Αναζητώ συνεργάτη προγραμματιστή

Ψάχνετε να βρείτε συνεργάτες ή επενδυτές για κάποιο project σας; Αυτή η περιοχή είναι για εσάς. Έχετε όλα τα στοιχεία του project σας έτοιμα, γιατί θα σας τα ζητήσουν.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
papalagi1

Δημοσίευση από papalagi1 » 31 Ιούλ 2014 01:53

Την καλησπέρα μου, πέρα για πέρα!
με λένε Αντώνη Χατζηθωμά, έχω κάποιες ιδέες για τη δημιουργία Start up στο χώρο του πολιτισμού στα όρια του εμπορικού και του τουριστικού και ψάχνω συνεργάτη προγραμματιστή για να υλοποιήσουμε μαζί αυτές τις προτάσεις.
Δείτε κάτι για μένα εδώ: http://buildings.gr/greek/about/indexantwnis.htm
Πιο συγκεκριμένα η πρώτη ιδέα που θα ήθελα να δούμε είναι για ένα σάιτ που θα λέγεται www.toponyms.eu όπου ο χρήστης θα μπορεί να βρει αρχικά Τοπωνύμια.
Τέτοια είναι όλα τα χωριά αλλά και τα γύρω από αυτά 200 με 250 μέρη όπως: πηγές, πηγάδια, γεφύρια, ακρωτήρια, κορυφές, κόλποι, λίμνες ...
Στο κάθε Τοπωνύμιο θα τοποθετηθούν Ετυμολογικές έννοιες - λήμματα με τις επεξηγήσεις τους, με πολιτιστικά και ιστορικά στοιχεία: πως προήλθε η Ονομασία, τι σημαίνει, την κατηγορία του Τοπωνυμίου (πηγή, γεφύρι, αρχαιολογικός χώρος, ποτάμι, παραλία, βουνό, κορυφή) και θα έχει εορτές, πανηγύρια, μάχες, αλλά προχωρώντας, πιο μέσα στο κάθε λήμμα θα βρίσκει πλούσια Γεωγραφική, Δημογραφική, Οικονομική και Τουριστική πληροφορία (υψόμετρο, σε ποιο Νομό είναι, σε ποιο Χωριό, πόσους κατοίκους έχει, αν είναι παραλία τι είδους παραλία, σχολείο, παιδική χαρά κλπ).
Θα φύγω για λίγες μέρες Πήλιο και θα γυρίσω στις 9 Αυγούστου, ωστόσο θα είμαι ον λάιν κάποιες στιγμές της μέρας
Θα θελα να τα πούμε από εδώ για να κανονίσουμε μετά μια πιο αναλυτική παρουσίαση της ιδέας μου και των εργασιών - εμπειρίας σου.
Καλά να είσαι!
Αντώνης Χατζηθωμάς

formes

Δημοσίευση από formes » 31 Ιούλ 2014 14:01

Οταν αναζητας συνεργατη εκτιμας θα υπαρχουν και εσοδα... Απο που; μπορεις να κανεις μια εκιμηση;

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 31 Ιούλ 2014 14:12

Δεν χρειάζεται να κάνει ανάλυση στο επιχειρηματικό του πλάνο πιστεύω. Μία τέτοια συζήτηση δεν αφορά το παρόν forum.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Επενδυτών ή Συνεργατών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης