LinkWise νέα πλατφόρμα - Γενικά σχόλια για τις καμπάνιες, ερωτήσεις και απορίες.

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό Linkwise Affiliate Network

Συντονιστής: Thalia - Linkwise

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

LinkWise νέα πλατφόρμα - Γενικά σχόλια για τις καμπάνιες, ερωτήσεις και απορίες.

Δημοσίευση από George - Linkwise » 04 Δεκ 2014 09:56

Καλημέρα

Δεν νομίζω πως χρειάζεται τέτοια ανακοίνωση, είναι αυτονόητο πως οι όροι χρήσης του δικτύου ισχύουν για όλους.

Όπως και στο προηγούμενο μήνυμά σου όμως, έτσι και τώρα αφήνεις κάποιες υπόνοιες για επιλεκτική εφαρμογή των όρων από μέρους μας, χωρίς να δίνεις κάποια παραπάνω στοιχεία που να επιβεβαιώνουν τους ισχυρισμούς σου.

Αν μη τι άλλο, νομίζω πως όλα αυτά τα χρόνια έχουμε αποδείξει πως αντιμετωπίζουμε όλους τους affiliates με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και με τα ίδια κριτήρια. Αν έχεις παρατηρήσει κάτι διαφορετικό είσαι ευπρόσδεκτος να βγεις και να το πεις δημόσια, αλλά είμαι σίγουρος πως δεν θα βρεις κάτι.
Linkwise Affiliate Network

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 18 Μαρ 2015 21:01

καλησπερα στην παρεα
ελαβα σπαμ απο εναν πελατη σας

φυσικα δεν ειναι δικο σας προβλημα

αλλα για πιο λογο να τον προωθουμε μεσω affiliate οταν στελνει χιλιαδες σπαμ;

εδω ειναι και το λινκ του σπαμ http://hotels24.gr/?cd3 (ειναι ο πελατης η κατι αλλο;)

Εικόνα

Mikros Affiliator

Δημοσίευση από Mikros Affiliator » 15 Απρ 2015 22:06

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος να μας πει τι ακριβώς παίζει με το remarketing της Linkwise?
Βασικά, 2 αρχικές απορίες:
-Επηρεάζει τα cookie & τις πωλήσεις μας αντίστοιχα?
-Ποια καταστήματα παίζουν & πόσο καιρό? :/

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 05 Ιουν 2015 22:36

καλησπερα

σημερα μου ηρθε η ενημερωση να αποδεχθω την πληρωμη μου και παω να πατησω την ΑΠΟΔΟΧΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ

αλλα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα το οποιο ειναι δεν ειναι νομιμο το θεωρω απαραδεκτο καθως ειμαι ανεργος απο τον σεπτεμβρη του 2012 και το οποιο ποσο ειναι εξαιρετικα πολυτιμο για μενα και την οικογενια μου

Έχετε ήδη εκδώσει 2 τίτλους κτήσης ανά εξάμηνο!

Τα στοιχεία μας δείχνουν πως αν αποδεχτείτε αυτή την πληρωμή, θα έχουν εκδωθεί στα στοιχεία σας περισσότεροι από 2 τίτλοι κτήσης υπηρεσιών μέσα στο τρέχον εξάμηνο, κάτι που δεν επιτρέπεται για τη δική σας κατηγορία πληρωμής (Ιδιώτης) με βάση τα Ελληνικά Λογιστικά Πρότυπα που ισχύουν από 1/1/2015.

Ο έλεγχος αυτός υπάρχει αποκλειστικά για τη δική σας προστασία σε ενδεχόμενο φορολογικό έλεγχο. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες.

συγνωμη για το διπλο ποστ αλλα για να το δουν και αλλοι

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 05 Ιουν 2015 23:06

Tο λογικό θα ήταν να σε πληρώνει στην ώρα σου και να σου εκδίδει συγκεντρωτικά το παραστατικό. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να καθυστερήσεις την πληρωμή σου.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Ιουν 2015 14:38

Τα παράπονά σου πρεπει να πανε στο κρατος. Ο νεος νομος δεν επιτρέπει πανω απο 2 αποδείξεις δαπάνης με τον ίδιο τίτλο εργασίας μέσα στο 6μηνο.

Αν σε αφήσει θα φας πρόστιμο.

Ακομα κι αν εχεις πανω απο 2 απο διαφορετικά δίκτυα θα φας πρόστιμο.

Αν δηλαδή εχεις 2 απο lw και αλλα 2 απο fv την έκατσες την βάρκα... Ασε κατι στην άκρη για την εφορία... Γιατί μετα θα φωνάζεις.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 06 Ιουν 2015 20:17

fiskilis έγραψε: αλλα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα το οποιο ειναι δεν ειναι νομιμο το θεωρω απαραδεκτο καθως ειμαι ανεργος απο τον σεπτεμβρη του 2012 και το οποιο ποσο ειναι εξαιρετικα πολυτιμο για μενα και την οικογενια μου

Καλα πλάκα μας κάνεις, εδώ προχθές μας έκανες μάθημα οτι :

( http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 726#607726 )

"Ο Μονος τροπος να βγαλεις χρηματα απο το internet ειναι να κοψεις το internet Και να βγεις εξω να βρεις καμια δουλια! "

Και σήμερα διαμαρτύρεσαι γιατί δεν μπορείς να βγάλεις τα χρήματα 3 φορά με απόδειξη δαπάνης στο εξάμηνο ???
"The word impossible is not in my dictionary."
Napoleon Bonaparte

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 07 Ιουν 2015 00:34

DimitriosX έγραψε:
fiskilis έγραψε: αλλα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα το οποιο ειναι δεν ειναι νομιμο το θεωρω απαραδεκτο καθως ειμαι ανεργος απο τον σεπτεμβρη του 2012 και το οποιο ποσο ειναι εξαιρετικα πολυτιμο για μενα και την οικογενια μου

Καλα πλάκα μας κάνεις, εδώ προχθές μας έκανες μάθημα οτι :

( http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 726#607726 )

"Ο Μονος τροπος να βγαλεις χρηματα απο το internet ειναι να κοψεις το internet Και να βγεις εξω να βρεις καμια δουλια! "

Και σήμερα διαμαρτύρεσαι γιατί δεν μπορείς να βγάλεις τα χρήματα 3 φορά με απόδειξη δαπάνης στο εξάμηνο ???
η δουλια που κανω ειναι να διαχειριζωμαι ενα πορταλ που εχει μοναδικη ενημερωση στο ειδος και απο εκει βγαινουν αυτα τα χρηματα, οποτε κανω δουλια δεν περναω ασκοπα τον χρονο μου στο ιντερνετ και στην ηλικια που ειμαι 52 φευγα αμα βρω δουλια θα κανω παρτυ

Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

Δημοσίευση από George - Linkwise » 07 Ιουν 2015 02:20

Όπως λέει και το μήνυμα, ο έλεγχος αυτός έχει μπει για τη δική σας προστασία καθώς την ευθύνη απέναντι στην εφορία για τη μη έναρξη επιτηδεύματος την έχει αυτός που παρέχει την υπηρεσία (ο affiliate δηλαδή στην περίπτωσή μας) και όχι τόσο αυτός που τη δέχεται.

Από την πλευρά μας θεωρούμε πως θα έπρεπε να υπάρχει κάποιου είδους πρόβλεψη για τέτοιου είδους υπηρεσίες που αποφέρουν μικρά εισοδήματα ώστε να μην χρειάζεται έναρξη ή η έναρξη μέχρι ένα όριο ποσού να μην επιβαρύνεται από κόστη όπως το τέλος επιτηδεύματος και η ασφάλιση στον ΟΑΕΕ. Για αφορολόγητο δεν μιλάω, αυτό μάλλον πλέον είναι όνειρο θερινής νυκτός.

Αυτή τη στιγμή αν ένας affiliate έχει έσοδα 300-400 ευρώ το μήνα, τότε αν κάνει έναρξη δεν θα του μένει σχεδόν τίποτα. Έτσι θα ξεπεράσουμε την οικονομική (και ανθρωπιστική) κρίση;

Μικρή σημασία έχει όμως το τί πιστεύουμε εμείς, σημασία έχει τί λέει ο νόμος. Παρ'όλα αυτά, αν κάποιος θέλει να πάρει την ευθύνη και να πληρωθεί περισσότερες φορές από όσες ορίζει ο νόμος, ας επικοινωνήσει μαζί μας και θα μπορέσουμε να τον εξυπηρετήσουμε.
Linkwise Affiliate Network

Απάντηση

Επιστροφή στο “Linkwise”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης