Νέο Social Network-Πηγή εσόδων για ιστοσελίδες

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
oleola1

Δημοσίευση από oleola1 » 05 Νοέμ 2014 22:23

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για το Tsu.co ένα νέο social network που μοιράζεται τα διαφημιστικά του κέρδη με τους χρήστες του.

Το θετικό για όλους εμάς που έχουμε ιστοσελίδες είναι πως υπάρχει έτοιμο κοινό στα υπόλοιπα social media όπου διατηρούμε σελίδες οπότε μπορείτε να ενημερώσετε το fanbase σας ώστε να σας ακολουθήσει εκεί και να ανεβάζετε κι εκεί το περιεχόμενό σας.

Το site δεν είναι ερασιτεχνική προσπάθεια, έχει ήδη διάσημους που έχουν γραφτεί και έχει συγκεντρώσει ήδη 7 εκ. δολάρια funds.

Λεπτομέρειες στο http://www.mim.gr/blog/tsuco-social-network.html
Real-e-money.com

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 05 Νοέμ 2014 22:38

Και για όσους είναι αλλεργικοί στα affiliate links, το καθαρό link είναι το https://www.tsu.co/ :p

oleola1

Δημοσίευση από oleola1 » 05 Νοέμ 2014 22:45

Αν διάβασες όπως εξηγούμε και στο άρθρο είναι υποχρεωτικό να γραφτείς απο πρόσκληση άλλου μέλους γιαυτό και το link
Real-e-money.com

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 06 Νοέμ 2014 00:33

Ρίξε μια ματιά στους όρους χρήσης, να τους ξαναθυμηθείς. Εκεί που μιλάει για affiliates.

oleola1

Δημοσίευση από oleola1 » 06 Νοέμ 2014 02:41

Ρε παιδιά συγνώμη εγω ενα link στο άρθρο μας έδωσα. Δεν είναι affiliate link ούτε referral link ούτε κάνει redirection πουθενά. Και μέσα στο άρθρο αναφέρεται πως το link είναι το δικό μας profile link. Δεν έκρυψα τίποτα.
Real-e-money.com

Άβαταρ μέλους
historicalface

Δημοσίευση από historicalface » 06 Νοέμ 2014 09:48

Πιστεύω πως καλό είναι να επιτρέπονται τα affiliate links σε μερικές περιπτώσεις όπως αυτό το ποστ. (Αν και δεν είναι affiliate link)

Ο φίλος μας ενημερώνει για κάτι που ίσως οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν και νομίζω πως αξίζει να έχει το όποιο κέρδος από αυτό. Δεν βγαίνουν από την τσέπη μας.

Επιτέλους αυτή η Ελληνική νοοτροπία "γιατί να βγάζει αυτός αφού εγώ δεν μπορώ" πρέπει να σταματήσει.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Νοέμ 2014 10:07

historicalface έγραψε: Επιτέλους αυτή η Ελληνική νοοτροπία "γιατί να βγάζει αυτός αφού εγώ δεν μπορώ" πρέπει να σταματήσει.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει καμία τέτοια ερμηνεία στις παραπάνω απαντήσεις. Οπως δεν υπαρχει αλλη ερμηνεία στους όρους χρήσης.

Έξυπνο το workaround για να μπει τελικά affiliate link, αλλα δε θα αφήσω κανενα αλλο παρόμοιο post που μας θεωρεί και aggregators βάζοντας μισό ποστ εδω και link για το υπόλοιπο.

Ειμαστε forum ακομα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
historicalface

Δημοσίευση από historicalface » 06 Νοέμ 2014 10:49

cordis έγραψε:Δεν νομιζω οτι υπαρχει καμία τέτοια ερμηνεία στις παραπάνω απαντήσεις. Οπως δεν υπαρχει αλλη ερμηνεία στους όρους χρήσης.

Έξυπνο το workaround για να μπει τελικά affiliate link, αλλα δε θα αφήσω κανενα αλλο παρόμοιο post που μας θεωρεί και aggregators βάζοντας μισό ποστ εδω και link για το υπόλοιπο.

Ειμαστε forum ακομα.
Φίλε cordis δεν είχα καμιά πρόθεση να προσβάλω τους admins και σέβομαι τους όρου χρήσης του κάθε forum/σελίδας.

Άλλωστε, υπάρχουν καλύτεροι τρόποι για να προωθήσει κάποιος τα affiliate links του.

Σε καμία περίπτωση δεν θα σπαταλούσα το χρόνο μου σε κάθε forum για να πείσω τους admins να αλλάξουν τους όρους χρήσης τους. Γνωρίζω πως αν όχι όλα, τα περισσότερα forums απαγορεύουν τα affiliate links.

Είμαι αγανακτισμένος με αυτό το θέμα
historicalface έγραψε: Επιτέλους αυτή η Ελληνική νοοτροπία "γιατί να βγάζει αυτός αφού εγώ δεν μπορώ" πρέπει να σταματήσει.
και απλά ξέσπασα σε λάθος ποστ.

Ζητώ συγνώμη αν σας πρόσβαλα.

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 06 Νοέμ 2014 12:24

οπως ενα αλλο social πριν λιγο καιρο που δηθεν θα εδινε ποσοστο σιγουρα μαζεψε πολυ κοσμο και πλεον δεν βλεπω κοσμο να το ποσταρει στο φβ μαλλον καταλαβαν οτι ηταν παπας

Άβαταρ μέλους
lefta4klik
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lefta4klik » 06 Νοέμ 2014 14:10

cyberfreak έγραψε:οπως ενα αλλο social πριν λιγο καιρο που δηθεν θα εδινε ποσοστο σιγουρα μαζεψε πολυ κοσμο και πλεον δεν βλεπω κοσμο να το ποσταρει στο φβ μαλλον καταλαβαν οτι ηταν παπας
αυτό https://www.globallshare.com

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Νοέμ 2014 18:43

ακριβώς γι αυτό τον λόγο άφησα το post, γιατί το έργο αυτό που καταλήγει στο τέλος σε πυραμίδα που καταρρέει το έχουμε δει πολλές φορές και στην προκειμένη παίρνουμε τα ποπ κορν μας και το απολαμβάνουμε.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
historicalface

Δημοσίευση από historicalface » 06 Νοέμ 2014 22:03

Είχα ακούσει για αυτό το globallshare αλλά δεν είχα ασχοληθει ποτέ γιατί μου φαινόταν ύποπτο. Τελικά ήταν απάτη;

Και το Tsu.co είναι κάτι παρόμοιο;

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 07 Νοέμ 2014 00:31

απατη η οχι θα δειξει το μελλον αλλα οταν απο μαρτιο πχ σε πανε κανα χρονο μετα μονο κατι καλο δεν φανερωνει αυτο...επισης παλια ηταν ενα αλλο δικτυο δεν το ξερω απλα εχω διαβασει το οποιο εδινε ποσοστα απο το εσοδα adsense οπως πχ το globalshare ε μετα εφαγε μπαν απο adsense και χαθηκε

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Νοέμ 2014 10:34

Το techcrunch δεν εχει γράψει για αυτο γιατι θέλουν να τα φάνε τα λεφτά μόνοι τους.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης