Καμπάνια Acai Berry Thin

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό ClickBanner Affiliate Network.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

TnsGR
Επικοινωνία:

Καμπάνια Acai Berry Thin

Δημοσίευση από TnsGR » 08 Αύγ 2011 01:13

ClickBanner οι πληρωμές έγραψες ;;;

Αγαπητοί χρήστες του forum σας ενημερώνω πως ενώ έκανα διαφημιστική καμπάνια clickbanner την γνωστή σε όλους σχεδόν acaiberry και αφού πέρασαν καμιά 40αριά μέρες και ήταν περίπου 2000χιλιάδες click μου έστειλαν mail και μου είπαν πως τα 1500 click δεν τα πληρώνουν γιατί λέει έγιναν από 5 χρήστες...
και ενώ τους απόδειξα (όσο γίνετε) πως δεν είναι έτσι, με αγνόησαν σε 2 mail χωρις να μου απαντήσουν χωρίς φυσικά να πληρώσουν και χωρίς να δικαιολογηθούν...

έχουμε υπόλοιπο 100€ κάνα μήνα, που τους τα χαρίζω και αυτά γιατί τόσα μου έκοψαν, τόσα θα τους έλειπαν...

Για ποιες πληρωμές μιλάνε ????

Κάνεις τι δουλεία τους, κάνεις διαφήμιση και προώθηση 30-40 μέρες και μετά σου πετάνε ενα παραβίασες τους όρους ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΒΙΑΣΕΣ και δεν πληρώνουν... αλλά η διαφήμιση έγινε καλά καλά...

Κάντε οτι νομίζετε, σε εσάς μπορεί όλα να είναι καλά και να πληρώνουν... εμένα ότι μου έτυχε, αυτό και μοιράζομαι μαζί σας

Το blog δεν το αναφέρω, για να μην γίνει διαφήμιση, απλά αναφέρω πως το acaiberry είχε πάνω από 200.000 χιλιάδες εμφανίσεις σε μορφή αναρτήσεων κιόλας, όχι σε μια γωνία στην σελίδα...

Αυτά...καλό καλοκαίρι και το νου σας :)
Άγγελος

Άβαταρ μέλους
ClickBanner
Επικοινωνία:

Καμπάνια Acai Berry Thin

Δημοσίευση από ClickBanner » 08 Αύγ 2011 13:00

Αγαπητέ Affiliate,

Ένα δίκτυο διέπεται από τους Γενικούς Όρους του δικτύου καθώς και ειδικούς Όρους και Προϋποθέσεις για τις συγκεκριμένες καμπάνιες.

Η συγκεκριμένη καμπάνια τρέχει με εκπληκτικά αποτελέσματα ΚΑΙ για τους affiliate ΚΑΙ για τον διαφημιζόμενο. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι τρέχει αποκλειστικά με το ClickBanner εδώ και 6 μήνες ( από 9 Μαρτίου δηλαδή) με τεράστια επιτυχία.

Συγκεκριμένα λοιπόν σε αυτήν την καμπάνια που πληρώνει ανα κλικ, η καμπάνια πληρώνει τα UNIQUE κλικς, δηλαδή τα μοναδικά κλικς.

Όπως συζητήσαμε και στα email που ανταλλάξαμε, σας έχουμε στείλει αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις 5 IP που υπέδειξε το σύστημα ασφαλείας της πλατφόρμας. Παράλληλα, τα κλικς που προήλθαν από αυτές τις 5 IP έχουν χρόνο παραμονής στο site του διαφημιζόμενου λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο.

Εκτός από αυτό, όπως σας στείλαμε και στα email μου ανταλλάξαμε, μπορείτε και εσείς να δείτε αναλυτικά στα στατιστικά σας στην πλατφόρμα, ότι τα κλικς που έχουν αφαιρεθεί ΔΕΝ έχουν referral site, δηλαδή δεν έχει καταγραφεί το URL από το οποίο έχει έρθει το κλικ, κάτι που ταυτοποιεί ότι τα κλικς αυτά ΔΕΝ είναι από μοναδικούς επισκέπτες.

Στόχος μας ήταν και θα είναι να προσφέρουμε σε εσάς πρωτότυπες καμπάνιες και στους διαφημιζόμενους ποιοτικά αποτελέσματα. Προς αυτήν την κατεύθυνση λοιπόν στοχεύουν και τα συστήματα ασφαλείας και οι συστηματικοί έλεγχοι που κάνουμε καθημερινά.

Ευχαριστούμε

TnsGR
Επικοινωνία:

Καμπάνια Acai Berry Thin

Δημοσίευση από TnsGR » 08 Αύγ 2011 13:57

Σας εξήγησα και στο email αναλυτικά, αλλά εδώ διαβάζουν κι άλλη και ας βγάλουν τα συμπεράσματά τους...

Δώστε μου απάντηση γιατί δε γνωρίζω σε 2-3 πράγματα να λήξουμε το θέμα...

1ον Πως είναι δυνατόν για 30 μέρες να βαράνε 40-50 click την μέρα η συγκεκριμένες IP ? και όχι σε 3-4 μέρες να τα έχουν βαρέσει... 30 μέρες ίδιο ip υπήρχε ;

2ον Πως είναι δυνατόν ip του εξωτερικού να έχουν κάνει αυτά τα click που λέτε πως έγιναν ; στην Αμερική δεν είχαν τη να κάνουν και clickαραν στο blog μου για να περάσει η ώρα κάνα μήνα ; η ip που μου έχετε αναφέρει είναι εκτός Ελλάδος... (άλλη μια απόδειξη πως δεν ευθύνεται το blog)

3ον Πως είναι δυνατόν να συμβαίνει μόνο στο δικό μου blog αυτό ;

4ον Γιατί έπρεπε να περάσουν 30+ μέρες, να γίνουν 2000χιλιάδες click και μετά να με ενημερώσετε ;

και 5ον Δεν με ενδιαφέρει αν πούλησε η όχι, δεν με ενδιαφέρει αν έμειναν στην σελίδα, δεν με ενδιαφέρει αν έχει refferal, εγώ ξέρω πως η διαφήμιση έγινε 1 μήνα τηρώντας όλους τους Γενικούς Όρους του δικτύου καθώς και ειδικούς Όρους και Προϋποθέσεις...

Α, Ξέχασα...δεν τηρώ έναν...τον 2.7

2.7 Η παρούσα λίστα απαγορεύσεων δεν είναι εξαντλητική. Εάν κάποιος Χρήστης παραβιάσει
το πνεύμα αυτών των προϋποθέσεων ή αν η Πάροχος ΘΕΩΡΗΣΕΙ τη συμπεριφορά ενός Χρήστη
ως ανήθικη, η Πάροχος διατηρεί το δικαίωμα να τερματίσει τη συμμετοχή του συγκεκριμένου
Χρήστη στην Υπηρεσία και να παρακρατήσει Προμήθεια σύμφωνα με την παράγραφο 11.3
του Συμφωνητικού. Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΟΧΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΚΕΙΤΑΙ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ.

τι εννοείτε δεν έχουν refferal ; <<ότι τα κλικς που έχουν αφαιρεθεί ΔΕΝ έχουν referral site, δηλαδή δεν έχει καταγραφεί το URL από το οποίο έχει έρθει το κλικ, κάτι που ταυτοποιεί ότι τα κλικς αυτά ΔΕΝ είναι από μοναδικούς επισκέπτες.>>

Πως καταγράφηκαν σε εμένα ;

TnsGR
Επικοινωνία:

Καμπάνια Acai Berry Thin

Δημοσίευση από TnsGR » 08 Αύγ 2011 14:01

και σίγουρα ... :
Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι τρέχει αποκλειστικά με το ClickBanner εδώ και 6 μήνες...

τίποτα δεν είναι τυχαίο :)

Προς αυτήν την κατεύθυνση λοιπόν στοχεύουν και τα συστήματα ασφαλείας και οι συστηματικοί έλεγχοι που κάνουμε καθημερινά.

καθημερινά ;;;; σε εμένα δεν ισχύει αυτό μάλλον...

migz

Καμπάνια Acai Berry Thin

Δημοσίευση από migz » 09 Αύγ 2011 00:18

Σίγουρα κάποια λαμογιά θα έχεις κάνει.

Είτε βάζοντας το λινκ με παραπλανητική ονομασία και με απόκρυψη του ref link έτσι ώστε να μην φαίνεται στην CB και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να γινονται πολλα κλικς απο τους επισκέπτες, είτε βάζοντας το λινκ ως popup, είτε ηταν βαλτοί, είτε αγόρασες κλικ απο ιστοσελίδες στυλ neobux και εβαλες εκει το λινκ, είτε απο εσενα τον ίδιο μεσω VPN εξωτερικου, ειτε, είτε, είτε.. Οπότε πάρε όσα "καθαρά" χρήματα σου δίνουν εαν σου δίνουν, και συνέχισε χωρίς λαμογιές.

Απο την στιγμή που η εταιρεία σου έχει παρέχει αυτά τα στοιχεία δεν φαντάζομαι να περιμένεις να πληρωθείς κιολας για τόσα συνεχόμενα και άσκοπα κλικ έχουν γίνει απο τις ίδιες ip. ΟΥΤΕ η CB ουτε καμια άλλη εταιρεια, ουτε κανενας διαφημιζόμενος δεν πρόκειται να πληρώσει ποτε για κατι τέτοιο.

Κάτι τέτοια γίνονται και απο έξυπνους Publishers του adsense και μετά λένε για την Google. Μόνο που η google είναι πιο αυστηρή και σου κλείνει άμεσα το account.

Η συγκεκριμένη καμπάνια της CB είναι όντως απο τις πιο πετυχημένες, και έχει αποφέρει αρκετά κέρδη όλους αυτούς τους μήνες, και πληρώνει μια χαρά. Επίσης χαιρόμαστε που και ο διαφημιζόμενος δηλώνει ευχαριστημένος.

Όσο για τις 4 ερωτήσεις που παραθέτεις νομίζω εσύ είσαι άυτός που πρεπει να τις απαντήσει, εμείς δεν είμαστε τόσο έξυπνοι. Όλα τα κλικ εγιναν απο 4-5 ips που έμειναν για λιγοτερο απο 1 sec στο site = εξοφθαλμη μαφια. Εσύ πότε θα έκλεινες ένα website αμέσως; Μάλλον όταν πήγες εκεί χωρίς τη θέληση σου ή όταν νόμιζες πως πήγαινες αλλού και τελικά βρέθηκες αλλου, σωστά; Ελεος δηλαδη.. μονο και μονο που ψαχνεις να βρεις δικαιο με αυτά τα ερωτήματα για να υπερασπίσεις τη θέση σου πάει να πει πως δεν ξέρεις και πολλά καθως το θέμα με τις ip ξεκαθαριζει πληρως το θεμα.

PS. Δεν εχω οποιαδήποτε σχεση με την CB απλα με τέτοια θέματα απο κάποιους που νομίζουν πως ανακάλυψαν την κότα με τα χρυσά αυγά, αγανακτώ.

PS2. Σαν και εσενα πιθανόν να υπάρχουν και άλλοι οι οποιοι όταν έρθει η ώρα της πληρωμής και η CB ριξει μια ματια στα στατιστικα των κλικς τους τοτε κατα πάσα πιθανότητα δεν θα πληρωθούν. Ήδη καπου έχει πάρει το μάτι μου 2-3 sites με ύποπτες τεχνικες..

PS3. Στην αρχή λες "ενώ τους απόδειξα (όσο γίνετε) πως δεν είναι έτσι".. ¨Ελα μωρε.. πως τους απόδειξες και δεν το δεχτήκαν; Απορώ πως τόλμησαν κάτι τέτοιο και αρκέστηκαν μόνο στις πληροφορίες που τους παρέχει το χαζο πανελ το οποίο παρακολουθεί αρκετά αναλυτικά τα παντα. Ελπίζω μονο η τραντακτή σου απόδειξη να ήταν κάτι καλύτερο απο τις 4 ερωτήσεις που παράθεσες.

TnsGR
Επικοινωνία:

Καμπάνια Acai Berry Thin

Δημοσίευση από TnsGR » 09 Αύγ 2011 16:23

Καλησπέρα φίλε migz...

Δεν ξέρω γιατί κάνεις τον δικηγόρο της clickbanner αλλά αν ήξερες λίγο καλύτερα τα πράγματα δεν θα έγραφες αυτά που έγραψες...

καμιά τεχνική δεν χρησιμοποιώ ούτε και γνωρίζω της περισσότερες από αυτές που γράφεις...

της ερωτήσεις ούτε εσύ της απάντησες παρόλο το κειμενάκι σου...

1ον Πως είναι δυνατόν για 30 μέρες να βαράνε 40-50 click την μέρα η συγκεκριμένες IP ? και όχι σε 3-4 μέρες να τα έχουν βαρέσει... 30 μέρες ίδιο ip υπήρχε ;

2ον Πως είναι δυνατόν ip του εξωτερικού να έχουν κάνει αυτά τα click που λέτε πως έγιναν ; στην Αμερική δεν είχαν τη να κάνουν και clickαραν στο blog μου για να περάσει η ώρα κάνα μήνα ; η ip που μου έχετε αναφέρει είναι εκτός Ελλάδος... (άλλη μια απόδειξη πως δεν ευθύνεται το blog)

3ον Πως είναι δυνατόν να συμβαίνει μόνο στο δικό μου blog αυτό ;

4ον Γιατί έπρεπε να περάσουν 30+ μέρες, να γίνουν 2000χιλιάδες click και μετά να με ενημερώσετε ;

και 5ον Δεν με ενδιαφέρει αν πούλησε η όχι, δεν με ενδιαφέρει αν έμειναν στην σελίδα, δεν με ενδιαφέρει αν έχει refferal, εγώ ξέρω πως η διαφήμιση έγινε 1 μήνα τηρώντας όλους τους Γενικούς Όρους του δικτύου καθώς και ειδικούς Όρους και Προϋποθέσεις...

περιμένω επίσημη απάντηση από clickbanner και όχι από χρήστη γιατί έχει καλύτερη γνώση του θέματος καθώς έχουν σταλθεί 3-4 mail εκατέρωθεν

PS2. Σαν και εσενα πιθανόν να υπάρχουν και άλλοι οι οποιοι όταν έρθει η ώρα της πληρωμής και η CB ριξει μια ματια στα στατιστικα των κλικς τους τοτε κατα πάσα πιθανότητα δεν θα πληρωθούν. Ήδη καπου έχει πάρει το μάτι μου 2-3 sites με ύποπτες τεχνικες..
(να τα αναφέρεις στο forum αυτά τα site)

PS3. Στην αρχή λες "ενώ τους απόδειξα (όσο γίνετε) πως δεν είναι έτσι".. ¨Ελα μωρε.. πως τους απόδειξες και δεν το δεχτήκαν; Απορώ πως τόλμησαν κάτι τέτοιο και αρκέστηκαν μόνο στις πληροφορίες που τους παρέχει το χαζο πανελ το οποίο παρακολουθεί αρκετά αναλυτικά τα παντα. Ελπίζω μονο η τραντακτή σου απόδειξη να ήταν κάτι καλύτερο απο τις 4 ερωτήσεις που παράθεσες.

ε, απάντησε μου εσύ τότε ; για να μάθω και εγώ πως γίνετε, και να μην γράφω της αηδίες που γράφω...

Τόμπολα

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Καμπάνια Acai Berry Thin

Δημοσίευση από bibisidis » 09 Νοέμ 2013 11:51

stm331 έγραψε:Acai Berry - purea caiberry. com Παρέλαβα την παραγγελία, εγκαίρως και τα χάπια λειτούργησαν θαυμάσια.
Σου εύχομαι να βάλεις 40 κιλά σε μια εβδομάδα. :evil:

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “ClickBanner”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης