Δημιουργία σελίδας μέσω Wordpress και αμοιβή

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimos_mitel
Επικοινωνία:

Δημιουργία σελίδας μέσω Wordpress και αμοιβή

Δημοσίευση από dimos_mitel » 24 Μαρ 2019 12:55

Καλησπέρα σε όλους, πρόσφατα μου "έκατσε" η πρώτη μου δουλειά μέσω αμοιβής. Θα δημιουργήσω μια ιστοσελίδα για έναν πολιτιστικό σύλλογο. Θα υπάρχουν σελίδες σχετικά με τον σύλλογο, τα μέλη, την περιοχή, ψηφιακό υλικο, επικοινωνία κλπ. Οπότε δεν θα είναι κάτι extreme όπως ένα eshop.
Με προβληματίζει η αμοιβή που θα ζητήσω κυρίως για τον κόπο μου, καθώς και για την φιλοξενία της ιστοσελίδας, καθώς σκέφτομαι να αγοράσω ένα πακέτο από tophost για 5 site τον χρόνο. Δεν ξέρω πως θα τους δικαιολογήσω αυτα που πρεπει να πληρώσουν για 1 site τον χρονο + το domain ώστε να εγκριθεί από το συμβούλιο τους.
Εσεις τι θα ζητούσατε και πως θα το δικαιολογούσατε?
miteletsis

Άβαταρ μέλους
apsuh0s
Script Master
Επικοινωνία:

Re: Δημιουργία σελίδας μέσω Wordpress και αμοιβή

Δημοσίευση από apsuh0s » 29 Μαρ 2019 12:50

Δε δίνεις τις κατάλληλες πληροφορίες. Όταν λες σου "έκατσε" τι εννοείς; Το επάγγελμά σου δεν είναι συναφές και γράφεις κώδικα από χόμπι; Πληρώνεις ενοίκια, εφορία, εισφορές, υπαλλήλους, συνδρομές, κλπ; Είναι ξεπέτα; To site θα έχει custom theme, αγορασμένο; Data entry; Θα αναλάβεις τη διαχείριση; Ασφάλεια; Ποιο θα είναι το workflow αφού παραδόσεις το έργο;

Έτσι όπως τα γράφεις μπορείς να πάρεις από 300 ευρώ μέχρι 7000 ευρώ και να είναι μια λογική τιμή σε κάθε περίπτωση. Αυτά για τον κόπο σου.

Όσον αφορά το hosting, τι σε προβληματίζει; Αν θέλεις να μεταπουλάς hosting βάλε ένα νορμάλ καπέλο και πούλα το.
.ninja { color: black; visibility: hidden !important; }

Άβαταρ μέλους
dimos_mitel
Επικοινωνία:

Re: Δημιουργία σελίδας μέσω Wordpress και αμοιβή

Δημοσίευση από dimos_mitel » 01 Απρ 2019 23:12

Ασχολούμαι από χόμπυ, δεν έχω λειτουργικά έξοδα, για το theme και to hosting τα εξοδα ειναι περιπου στα 150 ευρω, ζήτησα τελικά και 300 ευρω για τον κόπου μου δεδομένου οτι δεν εχω δικιά μου επιχείρηση και μεγάλη εμπειρία.
miteletsis

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης