Ενημέρωση για νέο σύστημα πληρωμών

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό Linkwise Affiliate Network

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Μαρ 2014 10:41

η ανακοίνωση όπως την λάβαμε από την Linkwise
Αγαπητοί affiliates,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τον τρόπο πληρωμής των προμηθειών σας από το δίκτυο της Linkwise ο οποίος θα ισχύει από τις πληρωμές του Μαρτίου και στο εξής.

Για αναλυτική ενημέρωση, σας προτείνουμε να διαβάσετε το ανανεωμένο άρθρο «9 συχνές ερωτήσεις πληρωμών» στο blog μας. Συνοπτικά, η διαδικασία είναι η εξής:

- Η πληρωμή για κάθε affiliate θα υπολογίζεται στην αρχή κάθε μήνα (περίπου στις 5 του μήνα) και θα περιλαμβάνει όλες τις επιβεβαιωμένες προμήθειες για τις οποίες η Linkwise πληρώθηκε από τον διαφημιζόμενο έως το τέλος του προηγούμενου μήνα.

- Ο affiliate θα λαμβάνει ενημέρωση για την έκδοση της πληρωμής και θα έχει στη διάθεσή του μία εβδομάδα για την αποδοχή της.

- Ο affiliate θα μπορεί να κατεβάσει το αντίστοιχο παραστατικό («αυτοτιμολόγιο» για τις εταιρείες ή «τίτλος κτήσης υπηρεσιών» για τους ιδιώτες) μέσα από το διαχειριστικό του, μόλις αποδεχτεί την πληρωμή.

- Η πληρωμή θα γίνεται στις 15 του μήνα (ή την επόμενη εργάσιμη, αν η 15η δεν είναι εργάσιμη).

Αυτό το σύστημα πληρωμών έχει μεγάλα πλεονεκτήματα όπως:

- Θα πληρώνεστε πιο σύντομα για κάποιες προμήθειες. Π.χ. για τις επιβεβαιωμένες προμήθειες Μαρτίου, θα πληρωθείτε στα μέσα Μαΐου αντί για το τέλος Μαΐου (εφόσον ο διαφημιζόμενος εξοφλήσει την οφειλή του εντός Απριλίου). Σε περίπτωση μάλιστα που ο διαφημιζόμενος έχει προπληρώσει, θα πληρωθείτε στις 15 Απριλίου, δηλαδή εντός 15 ημερών από το κλείσιμο του μήνα!

- Όλα τα παραστατικά εκδίδονται αυτόματα από το σύστημα και έτσι δεν υπάρχει περιθώριο για λάθη ή για καθυστερήσεις.

Το παραπάνω σύστημα πληρωμών έχει σχεδιαστεί με γνώμονα τους μειωμένους χρόνους πληρωμών αλλά και τη λιγότερη δυνατή γραφειοκρατία. Ζητάμε μόνο την κατανόησή σας για τυχόν καθυστερήσεις προκύψουν την πρώτη περίοδο εφαρμογής του συστήματος, έως ότου όλοι οι διαφημιζόμενοι προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα σχετικά με την έγκαιρη εξόφληση των υποχρεώσεών τους προς το δίκτυο.

Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε ώστε να προσφέρουμε τη μέγιστη δυνατή ταχύτητα και διαφάνεια στο θέμα των πληρωμών, καθώς γνωρίζουμε πόσο σημαντικό είναι για όλους τους affiliates. Γι’ αυτό είναι στα σχέδιά μας να προσφέρουμε μεγαλύτερο βάθος πληροφορίας στους affiliates μέσω του διαχειριστικού τους σχετικά με τους όρους και το status πληρωμής για το κάθε πρόγραμμα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

Δημοσίευση από George - Linkwise » 19 Μαρ 2014 10:59

Καλημέρα

Βάζω και το link για το άρθρο στο blog καθώς εκεί τα εξηγούμε όλα πολύ πιο αναλυτικά:
http://linkwi.se/gr-el/blog/blog-inner/ ... -plhrwmwn/

Για ό,τι απορίες υπάρχουν, είμαστε στη διάθεσή σας! :)
Linkwise Affiliate Network

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Μαρ 2014 11:31

πολύ ωραίο το νέο σύστημα.

θα υπάρχει τρόπος που θα ενημερωνόμαστε αυτόματα εάν έχετε προπληρωθεί για την καμπάνια (ώστε να την προτιμούμε) ή το πότε έχετε πληρωθεί από τον κάθε διαφημιζόμενο;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

Δημοσίευση από George - Linkwise » 19 Μαρ 2014 12:33

Όταν εκδίδεται μια πληρωμή, υπάρχει αναλυτικός πίνακας με τα προγράμματα και την περίοδο που περιλαμβάνει ώστε να γνωρίζουν οι affiliates για ποιά προγράμματα και ποιές προμήθειες πληρώνονται.

Στο μέλλον θα προστεθούν όμως κι άλλες δυνατότητες, όπως ενημέρωση για τους όρους πληρωμής του κάθε προγράμματος ώστε να υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη διαφάνεια και επίσης -όπως λες κι εσύ- να ανταμείβονται από τους affiliates οι διαφημιζόμενοι που πληρώνουν γρηγορότερα.
Linkwise Affiliate Network

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 05 Ιουν 2015 22:34

καλησπερα

σημερα μου ηρθε η ενημερωση να αποδεχθω την πληρωμη μου και παω να πατησω την ΑΠΟΔΟΧΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ

αλλα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα το οποιο ειναι δεν ειναι νομιμο το θεωρω απαραδεκτο καθως ειμαι ανεργος απο τον σεπτεμβρη του 2012 και το οποιο ποσο ειναι εξαιρετικα πολυτιμο για μενα και την οικογενια μου

Έχετε ήδη εκδώσει 2 τίτλους κτήσης ανά εξάμηνο!

Τα στοιχεία μας δείχνουν πως αν αποδεχτείτε αυτή την πληρωμή, θα έχουν εκδωθεί στα στοιχεία σας περισσότεροι από 2 τίτλοι κτήσης υπηρεσιών μέσα στο τρέχον εξάμηνο, κάτι που δεν επιτρέπεται για τη δική σας κατηγορία πληρωμής (Ιδιώτης) με βάση τα Ελληνικά Λογιστικά Πρότυπα που ισχύουν από 1/1/2015.

Ο έλεγχος αυτός υπάρχει αποκλειστικά για τη δική σας προστασία σε ενδεχόμενο φορολογικό έλεγχο. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Re: Ενημέρωση για νέο σύστημα πληρωμών

Δημοσίευση από fiskilis » 05 Μαρ 2018 17:13

Μετα και την επιβολή παρακράτησης επιπλέον 26% για ασφαλιστικές εισφορές σε κάθε πληρωμή ιδιωτών ήρθε η ώρα να ψάξουμε για κάτι άλλο κάτι που θα κάνω και θα αποχωρήσω από το δίκτυο στις επόμενες ημέρες όταν βγάλω όλα τα δημιουργικά από όλες τις σελίδες μου

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 21 Μαρ 2018 16:15

Δεν είσαι ο μόνος...

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 21 Μαρ 2018 18:25

Οι ελεύθεροι επαγγελματίες πώς πληρώνονταν από linkwise; Έκοβαν τιμολόγιο προς την linkwise; Γιατί και τότε υπάρχει το 26,95% για ασφαλιστικές εισφορές που το πληρώνει όμως μόνος του ο ελεύθερος επαγγελματίας οπότε σε αυτή τη περίπτωση δεν υπάρχει παρακράτηση από linkwise.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 21 Μαρ 2018 20:25

Δεν ξέρω εγώ δεν ήμουν Ελ.Επαγγελματίας.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Linkwise”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης