Δημιουργία private server

Συζητήσεις για τον Microsoft SQL Server

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
demow

Δημοσίευση από demow » 16 Αύγ 2011 15:30

Γεια σε ολους ,
ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα να να με βοηθησει καποιος να βρω ενα προγραμμα (ή κατι αναλογο) ουτως ωστε να κανω ενα private server για ενα game (και αποκλειστικα για αυτο το game)...
Αν καποιος γνωριζει κατι που θα μπορουσε να με βοηθησει παραυτα , ας κανει ενα reply παρακαλω.
Ευχαριστω![/img]

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 17 Αύγ 2011 00:57

εξήγησε καλυτερα τι θες .. δεν μπορουμε να βοηθήσουμε ετσι
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

demow

Δημοσίευση από demow » 17 Αύγ 2011 10:36

θελω μεσω του hamachi(προτιμοτερο) να συνδεομαι με αλλα ατομα σε ενα κοινο δικτυο και μεσω ενος προγραμματος (του MySQL/Navicat νομιζω ) να ανοιγω το serverlist (με το δικο μου server) και στη συνεχεια να τρεχει το παιχνιδι χρησιμοποιωντας αυτο το server (το δικο μου server) ....
Αν παραλειπτω κατι σημαντικο παρακαλω πειτε μου...

Άβαταρ μέλους
georiege
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από georiege » 22 Δεκ 2011 13:48

Συνήθως έτσι το κάνουν , όσοι θέλουν να φτιάξουν game server για lineage. Θα πρέπει όμως πρώτα από όλα να έχεις ένα δικό σου server (π.χ. VPS), κατά προτίμηση σε Windows περιβάλλον , ώστε να μπορέσεις σε αυτόν τον server να εγκαταστήσεις τον game server , MySQL , Navicat κ.τ.λ) .

Ίσως να μπορούσες να το κάνεις και από το σπίτι σου με το PC σου , χωρίς να χρειαστεί να νοικιάζεις δικό σου VPS , αλλά σε αυτήν την περίπτωση λόγω του μικρού upload που έχουν οι adsl γραμμές (μέχρι 1 mbit) , θα μπορούσες να υποστηρίξεις το πολύ 3-4 online παίχτες. Εάν θέλεις να μπορείς να υποστηρίζεις παραπάνω Online παίχτες , θα πρέπει αναγκαστικά να πας στην λύση της ενοικίασης δικού σου VPS (μιλάμε για ένα κόστος περίπου 40 euro / μήνα).
I do this for Aiur

http://www.aspx.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “MS SQL Server”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης