Ζητείται συγκάτοικος για Dedicated Windows Hosting Server!!

Ψάχνετε να βρείτε συνεργάτες ή επενδυτές για κάποιο project σας; Αυτή η περιοχή είναι για εσάς. Έχετε όλα τα στοιχεία του project σας έτοιμα, γιατί θα σας τα ζητήσουν.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
UserX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από UserX » 22 Νοέμ 2013 12:31

Είμαστε εταιρεία πληροφορικής και διαθέτουμε 80+ domains+hosting. Αναζητούμε συνεργάτη που να διαθέτει έναν Χ αριθμό hosting πακέτων και να επιθυμεί να συγκατοικίσει μαζί μας σε Windows Dedicated Server για να μοιραζόμαστε τα έξοδα και τους πόρους του μηχανήματος. Εννοείται ότι ο server θα μπορεί να φιλοξενεί ΚΑΙ asp.net ΚΑΙ php sites. Το μηχάνημα που σκοπεύουμε να μισθώσουμε θα κοστίζει περίπου 100 ευρώ το μήνα επομένως θα βγαίνει περίπου 50+ ΦΠΑ στον καθένα.

Εαν ενδιαφέρεστε επικοινωνήστε μαζί μου στα τηλέφωνα:
2310 327191
ή
6948524492

ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΠΡΑΞΙΤΕΛΗΣ
i-xperts internet solutions

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 23 Νοέμ 2013 15:32

Καλησπέρα,

Από καθαρή περιέργεια, πως ψάχνεις κάποιον άγνωστο μέσα από το freestuff στον οποίο θα εμπιστευτείς admin access στα sites πελατών σου; Μήπως θα ήταν πιο σωστό να πας σε μία λύση Virtual Server; Μπορείς πχ να δεις στο http://www.aspx.gr/vps.aspx gia windows VPS να κάνεις τη δουλειά σου με το budget που έχεις.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Νοέμ 2013 12:09

εκεί που λες βγαίνει πολύ ποιο ακριβά απ' ότι βλέπω.

ίσως το ποιο σωστό θα ήταν να σηκωθούν στο μηχάνημα 2 VMs με ίδιες δυνατότητες και να πάρει ο καθένας ένα.

αλλά και πάλι το θέμα τις ασφάλειας θα υπάρχει, απλά μετατοπίζετε στον άλλον...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 24 Νοέμ 2013 12:16

Καλημέρα,

Απλά η εν λόγω εταιρία έχει και το management μέσα. Από εκεί και πέρα και σε unmanaged λύση αν δουν κάπου αλλού, πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα από το να μοιραστούν τα έξοδα ενός server, καθώς εκτός του θέματος της ασφαλείας (και με virtualization λύση αν το κάνουν πάλι θα υπάρχει θέμα εφόσον ο 1 από τους 2 θα έχει admin εκεί) τίθεται και το θέμα της βιωσιμότητας (αν 1 από τους 2 αποχωρήσει), ενώ τα τσανάκια θα τα έχει χωρισμένα και δεν θα δίνει λογαριασμό σε κανέναν αν πάρει μόνο έναν Virtual Server.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 24 Νοέμ 2013 15:17

Καλά ρε παιδιά, αν ένας από τους 2 αποχωρήσει ο άλλος αλλάζει σέρβερ. Με τη μήνα τους νοικιάζεις, όχι με τη διετία.

Εγώ που είμαι σε vps αν είχα περισσότερα sites θα καλόβλεπα μια αντίστοιχη συνεργασία για linux server. Λύσεις υπάρχουν. Πχ ορίζουν και οι δύο από κοινού έναν freelancer admin και δεν ανακατεύονται με root access. Ή αναλαμβάνει ο ένας από τους δύο αποκλειστικά τη διαχείριση, πληρώνοντας λιγότερα ή καθόλου χρήματα για το server. Απορώ γιατί σας φαίνεται τόσο δύσκολο...

platongr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από platongr » 25 Νοέμ 2013 12:07

Εγώ από την άλλη βλέπω ότι 80 hostings, με 15€ το ένα βγάζουν τα έξοδα του server.
Σίγουρα δεν πωλούνται προς 15€, άρα γιατί να μην πάρει ολόκληρο τον dedicated μόνος του ?

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 25 Νοέμ 2013 13:06

gia ton idio logo pou h Disney evgale ena daxtilo apo kathe charaktira tis :p

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 25 Νοέμ 2013 14:45

platongr έγραψε:... γιατί να μην πάρει ολόκληρο τον dedicated μόνος του ?
Alice_Cooper έγραψε:gia ton idio logo pou h Disney evgale ena daxtilo apo kathe charaktira tis :p
Δηλαδή:
-Για να μην του κάνουν ****δάχτυλο όταν πέφτει ο server
-Γιατί είναι ζώα οι πελάτες άρα έχουν 4 δάχτυλα
-Για ευκολία
?? :D

formes

Δημοσίευση από formes » 25 Νοέμ 2013 17:27

UserX έγραψε:Είμαστε εταιρεία πληροφορικής και......Μπλα μπλα μπλα
δεν εχουμε ουτε ενα dedicated server....

Σκάλωμα: :roll: :roll: :roll:

UserX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από UserX » 26 Νοέμ 2013 10:23

Καλημέρα σε όλους!

Το πρόβλημα μου είναι ότι ΕΙΜΑΙ ήδη σε ένα dedicated server και συνεργάζομαι με την Χ εταιρεία που μου παρέχουν τις υπηρεσίες τους. Συγκατοικώ με τον Υ συνεργάτη με τον οποίο είμασταν μαζί συνέταιροι για 4 χρόνια αλλά τώρα έχω κάποια προβλήματα μαζί του οπότε και αναγκάζομαι να προχωρήσω σε άλλο σχήμα. VPS δεν μου αρκούν σε καμία περίπτωση τα resources. Ο server μας είναι αρκετά δυνατό μηχάνημα με 24 gb ram, τετραπύρινο, πολύ δίσκο κτλ, για να καλύπτει τις ανάγκες μας. Τέτοιες λύσεις σε hosting είναι ακριβούτσικες για να τις καλύπτω μόνος μου.

Αγαπητέ gvard φυσικά και είναι θέμα εμπιστοσύνης δεν το συζητάω. Και εννοείται ότι θα υπογραφτούν κάποια συμφωνητικά σε περίπτωση συνεργασίας με κάποιους όρους κ απο κεί και πέρα ο καθένας κοιτάει την δουλειά του. Εγώ έχει τύχει να συνεργαστώ με τον τρόπο αυτό κ με άλλους κ ποτέ δεν είχα θέματα εμπιστοσύνης και κακοπιστίας. Το πιο σημαντικό είναι να ο άλλος να γνωρίζει τι κάνει κ πώς το κάνει από τη στιγμή που τον δίνεις πρόσβαση, για να μην δημιουργήσει ζημιές - προβλήματα στο μηχάνημα, έστω κ χωρίς να το θέλει.

Φυσικά και το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω κάτι μόνος μου, αλλά πάντα στις περιπτώσεις αυτές χρειάζομαι άλλο ένα άτομο να με καλύπτει backup για θέματα που προκύπτουν στο server σε περίπτωση που εγώ αδυνατώ για τον ΧΥ λόγο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Επενδυτών ή Συνεργατών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες