Όταν οι πληρωμές αργούν!

Τρόποι για να διαφημίσουμε προϊόντα, υπηρεσίες και ιστοσελίδες μέσα στο διαδίκτυο (AdWords, κτλ).

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
p_pan

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από p_pan » 25 Ιαν 2015 00:22

Καλησπέρα, κάνω κάθε χρόνο διαφήμιση στο Adwords αλλά και στο Facebook. Φέτος για πρώτη φορά και μετά από ένα θέμα που είχα με την κάρτα μου δεν έγινε η πληρωμή ενός υπολοίπου που είχα στο Google αλλά και στο Facebook.

Στο Adwords ήταν κάπου στα 30€ και στο Facebook γύρω στα 200€. Τα ποσά είναι γελοία αλλά αφού πέρασαν οι μέρες και έβγαλα την νέα κάρτα λίγο η βαρεμάρα, λίγο η δουλειά ξέχασα να ανανεώσω τα στοιχεία για να γίνει η πληρωμή και έτσι μου προέκυψε αυτή η απορία!

Έψαξα στο ίντερνετ να βρω τι παίζει όταν κάποιος δεν πληρώνει αλλά βρήκα κάτι ποστ σε ξένα φόρουμ από το 2009!!!

Έτσι καταλήγω με την ερώτησή μου!
Τι γίνεται όταν κάποιος δεν πληρώσει;
Ας πούμε από 1€ έως 500€!!!

Οκ σίγουρα δεν μπορεί να προβάλει άλλες διαφημίσεις αλλά ας πούμε ότι δεν με νοιάζει αυτό! Ας πούμε ότι είναι ένας δεύτερος λογαριασμός.
Αγράματος...

brochet

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από brochet » 25 Ιαν 2015 17:48

Απο google μετά από ένα 2μηνο 3μηνο θα σου έρθει ειδοποίηση στην διεύθυνση που έχεις δηλώσει να πληρώσεις άμεσα αλλιώς θα κινηθούν νομικά. ( Τουλάχιστον σε εμένα αυτό είχε συμβεί)

Facebook δεν γνωρίζω αλλά πιστεύω είναι χαζό να διακινδυνεψει κάποιος να μην πληρώσει αυτές τις εταιρείες μιας και ξέρουν ήδη τα στοιχεία σου και μπορούν να σου κάνουν μεγάλη ζημιά. (Διευθύνεις,προσωπικά στοιχεία,email ktlp)

Αλλά ένα 3μηνο σου στέλνουν ειδοποιήσεις απλά στο email σου.

andreaslll

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από andreaslll » 25 Ιαν 2015 17:53

Ζήτησε αναδιαπραγμάτευση του χρέους απειλώντας ότι θα κάνεις στάση πληρωμών!

Άβαταρ μέλους
p_pan

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από p_pan » 25 Ιαν 2015 18:22

Η Google μου έστειλε μήνυμα από μια εταιρία στην Αγγλία. Αλλά για τόσο μικρά ποσά τι να σου κάνουν; Θα έρθει να σου κάνει κατάσχεση;

Όσο αφορά το Facebook έχει περάσει αρκετός καιρός και ακόμα τίποτα. Ούτε φωνή ούτε τίποτα...
Αγράματος...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από cordis » 26 Ιαν 2015 15:02

Τα μικροποσά από πολλούς γίνονται πολλά. Τους δικηγόρους έτσι κι αλλιώς τους έχουν και τους πληρώνουν, μια κλήτευση να σου κάνουν θα πληρώσεις μια 500αρα στον δικηγόρο σου...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

cpleader

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από cpleader » 20 Απρ 2015 20:04

κάποια φάση στο facebook χρωστούσα πάνω από 300€ για περίπου 11 μηνες και δεν εγινε τιποτα ουτε μια ειδοποίηση.Τελικά τα πλήρωσα από μονος μου γιατι δεν ηθελα να μαθω τι γίνεται στη συνεχεια!

kostas1234

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από kostas1234 » 23 Απρ 2015 08:02

εγω χρωσταω γυρω στα 400 ευρω στο facebook απο το σεπτεμβριο του 2013 και εχει στειλει μονο κανα δυο μαιλ για να το θυμηθω,αλλα ετσι κι αλλιως ο λογαριαμος ηταν ψευτικος και του facebook και της paypal
.......................

GnMind

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από GnMind » 23 Απρ 2015 13:29

Πρόσεχε μόνο μην σου σκάσει μελλοντικά κανά ραβασάκι που θα χει μέσα και έξοδα δικηγόρου.
Το ότι είχες fake λογαριασμούς δεν λέει κάτι .. μια χαρά μπορούν να βρουν ποιος είσαι..αν δεν ξέρουν ήδη δηλαδή..

kostas1234

Όταν οι πληρωμές αργούν!

Δημοσίευση από kostas1234 » 23 Απρ 2015 18:18

GnMind έγραψε:Πρόσεχε μόνο μην σου σκάσει μελλοντικά κανά ραβασάκι που θα χει μέσα και έξοδα δικηγόρου.
Το ότι είχες fake λογαριασμούς δεν λέει κάτι .. μια χαρά μπορούν να βρουν ποιος είσαι..αν δεν ξέρουν ήδη δηλαδή..
το οτι τωρα το facebook θα κατσει να ψαξει ποιος βρισκεται πισω απο μια Proxy/VPS τη οποια χησιμοποιησα με wifi ασχετου δημου για 400 ευρω.

και μαλιστα οταν ειχα ανοιξει κανονικο profil στο fb με τα παντα αληθινα μου τον εκλεισαν ενω χρωστουσα 75 ευρω,ουτε καν κοιταξαν να τα αρπαξουν πρωτα και μετα να με κλεισουν
.......................

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίζοντας προϊόντα (AdWords, κτλ)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης