το e-shop κτλ

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Ιούλ 2011 21:39

τελικά σε πόσους δόθηκε; σε 50 ή 100;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 12 Ιούλ 2011 21:47

Ξεκίνησε καλά, αλλά τελικά είμασταν κάτω από 50 affiliates, γύρω στους 30-35. Δυστυχώς πάρα πολλά σιτες δεν είχαν PR και έτσι δεν πήραν bonus. Το πολύ ενθαρρυντικό είναι τα σχόλια των affiliates για το όλο πρόγραμμα και την ενέργεια. Επίσης βλέπω ότι τα περισσότερα links που μπήκαν δίνουν κίνηση.

Με την ευκαιρία θέλω να σας πω ότι έστειλα τη λίστα στα δίκτυα, απλά θα χρειαστεί να κάνω confirm την πληρωμή στο τέλος του μήνα για να τα δείτε στο λογαριασμό (για LW).

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Ιούλ 2011 22:06

οπότε έχουμε ακόμα 15-20 affiliates που μπορούν να βάλουν τα link ακόμα και τώρα; ή έκλεισε το promo;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 12 Ιούλ 2011 22:18

Λοιπόν OK :)
θα το κάνουμε freestuffers only! Δεν θα το ανακοινώσω αλλού παρά μόνο εδώ:

Παράταση μέχρι και την Παρασκευή 15/7 για εως και άλλους 30!

Στείλτε ότι έχετε σε σελίδες με θέμα deal, shopping, γυναίκα, βάπτιση, γάμος κτλ και όποια άλλη σχετική πιστεύετε ότι θα σας βοηθήσει να πραγματοποιήσετε πωλήσεις και να βγάλετε λεφτά και με τουλάχιστον PR1.

Εως 3 ιστοσελίδες ανά affiliate, στέλνετε το id του δικτύου σας και τα links στο affiliates[at]ladopano.gr και επικοινωνώ μαζί σας για την επιβεβαίωση του bonus.

Θα χαρώ για κάθε σχόλιο ή πρόταση που αφορά τη σελίδα ή το πρόγραμμα :)

gkanos

Δημοσίευση από gkanos » 14 Ιούλ 2011 00:51

Καλά, θα κάνω χαζή ερώτηση είμαι σίγουρος.
Άλλα τι είναι το PR1, βλέπετε δεν έχω καμιά σχέση με affiliate networks οπότε....:)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιούλ 2011 00:54

το PR δεν έχει σχέση με affiliate networks, είναι ένας αριθμός που δίνει η google με διάφορα κριτήρια που δεν είναι ο χώρος εδώ για να πούμε.

το μόνο που σε ενδιαφέρει τώρα είναι ότι το PR της σελίδας σου μπορείς να το μάθεις από εργαλεία όπως αυτό http://www.prcheckingtool.com/
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 14 Ιούλ 2011 01:57

Εγώ θέλω να μας δώσουν διαφορετικά "πράγματα" για εμάς που έχουμε

πελάτες που ΕΧΟΥΝ καλύτερο απο PR5, είναι σχετικοί με το αντικείμενο και ψάχνουμε τρόπο να τους δείξουμε πως το site τους ΜΠΟΡΕΙ να έχει ένα business model λίγο διαφορετικό.

Να έχουμε affiliate lvls' δηλαδή :-)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιούλ 2011 02:03

το PR 1 νομίζω το ζητάει για να μην έχουμε το φαινόμενο, φτιάχνω μια σελίδα σήμερα για να πάρω τα 15 ευρώ.

από εκεί και πέρα εάν φέρνεις πωλήσεις σίγουρα μπορείς να διαπραγματευτείς το level σου ;)
...μιας και μηλάμε για affiliate marketing κι όχι για link building ;)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 14 Ιούλ 2011 02:22

Εδώ είναι το ζήτημα.

Εγώ κάνω τη δουλειά για πελάτη μου. Για να τον "πείσω" να κάνει περισσότερα και να το αξιοποιήσει, θα μπορούσα με παραπάνω πράγματα να προσφέρονται για το lvl του ;)

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 14 Ιούλ 2011 15:48

Basilakis, τα affiliate lvls είναι δεδομένα (ή θα πρέπει να είναι δεδομένα) σε κάθε πρόγραμμα, αλλά θα πρέπει να γίνουν πωλήσεις, αλλιώς δεν υπάρχει αντικείμενο συζήτησης. Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι ήδη μεγάλο το ποσοστό, αν λάβεις υπόψιν σου ότι οι τιμές είναι σε πολλά προϊόντα 20%-30% χαμηλότερες απ' ότι στα περισσότερα καταστήματα βαπτιστικών.

Δεν με νοιάζει γενικά το PR (στο propo μπήκε μόνο για το λόγο που ανέφερε ο Γιάννης), το μόνο που με νοιάζει είναι να βγάλει λεφτά ο affiliate. Οπότε δεν μπορώ να δώσω 'διαφορετικά πράγματα' ανάλογα με το site, παρά μόνο ανάλογα με τον αριθμό των πωλήσεων.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιούλ 2011 15:54

...κάτι λογικό για affiliate program...
- follow me @twitter

gkanos

Δημοσίευση από gkanos » 14 Ιούλ 2011 17:22

cordis έγραψε:το PR δεν έχει σχέση με affiliate networks, είναι ένας αριθμός που δίνει η google με διάφορα κριτήρια που δεν είναι ο χώρος εδώ για να πούμε.

το μόνο που σε ενδιαφέρει τώρα είναι ότι το PR της σελίδας σου μπορείς να το μάθεις από εργαλεία όπως αυτό http://www.prcheckingtool.com/
Ευχαριστώ!

3dgrStudio

Δημοσίευση από 3dgrStudio » 14 Ιούλ 2011 20:10

cordis έγραψε:το PR δεν έχει σχέση με affiliate networks, είναι ένας αριθμός που δίνει η google με διάφορα κριτήρια που δεν είναι ο χώρος εδώ για να πούμε.

Κι εγώ δεν είχα ιδέα τι είναι τι PR1. Ευτυχώς μέσα από τη συζήτηση έμαθα καινούρια πράγματα.
Παράταση μέχρι και την Παρασκευή 15/7 για εως και άλλους 30!

Στείλτε ότι έχετε σε σελίδες με θέμα deal, shopping, γυναίκα, βάπτιση, γάμος κτλ και όποια άλλη σχετική πιστεύετε ότι θα σας βοηθήσει να πραγματοποιήσετε πωλήσεις και να βγάλετε λεφτά και με τουλάχιστον PR1.
Έχω μια ιστοσελίδα με προϊόντα αλόης βέρα: www.aloegreece.gr
Μπήκα στην http://www.prcheckingtool.com/ σελίδα και μου έβγαλε PR2. Δεν είναι καλό, βέβαια, αλλά ελπίζω να ανέβει!

Βillt , μήπως σε ενδιαφέρει η σελίδα μου για διαφήμιση;
στέλνετε το id του δικτύου σας και τα links στο affiliates[at]ladopano.gr και επικοινωνώ μαζί σας για την επιβεβαίωση του bonus.
Αν καταλάβαινα και τι ακριβώς πρέπει να σου στείλω, καλά θα ήταν ... :D

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη:

Είμαι φυσικό πρόσωπο και έχω ιστοσελίδα ως ανεξάρτητος συνεργάτης σε εταιρία δικτυακού μάρκετινγκ. Ως affiliate όταν πληρωθώ, η διαφημιζόμενη επιχείρηση θα κάνει την κατάθεση αναφέροντας το ΑΦΜ μου. Θα έχω την υποχρέωση να εμφανίζω τα όποια έσοδα στην φορολογική μου δήλωση; Τι γνωρίζετε σχετικά;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ladopano [LW]”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης