Έχετε πιάσει ποτέ 6άρι στην google;

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Σεπ 2006 19:48

λοιπον εχουμε και λεμε βαζωντας αυτα τα key greek info portal στο google.com ειμαι πρωτος

και βαζωντας greek info στο google.gr ειμαι παλι πρωτος

κατι τετοιο εννοεις ??

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 22 Σεπ 2006 19:50

Akrivws to antitheto...
Exoun kamia aksia afta ta keywords ?

smiley

Δημοσίευση από smiley » 22 Σεπ 2006 20:06

μόνο με "greek" σε βγάζει πουθενά;

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Σεπ 2006 20:23

οχι αλλα θα ηταν πολυ καλο αυτο

εχω μια αλλη σελιδα την www.katalimata.co.nr

και με key katalimata εχω 3 αποτελεσματα στα πρωτα 18

την πρωτη στην θεση 7 αυτο ειναι καλο ??

http://www.google.gr/search?q=katalimata&num=100&hl=el

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 22 Σεπ 2006 20:36

Άτσα πρωτιά με το keyword "ποιοτικό hosting"

:kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 22 Σεπ 2006 20:47

Δεν το έχω βάλει πουθενά αλλού έτσι.

Είμαι καλό παιδί εγώ. :P

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 22 Σεπ 2006 20:53

ναι αλλα για να εχεις αυτο το αποτελεσμα κατι ειναι αυτο που σου δινει αυτο το προβαδισμα ειναι δυνατον να εχεις τοσα πατηματα τυχαια η οχι για να σε φερουν εκει ??

για πειτε κανα μυστικο να ανεβασουμε και εκεις το rank μας !!!!

smiley

Δημοσίευση από smiley » 23 Σεπ 2006 06:46

fiskilis έγραψε: κατι τετοιο εννοεις ??
σημασία έχει να βγαίνεις πρώτος σε λέξεις κλειδιά που κυρίως αντιπρωσοπεύουν το περιεχώμενο κάθε σελίδας σου ξεχωριστά... ποτέ μην προσπαθείς να βελτιστοποιήσεις μια σελίδα σου (on page optimization) ή και ολόκληρο το project για περισσότερες από τρείς λέξεις κλειδιά... ειδικά όταν υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός... αν το περιεχώμενο είναι καλό και ενδιαφέρον δεν χρειάζονται τεράστιες προσπάθειες για on page seo, διότι θα έχει link από άλλα εξωτερικά sites στα οποία αν εφαρμοστεί ποιοτικά η πρόταση (off page optimization) δηλαδή με αντιπροσωπευτική προς το περιεχώμενο σου λέξη κλειδί τότε έχει γίνει καλό seo προς ώφελος σου... ή καλύτερα να πούμε γενικά πως έχεις ποιοτικά πολύ σημαντικά... στα πλαίσια του seo... backlinks για την σελίδα σου...

smiley

Δημοσίευση από smiley » 23 Σεπ 2006 17:59

εδώ που τα λέμε μόλις τώρα ανακάλυψα ένα μυστικό μέσα από τον απέραντο ωκαινό γνώσεων και εμπειριών μου... ο λόγος που θα ακολουθήσει είναι σχετικός με το pagerang στα websites και στις επιμέρους σελίδες των από ιδεατής και όχι αλγεβρικής απόψεως... λοιπόν καταγράφω τις ιδέες μου... το pagerank θα αποκτά κατά κύριο λόγο όλο και περισσότερο με την εξέλιξη των μηχανών αναζήτησης, αξία μόνο σαν κληρωδότης (ψηφοφόρος)... η πράσινη μπάρα θα σας ωφελεί περισσότερο για ανταλλαγή links με άλλα websites που θα προτιμάτε να έχουν το ίδιο pagerank με αυτό του δικού σας... βέβαια η ανταλλαγή link θα πρέπει να κρατιέται πληθικά σε λογικά επίπεδα και θα συνάπτετε ουσιαστικά με κοινού περιεχωμένου websites κατά βάση για να κατηγοριοποιήτε ολοένα πιο ποιοτικά και το δικό σας website στην ίδια θεματολογία με anchor text σαφώς προσδιορισμένο και όχι όπως τα δωρεάν και στην τύχη που θα λαμβάνετε από ξένο αφεντικο... αυτό που μετράει για το δικό σας website για την κατάταξη σας στα αποτελέσματα αναζήτησης θα είναι ουσιαστικά το pagerank της σελίδας από της οποίας θα λάβετε backlink... φροντίζετε (στις ανταλλαγές σας) όσο γίνετε να είναι το πρώτο στην σελίδα και να βρίσκετε στο πάνω 1/3 μέρος και εκτώς αυτού να μην είναι υπερφορτομένη με πολλά (το πολλά είναι σχετικό) backlinks... προσέχετε πολύ το εξής: είναι επικύνδινο να έχετε backlinks από websites με πολύ μεγάλο pagerank κάπου στο pr6 ή πολύ περισσότερο pr7 ειδικά αν το δικό σας website κυμαίνετε στο pr4 με pr5... αν το website σας είναι νεογέννητο δεν το συζητάω καθόλου, με ένα backlink από pr7 website μπορείτε να το στείλετε από εκεί που ήρθε... όλα αφτά τα λίγα μην τα λάβετε πολύ υπόψη σας διότι στο τέλος θα τραβάτε τα δικά σας μαλιά... έγω είμαι ο smiley... μη βρεθεί ο smiley τώρα στη θέση του κατηγορούμενου; :o ε; δεν κάνει! :wink:

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από blackhumor » 23 Σεπ 2006 19:57

Βεβαια ακόμα και ένα κενό site μπορει να πάρει ένα pr5 ανάλογα τα backlink που έχει... Και ας είναι μεγαλύτερα από το δικό του...
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης